22.04.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Вибираємо керівника і тему курсової роботи
  2. Складаємо план-графік написання курсової
  3. Підбираємо матеріал до курсової роботи
  4. Пишемо введення курсової
  5. Формуємо теоретичну главу
  6. Готуємо практичну главу курсової роботи
  7. Приступаємо до висновку курсової
  8. Оформляємо курсову роботу
  9. На завершення

 

Без курсових робіт не обійтися, на якому факультеті ви не вчилися. Це даність. А ще – це зручна можливість закрити залік. І викладачі часто вдаються до такого формату. Як здати курсову роботу на відмінно? Проявити старанність і уважність.

 

Ми розглянемо основні аспекти підготовки та виконання курсача. Дещо для вас буде очевидно, а якісь моменти в новинку. Але вже точно виконання цих пунктів не зашкодить.

 

Вибираємо керівника і тему курсової роботи

 

Це як команда і її назва. Тут поспішати не варто. Що стосується наукового керівника, проявіть увагу. Потрібно, щоб це був класний фахівець, який просиджує місце не для галочки і зможе реально дати слушну пораду.

 

В той же час надто імениті професори або постійно зайняті, і їм не до вас, або будуть чіплятися так, як ніби ви не курсову готуєте, а дисертацію. Золота середина – наше все.

 

Вибір теми курсової – це свого роду інвестування в майбутнє. Далекоглядні студенти розглядають тему на перспективу майбутньої дипломної роботи. Якщо ви не переслідуєте цю мету, вибирайте що-небудь цікаве для себе, щоб не нудитися при написанні. І, звичайно ж, не забудьте узгодити тему з керівником.

Вибір теми курсової – це свого роду інвестування в майбутнє

Складаємо план-графік написання курсової

 

Звичайно, цей етап можна пропустити і скласти зміст вже за фактом написаної роботи. Але навіщо ускладнювати собі життя. План – це орієнтир. Ви по пунктах позначаєте, які розділи будете писати, і прямуєте цією схемою.

 

Якщо вже зовсім проявити верх пильності, можна приблизно визначити графік і акуратно слідувати йому. Це допоможе уникнути ситуації, коли курсова робота пишеться за два дні. Звичайно, немає нічого неможливого, але чи варто ризикувати і ускладнювати собі життя?

 

Підбираємо матеріал до курсової роботи

 

Природно, курсова робота пишеться не з голови. Але і взяти один підручник, або ще краще, чужу курсову, і переписати їх – верх нерозсудливості. Ви ж пам’ятаєте, що репутація студента працює на нього? Так от, не варто нею нехтувати.

 

Отже, вибираємо матеріал. Це можуть бути:

  • книги, трактати, книжкові серії;
  • наукова періодика, статті, доповіді конференцій;
  • архіви;
  • матеріал з Інтернет джерел;
  • офіційні дані;
  • статистика;
  • трактати вчених;
  • захищені дисертації, монографії;
  • переклади іноземних джерел.

 

Доступ до останніх двох пунктів відкриває неймовірні можливості для прояву оригінальності і написання дійсно незвичайної і цікавої курсової роботи.

Теорія – це узагальнення кращих наукових напрацювань

Пишемо вступ курсової

 

В загальному ланцюжку дій до цього етапу потрібно повертатися кілька разів. Спочатку важливо підготувати так званий «чорновий» варіант і повернутися до нього наприкінці роботи над курсовою. Вступ обов’язково включає актуальність проблеми, методи дослідження, мету і завдання, а також формулювання гіпотези.

 

І тут важливе значення відіграє науковий керівник (дивись пункт 1). Якщо з ним пощастило – будуть і підказки, і практичні рекомендації. Але і ви самі об’єктивно оцініть свої сили. Гіпотеза повинна бути не надто високою, а ймовірною. Вам же її доводити. З іншого боку, не потрібно занадто спрощувати – біле отже залишається білим, це аксіома.

 

Формуємо теоретичний розділ роботи

 

Вона ж може бути єдиною, якщо ви гуманітарій, або специфіка теми не передбачає поглиблення в практичну частину. Теорія – це узагальнення кращих наукових напрацювань. З усієї маси обраної літератури по темі візьміть кілька популярних позицій, бажано, за останні 5 років, і узагальніть.

 

Легко сказати, та й зробити, насправді не так і складно. Ви ж пам’ятаєте про основні аспекти?

  • грамотність – вичитуйте, перевіряйте на помилки за допомогою спеціальних програм;
  • унікальність – не займайтесь плагіатом чистої води, як і забороненими способами унікалізації;
  • точність фактичних даних – перевіряйте достовірність інформації та користуйтеся авторитетними джерелами;
  • логічність і послідовність – текст курсової повинен стати єдиним взаємопов’язаним матеріалом, а скомпонувати багато розумних і незв’язних абзаців недостатньо.

Благо, зараз маса програм для перевірки, і самої елементарної є автоперевірка Word.

Практична глава – це схеми, бізнес-плани, інструкції, алгоритми, креслення та інші подібні інструменти практичної візуалізації

Готуємо практичний розділ курсової роботи

 

Якщо така необхідність виникла, отримаєте максимум інформації від конкретного підприємства, будь то господарська компанія, якщо ви майбутній менеджер, або дитячий садок, якщо ви вчитеся на психолога.

 

І тут найцікавіше – відчуйте момент. Подивіться на ситуацію з боку і позначте проблеми й слабкі сторони, складіть свої рекомендації на основі теорії. Стереотипи заважають нам широко мислити. Але, по факту, практична частина – це цікаво. І так – не забудьте узгодити свої пориви творчості з керівником.

 

Пам’ятайте, практичний розділ – це схеми, бізнес-плани, інструкції, алгоритми, креслення та інші подібні інструменти практичної візуалізації. Підгін даних заборонено (якщо тільки трохи, то можна).

 

Приступаємо до висновку курсової

 

У кожної виконаної роботи повинен бути свій підсумок. У курсової роботи – це висновок. На що ви повинні орієнтуватися? В першу чергу на те, що цей елемент структури завжди читається на захисті. Це значить – потрібно проявити максимальну відповідальність.

 

У висновку ми пишемо, які цілі досягнуті і завдання вирішені. Причому головним орієнтиром у побудові буде вступ. Прямо по пунктах беремо мету, завдання і аргументуємо, наскільки вона досягнута.

 

Те ж саме стосується гіпотези. Врахуйте, не слід робити висновки, що гіпотеза абсолютно не підтверджена. Такий висновок може розцінюватися як провал. Краще «підженіть» гіпотезу під реальні результати.

 

Недостатньо просто переписати проміжні висновки у загальний висновок. Підсумовуємо виконану роботу своїми словами і не забуваємо про формулювання рекомендацій. Для кожної дослідної роботи, курсова робота не є винятком, важлива практична значимість. Відобразіть цей аспект у висновку.

 

Оформлюємо курсову роботу

 

На цьому етапі головними помічниками стануть норми ДСТУ та методичні рекомендації конкретної кафедри. Нам потрібно надати форму змісту. Оскільки, який би якісний матеріал не видавався, без правильного оформлення навряд чи хто-небудь з викладацького складу буде вникати в суть.

 

Щоб не заглиблюватися в формалізм, просто пам’ятайте про методичку і не розцінюйте курсову роботу як полотно на курсі малювання. Все повинно бути чітко, максимально структуроване, лаконічно, по-науковому. Особливу увагу потрібно приділити списку використаної літератури.

 

На завершення

 

У курсової роботи повинна бути рецензія. Це своєрідний відгук про її якість та належному рівні, повноту, актуальність, об’єктивність оцінки. Знову ж таки, науковий керівник вам в допомогу.

 

Не забувайте підготувати і прорепетирувати промову на захист. Пам’ятаєте, як говорив Харукі Муракамі? Недостатньо вміти виробляти якісний товар, важливо вміти його продемонструвати. Навички ораторської майстерності стануть в нагоді впродовж усього життя, так що репетируйте.

 

Що ж робити, якщо курсова робота все одно здається непосильним завданням? Звернутися в компанію «Наука Сервіс». Ми підготуємо еталонний результат за всіма параметрами, який, впевнені, ви блискуче захистіть!

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *