03.09.2019 Час читання: 2 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Навіщо потрібен роздатковий матеріал?
  2. Правила та лайфхаки у складанні
  3. Чому необхідна яскравість?

 

Роздатковий матеріал – обов’язковий елемент захисту дипломної роботи. Розповісти можна все що завгодно. Але, як то кажуть, краще один раз побачити, ніж 100 почути. Наприклад, ви вибираєте нові джинси, ну або пару кросівок. І ось консультант вашого улюбленого бренду Zara (H&M), Mango, Diesel, LTB, а може Michael Kors тощо розповідає про класну колекцію. І начебто вражає, але де, де хоча б картинка? А приміряти?

 

Так і з дипломом. Схеми, креслення, графіки і таблиці наочно ілюструють членам комісії тези основного дослідження, тобто візуалізують зміст. Позитивна оцінка без вдалої демонстрації роздаткового матеріалу неможлива.

 

Навіщо потрібен роздатковий матеріал?

 

Написати текст – не означає, що виконав дипломну роботу. У підготовку до захисту входить доповідь, презентація, роздатковий матеріал. За допомогою креслень, діаграм, графіків, схем і таблиць автор в стислі терміни (на промову відводиться до 10 хвилин) доносить свої ідеї та напрацювання.

 

Зміст роздаткового матеріалу залежить від теми і специфіки роботи. Це, по суті, наочний супровід рпомови, підтвердження сказаного. Не секрет, що більшість краще сприймає інформацію, якщо бачить об’єкт. Пам’ятайте себе в дитинстві? Мама завжди купувала книжки з картинками. Прийом працював і працює навіть у дорослому житті.

 

Візьмемо для прикладу Instagram. Ви купили ці джинси і сходили на відкриття нового закладу Дмитра Борисова (наприклад, Mushlya Cafe, ну або всім відомий NaProsecco). І що, ви у своєму акаунті виставляєте білий фон і пишете? –

 

“21.08.19 року я з був (а) в Mushlya Cafe. На мені були нові джинси Diesel і кеди Converse”. Це більше схоже на орієнтування про зниклого безвісти.

 

Ну ні ж. Все виглядає зовсім інакше. Вибираєте відмінний ракурс, берете келих вина або prosecco і робите Селфі. Ну або просите друга (подружку) зробити фото. Збираєте лайки, коментарі і т.д. А можливо знімаєте Сторіс на вході – дзвін келихів, шум від розмов, вуличні музиканти, відмінний настрій у людей навколо вас.

 

Ось, власне кажучи, і з роздатковим матеріалом потрібно вчинити приблизно також. Звичайно ж без prosecco і устриць на захисті. Ви не просто розповідаєте, але і показуєте свої напрацювання. Комбінація з таблиць, схем та інших ілюстрацій подається синхронно презентації і доповіді.

 

Важливо! На захисті якісний роздатковий матеріал може позбавити від зайвих питань до сказаних тез. Чим менше питань, тим легше захист.

Дайте вашому науковому роздатковий матеріал як ніби ви робите пост або Сторіс в Instagram

 

Правила та лайфхаки

 

Роблячи роздатковий матеріал до дипломної роботи, пам’ятайте:

  • ілюстративний матеріал повинен супроводжувати всі глави магістерської роботи; обсяг не перевищує 10-15 друкованих аркушів;
  • кількість повних примірників має відповідати числу членів комісії;
  • запозичувати відповідні ілюстрації або схеми не можна. Уявіть, ви виставили у себе на сторінці фото з останньої вечірки в Hangover, а насправді це фото вашого друга (подруги), а ви весь вечір пробули вдома і дивилися Холостяк
  • більша частина презентації має бути присвячена другій і третій главі. Якщо автор вводить новий термін або власне формулювання, він відображає таку інформацію на окремому аркуші;
  • для кожної таблиці, схеми або графіка відводиться новий лист і обов’язково складається заголовок; допускається презентація брошур, в яких групуються всі схеми і таблиці по дипломній роботі;
  • бажано винесення висновків в роздатковий матеріал. Ну це приблизно як ваше резюме після відвідування новомодної виставки в PinchukArtCentre. Ну нічого ж не зрозуміло там, а висновки ви робите. Зробіть і в раздаточном також.

 

Презентація, доповідь і роздатковий матеріал можуть частково повторюватися і вторити один одному. Наприклад, слайд, мова, таблиця на предмет одного і того ж питання повинні презентуватися одночасно. Збій може розцінюватися як некомпетентність.

 

На кожну дослідну роботу повинен робитися свій роздатковий унікальний матеріал.

 

Ви коли вперше побачили класне фото подруги (друга) на заході сонця з ресторану Маяк, що робите? Одягаєтеся, їдете туди, насолоджуєтеся атмосферою і робите своє унікальне фото. Так зробіть те ж саме і з роздатковим – візьміть у друга (подруги) і зробіть те ж саме, але по своїй роботі.

Не забувайте повторити промову, щоб почути і побачене членами комісії збігалося

 

Чому необхідна яскравість?

 

Захист дипломної роботи – це завжди деяке напруження. Роздатковий ілюстративний матеріал автоматично перемикає увагу з доповідача. Якщо наочні посібники будуть яскравими і привабливо оформленими, підвищиться інтерес до їх вивчення. Ви в Instagram не постите повідомлень про те, як їздили на Троєщину забирати майже не ношені кеди Michael Kors за суппрклассною ціною. Ви виставляєте фото вже в них десь на Новопечерських липках.

 

Допомагайте комісії дивитися туди, куди потрібно. Для цього використовуйте формулювання «зверніть увагу на …», «як відображено в таблиці …», «що наочно демонструє графік …», «можна переконатися, ознайомившись з …». Це як з червоною краваткою на політиках. Чи не звертали увагу? Придивіться: часто на серйозних переговорах або прес-конференціях президенти надягають такий акцент і тим самим відволікають увагу від своїх очей.

 

Фахівці компанії «Наука Сервіс» неодноразово писали доповіді і презентації до дипломної роботи, тому без труднощів повторять успішний досвід для вас!

Правильно розставляйте акценти за допомогою виділених заголовків, контрастного розміщення, структурування

 

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × five =