25.09.2019 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Яка тема вважається актуальною?
  2. Корисні поради, як обрати актуальну тему

 

Актуальність теми магістерської роботи – це показник, що студент «в темі», готовий і може привнести свіжі думки, йде в ногу з часом. Кому цікаво читати багато разів переписані дипломні з Інтернет? Повірте, перефразовані видачі топ пошуку викладачі знають напам’ять.

 

Ми ж з вами не хочемо виглядати посміховиськом принісши роботу по темі, яка вже застаріла. Перше, з чим варто попрацювати – обґрунтувати актуальність, новизну, доречність дослідження. Довести, що обрана тема значима, і саме ви, як ніхто, готові розкрити її сутність і основні деталі.

 

Написати магістерську роботу може кажен, а вот як зробити її актуальною давайте разбиратися.

Якщо ідей немає – запитайте у керівника. Не ставте питання «в лоб». Запропонуйте кілька своїх чорнових варіантів і рекомендації не змусять себе чекати

 

Яка тема вважається актуальною?

 

Правильно обрана тема – половина успіху захисту. Тут працює золоте правило «як корабель назвеш …» і далі за текстом. Напевно у вас є ідеї, що було б цікаво дізнатися для себе.

 

Актуальність – це все, що важливо, цікаво, своєчасно. Спростимо. Ви переглядаєте трейлер фільму і приблизно розумієте, чого чекати, формуєте свою думку, дізнаєтесь дату прем’єри. Але кому цікаві трейлери фільмів, які вже провалилися в прокаті?

 

Так і з актуальністю магістерської роботи. Вивчіть актуальні теми досліджень, оцініть ступінь важливості і наявні недоробки. Наука висуває такі критерії до актуальності:

 

  • Наскільки тема актуальна у науковому світі і практичній діяльності?
  • Як гостро стоїть проблема недоробки питання?
  • Що ви як дослідник можете запропонувати новаторського і, головне, корисного?

 

Отже, актуальність магістерської роботи – це корисність, значимість для фундаментальної і прикладної науки, своєчасність і реальність.

Не варто брати теми-одноденки. Поки допишете дослідження, гіпотеза себе вже зживе. Це як з iPhone – не встиг купити, як версія вже застаріла

 

Корисні поради, як вибрати актуальну тему

 

Магістерські роботи пишуться не кожен день. І логічно, що виникає багато питань. Якщо дивитися на перспективу актуальна тема може стати основою подальшої роботи на здобуття наукового ступеня кандидата і доктора наук. Це ще один аргумент, чому до процесу потрібно підійти відповідально. Поради, які ще не підводили:

 

  1. Оптимальна схема – тема магістерської роботи збігається з родом діяльності. Безглуздо ж, якщо майбутній стоматолог вирішує досліджувати проблеми шлунково-кишкового тракту?
  2. Об’єктивно оцініть свої сили і беріть теми, які «по зубах». Ну не буває так, що в спортзалі вижимали штангу максимум в 40 кг, а на змаганні поставили світовий рекорд. Оцінюйте тверезо обстановку і вижміть по максимуму в своїй категорії.
  3. Ніколи не беріть сумнівні і зовсім не опрацьовані теми. Те ж саме стосується модних, але сумнівних напрямків. Відсутність джерел і матеріалу ускладнить роботу, а безліч питань на захист можуть провалити проект.
  4. Спробуйте вибрати тему «на стику» кількох дисциплін. Це спрацьовує. Якщо основний напрямок – природничі науки, технічна складова стане вдалим фоном. І навпаки. Головне – не перестаратися і не допустити ситуації, коли «все змішалося – і люди і коні».

Доведіть впевнено і переконливо, що обрали тему не випадково і не сумніваєтеся в своєму рішенні. На захисті така позиція спрацьовує

І, звичайно ж, не забудьте узгодити тему, обґрунтування актуальності, власні висновки з науковим керівником. Краще почути критику на початку і взяти до відома, ніж допрацьовувати або писати заново ціле дослідження або його частину.

 

Не забувайте, якщо актуальність магістерської роботи – проблема, компанія «Наука Сервіс» готова прийти на допомогу!

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − three =