Юрий 03.09.2019 Час читання: 2 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Навіщо потрібен роздатковий матеріал?
  2. Правила та лайфхаки у складанні
  3. Чому необхідна яскравість?

 

Роздатковий матеріал – обов’язковий елемент захисту дипломної роботи. Розповісти можна все що завгодно. Але, як то кажуть, краще один раз побачити, ніж 100 почути. Наприклад, ви вибираєте нові джинси, ну або пару кросівок. І ось консультант вашого улюбленого бренду Zara (H&M), Mango, Diesel, LTB, а може Michael Kors тощо розповідає про класну колекцію. І начебто вражає, але де, де хоча б картинка? А приміряти?

 

Так і з дипломом. Схеми, креслення, графіки і таблиці наочно ілюструють членам комісії тези основного дослідження, тобто візуалізують зміст. Позитивна оцінка без вдалої демонстрації роздаткового матеріалу неможлива.

 

Навіщо потрібен роздатковий матеріал?

 

Написати текст – не означає, що виконав дипломну роботу. У підготовку до захисту входить доповідь, презентація, роздатковий матеріал. За допомогою креслень, діаграм, графіків, схем і таблиць автор в стислі терміни (на промову відводиться до 10 хвилин) доносить свої ідеї та напрацювання.

 

Зміст роздаткового матеріалу залежить від теми і специфіки роботи. Це, по суті, наочний супровід рпомови, підтвердження сказаного. Не секрет, що більшість краще сприймає інформацію, якщо бачить об’єкт. Пам’ятайте себе в дитинстві? Мама завжди купувала книжки з картинками. Прийом працював і працює навіть у дорослому житті.

 

Візьмемо для прикладу Instagram. Ви купили ці джинси і сходили на відкриття нового закладу Дмитра Борисова (наприклад, Mushlya Cafe, ну або всім відомий NaProsecco). І що, ви у своєму акаунті виставляєте білий фон і пишете? –

 

“21.08.19 року я з був (а) в Mushlya Cafe. На мені були нові джинси Diesel і кеди Converse”. Це більше схоже на орієнтування про зниклого безвісти.

 

Ну ні ж. Все виглядає зовсім інакше. Вибираєте відмінний ракурс, берете келих вина або prosecco і робите Селфі. Ну або просите друга (подружку) зробити фото. Збираєте лайки, коментарі і т.д. А можливо знімаєте Сторіс на вході – дзвін келихів, шум від розмов, вуличні музиканти, відмінний настрій у людей навколо вас.

 

Ось, власне кажучи, і з роздатковим матеріалом потрібно вчинити приблизно також. Звичайно ж без prosecco і устриць на захисті. Ви не просто розповідаєте, але і показуєте свої напрацювання. Комбінація з таблиць, схем та інших ілюстрацій подається синхронно презентації і доповіді.

 

Важливо! На захисті якісний роздатковий матеріал може позбавити від зайвих питань до сказаних тез. Чим менше питань, тим легше захист.

Дайте Вашому науковому роздатковий матеріал як ніби ви робите пост або Сторіс в Instagram

 

Правила та лайфхаки

 

Роблячи роздатковий матеріал до дипломної роботи, пам’ятайте:

 

  • ілюстративний матеріал повинен супроводжувати всі глави магістерської роботи; обсяг не перевищує 10-15 друкованих аркушів;
  • кількість повних примірників має відповідати числу членів комісії;
  • запозичувати відповідні ілюстрації або схеми не можна. Уявіть, ви виставили у себе на сторінці фото з останньої вечірки в Hangover, а насправді це фото вашого друга (подруги), а ви весь вечір пробули вдома і дивилися Холостяк
  • більша частина презентації має бути присвячена другій і третій главі. Якщо автор вводить новий термін або власне формулювання, він відображає таку інформацію на окремому аркуші;
  • для кожної таблиці, схеми або графіка відводиться новий лист і обов’язково складається заголовок; допускається презентація брошур, в яких групуються всі схеми і таблиці по дипломній роботі;
  • бажано винесення висновків в роздатковий матеріал. Ну це приблизно як ваше резюме після відвідування новомодної виставки в PinchukArtCentre. Ну нічого ж не зрозуміло там, а висновки ви робите. Зробіть і в раздаточном також.

 

Презентація, доповідь і роздатковий матеріал можуть частково повторюватися і вторити один одному. Наприклад, слайд, мова, таблиця на предмет одного і того ж питання повинні презентуватися одночасно. Збій може розцінюватися як некомпетентність.

 

Пам’ятайте! На кожну дослідну роботу повинен робитися свій роздатковий унікальний матеріал.

 

Ви коли вперше побачили класне фото подруги (друга) на заході сонця з ресторану Маяк, що робите? Одягаєтеся, їдете туди, насолоджуєтеся атмосферою і робите своє унікальне фото. Так зробіть те ж саме і з роздатковим – візьміть у друга (подруги) і зробіть те ж саме, але по своїй роботі.

Не забувайте повторити промову, щоб почути і побачене членами комісії збігалося

 

Чому необхідна яскравість?

 

Захист дипломної роботи – це завжди деяке напруження. Роздатковий ілюстративний матеріал автоматично перемикає увагу з доповідача. Якщо наочні посібники будуть яскравими і привабливо оформленими, підвищиться інтерес до їх вивчення. Ви в Instagram не постите повідомлень про те, як їздили на Троєщину забирати майже не ношені кеди Michael Kors за суппрклассною ціною. Ви виставляєте фото вже в них десь на Новопечерських липках.

 

Допомагайте комісії дивитися туди, куди потрібно. Для цього використовуйте формулювання «зверніть увагу на …», «як відображено в таблиці …», «що наочно демонструє графік …», «можна переконатися, ознайомившись з …». Це як з червоною краваткою на політиках. Чи не звертали увагу? Придивіться: часто на серйозних переговорах або прес-конференціях президенти надягають такий акцент і тим самим відволікають увагу від своїх очей.

 

Фахівці компанії «Наука Сервіс» неодноразово писали доповіді і презентації до дипломної роботи, тому без труднощів повторять успішний досвід для вас!

Правильно розставляйте акценти за допомогою виділених заголовків, контрастного розміщення, структурування

 

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.