20.12.2019 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Неактуальність
  2. Порушення вимог до структури
  3. Непрактичність
  4. Невідповідність джерел
  5. Недостатній рівень унікальності
  6. Відсутність попередніх публікацій
  7. Недостовірність інформації
  8. Проблеми з рецензентом
  9. Неякісний переклад
  10. Відсутність власного унікального дослідження

 

Відмова в публікації наукової статті – неприємна неочікувана річ. Такого в планах не було, чи не так? Є два виходи. Перший – невтомно нарікати на автора, редактуру, комісію і доводити собі й оточуючим несправедливість рішення. Другий – зробити роботу над помилками і виправити ситуацію.

 

Ми проаналізували топ 10 причин відмови в публікації наукової статті в Скопус. Ці позиції лідируючі в 90% випадків. Якщо обставини не дозволили передбачити ці пункти на етапі написання, у вас є шанс все виправити і досягти мети з другої спроби.

Уважно читайте причини відмови. У більшості випадків редактори висловлюють докладні зауваження і детально викладають причини відмови. Цього достатньо для проведення якісної доробки.

 

Неактуальність

 

Банально? Так. Але нічого не поробиш. Або ви живете за іншим часом, або невідповідально поставилися до роботи. Як би там не було, обрана тема здалася не відповідаючою реаліям сьогодення. Навіть найцікавіша і захоплюються стаття про перші знаряддя праці або відеомагнітофон стане всього лише даниною історії, але ніяк не корисною напрацюванням.

 

Ідіть в ногу з часом. Аналізуйте тенденції, опрацьовуйте проблеми сучасності, направляйте свою діяльність на актуальні питання. Тільки так ваші теми стануть гідними для публікацій в міжнародних журналах і будуть своєчасними.

 

Порушення вимог до структури

 

Наукова стаття, готова для публікації в авторитетному рецензованому виданні, не може виглядати як полотно-твір на вільну тему. Базовою структурною формою вважається IMRAD. Однак журнали можуть виставляти спеціальні вимоги, що відрізняються.

 

Для успішної публікації важливо дотримуватися умов і рекомендації конкретного журналу. При цьому пам’ятайте, що правила структурування досить часто змінюються. Слідкуйте за актуальними оновленнями.

 

Непрактичність

 

Проведення будь-якого наукового експерименту обов’язково повинно супроводжуватися його детальним описом. Це все одно, що провести майстер клас і не продемонструвати жодного етапу. Описувати покрокові дії, алгоритми, процес, формули.

 

З точки зору перспективи пам’ятайте, що ваші напрацювання можуть використовуватися іншими вченими тільки тоді, коли вони будуть зрозумілими. Доступність сприйняття – важливий чинник для успішної публікації.

Подача заявок на публікацію однієї і тієї ж статті відразу в кілька журналів є порушенням міжнародних етичних стандартів. Не варто розраховувати на «авось». Редактори обов’язково виявлять цей факт

 

Невідповідність джерел

 

Використана література повинна бути в достатній кількості. Звичайно ж, важливі тільки справжні джерела. На що можна розраховувати, якщо посилатися на неіснуючі матеріали або вказувати неправильні дані?

 

Ще одним каменем спотикання стає «сучасність» літератури. За рідкісним винятком рекомендується посилатися на досягнення і напрацювання останніх кількох років. Так вище ймовірність «бути в темі» і не потрапити в халепу з застарілими даними.

 

Третій аспект – оформлення. Не варто ігнорувати вимоги конкретного журналу до правил розташування і вказівкою даних. Це також служить причиною відмови

 

Недостатній рівень унікальності

 

Досить поширена помилка. Чому так відбувається? Крім типових причин зустрічаються ситуації, коли високий показник по одній перевірці Антиплагіат не завжди означає аналогічні цифри по альтернативним алгоритмам. Перевіряйте унікальність одночасно за всіма основними системам. Це дозволить уникнути неприємностей.

 

Відсутність попередніх публікацій

 

Типова ситуація: молоді дослідники не мають публікацій в наукових виданнях. При цьому ряд журналів Scopus і WoS виставляють цей пункт як обов’язкову умову. Уточнюйте цей пункт при виборі видання і не розраховуйте на першу публікацію з «вищої когорти» видань.

 

З огляду на кількість рецензованих джерел в зазначених наукометричних базах, проблем з альтернативою не виникне. Бувають і винятки: редактора допускають статтю до розміщення, якщо переконаються в неповторності і надзвичайній актуальності дослідження.

Високорейтингові авторитетні журнали відхиляють подані на публікацію статті в 80-90% випадків. Це не привід припиняти спроби. При повторному зверненні відсоток значно знижується

 

Недостовірність інформації

 

Кожна із запропонованих в дослідженні гіпотез і концепцій повинна бути науково обґрунтована. Незалежно від широти польоту думки знайдіть способи підтвердити власні судження науковою аргументацією, офіційними даними і фактами. Недостатньо підтверджені теорії стають поширеною причиною відмови в прийнятті статті.

 

Проблеми з рецензентом

 

Рецензія – важлива складова документів для публікації. Якщо позиція автора і рецензента не збігається, або є інші причини суб’єктивного характеру, висока ймовірність отримання рецензії з негативним забарвленням або яскраво вираженим негативним змістом. Це суттєвий мінус.   Важливо відзначити, що більшість рецензентів все ж виправдано вважаються грантами науки і відповідають своїм статусом. Тому ймовірність об’єктивної оцінки висока.

 

Неякісний переклад

 

Навіть сама цікава і корисна, але неякісно перекладена стаття, не зможе бути гідно оцінена користувачами бази Скопус. Одного викладу на мові носія недостатньо.   Грамотний, професійний переклад на англійську мову, перше, що повинен забезпечити автор, який претендує на публікацію.

 

Відсутність власного унікального дослідження

 

Наукові статті, тим більше що претендують на публікації в авторитетних міжнародних виданнях, повинні відповідати високому рівню змісту. Важливо відобразити здатність автора привнести щось нове і корисне в науковий світ. Численні трактування наукових аксіом нікому не цікаві.

 

Дуже важливо, щоб стаття стала описом наукового дослідження, яке потенційно стане корисним світу, допоможе в розробках інших вчених, стане революційним відкриттям, вирішить чи спростить вирішення гострих проблем.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *