22.05.2020 Час читання: 2 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Помилка №1 – Практична і теоретична частина ніяк не пов’язані між собою
  2. Помилка  №2 – Фактичні дані не відповідають дійсності
  3. Помилка №3 – Велика кількість помилок
  4. Помилка №4 – Неточності розрахунків
  5. Помилка №5 – Відсутність висновків
  6. Помилка №6 – Практична частина не поєднується із вступом і висновком
  7. Помилка №7 – Неграмотне оформлення
  8. Помилка №8 – У практичній частині не описана методика
  9. Помилка №9 – Дипломна робота не має практичної значимості
  10. Помилка №10 – Практична частина нелогічна і сумбурна

 

Всі студенти одностайні в думці, що практична частина – найскладніша у дипломній роботі. Як говориться: мішки ворочати – не язиком плести. Як же вчинити, щоб уникнути доопрацювання і зауважень? Постаратися не допускати помилок. Адже запобігти проблемі завжди легше, ніж її вирішити.

 

Помилка №1 – Практична і теоретична частина ніяк не пов’язані між собою

 

Єдиний можливий варіант, коли таке «пройде» – диплом ніхто не прочитає. Шанси майже нульові, тому враховуйте наступне. Якщо в теоретичній частині ви розповідаєте про умовні «пригоди в Азії», то емпіричний розділ повинна бути присвячений цій самій Азії, а не Антарктиді.

 

Помилка №2 – Фактичні дані не відповідають дійсності

 

Ось вибрали ви якесь ТОВ «Ромашка», а потім яскраво, барвисто і максимально точно описуєте його діяльність і свою в ній участь. І начебто на перший погляд все гарно і добре, але допитливий дядько професор відкриває реєстр (дзвонить, гуглить і т. д.) і з’ясовує: ТОВ такого немає, чи це юридична особа, наприклад, не пилок збирає для меду, а плавить метал. Ууупс. Вас звинуватять у брехні, непрофесіоналізм і, звичайно ж, скажуть, що ніяке практичне питання опрацьоване не було. Сором і ганьба.

 

Помилка №3 – Велика кількість помилок

 

Якою б змістовною, корисною і цікавою не була практична частина, а граматику і пунктуацію ніхто не відміняв. Помилка на помилці і помилкою поганяє – тільки так можна сказати про деяких геніїв технічних спеціальностей, які не дружать з мовою. Що ви можете зробити? Як мінімум, скористатися функцією текстового редактора Word і виправити підкреслені слова. А максимум – віддати диплом на вичитку і редактуру.

Зовнішній вигляд вашої роботи відіграє величезне значення – тому важливо недопускати помилок ні орфографічних, ні в оформленні

Помилка №4 – Неточності розрахунків

 

Це фіаско, братан. Практична частина на той так і називається, щоб продемонструвати практичні навички. А так що ж виходить? Два плюс два зв’язати не можемо, а на статус дипломованого спеціаліста претендуємо. Формули, креслення, схеми, приклади, розрахунки – все це пов’язано з алгоритмами, стандартами, шаблонами. Крок вправо, крок вліво – доопрацювання. Саме тому практичну частину диплому найчастіше замовляють у фахівців, або витрачають на її написання велику кількість часу.

 

Помилка №5 – Відсутність висновків

 

Кожен розділ має завершуватися проміжними підсумками. Це важливо пам’ятати. Недостатньо просто написати висновки у висновку (хоча деякі і це примудряються забути). Важливо підбивати підсумки на кожному етапі. До слова сказати, це значно спростить завдання в кінці. І ще один обов’язковий аспект: не здумайте слово в слово копіювати проміжні висновки і розміщувати їх в загальних висновках. Проявіть фантазію, ну або хоча б відтрерайтіть матеріал.

Не вздумайте слово у слово копіювати проміжні висновки і розміщувати їх в загальних висновках

Помилка №6 – Практична частина не співпадає зі вступом та висновками

 

Структурні елементи дипломної роботи повинні бути чітко пов’язані між собою. Не можна, щоб практична частина жила сама по собі, і диплом створював враження – хто в ліс, хто по дрова. Як цього досягти? Перший і головний лайфхак – пишіть вступ і висновок після того, як вже готова теоретична і практична частина. Повірте, це цілком нормальна практика. Ви ж не супер геній, щоб писати введення спочатку і чітко розуміти, чим закінчаться практичні напрацювання.

 

Помилка №7 – Неграмотне оформлення

 

Настільна книга (у нашому випадку – брошура) студента-дипломника – методичні рекомендації. Відкриваємо, звіряємо кожен пункт, коригуємо. Якщо якісь вимоги бентежать, краще запитати, але ігнорувати вимоги не варто. Громадяни співробітники кафедри старалися, розробляли, і їм з висоти. Буває, що методичні рекомендації складені розпливчасто. У цьому випадку орієнтуйтеся на загальні стандарти, такі як ДСТУ 3008-95.

 

Помилка №8 – У практичній частині не описана методика

 

Всі хто читають диплом, повинні розуміти, чому ви саме так формулюєте практичну частину. Не варто відразу починати з результатів опитувань, формул, прикладів тощо. Позначте методику і вкажіть, чому саме такі методи вибрали. Вам як автору може бути все гранично ясно. Але квест «здогадайся сам» навряд чи буде оцінений по достоїнству.

Позначте методику і вкажіть, чому саме такі методи вибрали

Помилка №9 – Дипломна робота не має практичної значимості

 

Після прочитання вашої кваліфікаційної роботи, особливо її практичної частини, рецензенти повинні розуміти – навіщо проводилося дослідження. Чим менше у них залишиться питань, тим краще для вас. Опишіть, що дає ваша робота науки або практики, висновки можуть вплинути на рішення тієї чи іншої проблеми, і, нарешті, чим ви як дослідник краще сотень інших, які вже написали роботу на таку тему.

Помилка №10 – Практична частина нелогічна та сумбурна

 

Зазвичай так буває, коли багато думок, але всі вони ні про що. Або навпаки, коли вихідних даних надмірно мало, а автор намагається дотягнути до потрібного обсягу. Це тільки мала частина проблем, впоратися з якими допоможе компанія «Наука Сервіс».

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *