12.03.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Що таке дисертація PhD і звідки до нас прийшла?
  2. У чому переваги дисертації PhD?
  3. Яка різниця між кандидатом наук і доктором PhD?
  4. В чому особливості структури дисертації PhD?
  5. Як пишеться дисертація PhD?

 

Дисертація PhD – що це? Модне віяння, данина європейським традиціям або трамплін у світле майбутнє? З переходом країни на новий формат освіти таке поєднання чується досить часто. Давайте розберемося, у чому різниця між кандидатом наук і доктором PhD та як розшифровується поняття.

 

Що таке дисертація PhD і звідки до нас прийшла?

 

Історично склалося, що освітня сфера нашої держави розвивалася за радянською системою. Для неї характерно два рівня наукових ступенів – кандидат і доктор наук. Західноєвропейські країни формували наукову сферу згідно з Болонським процесом і його трьома рівнями – бакалавром, магістром, доктором наук.

 

Якщо ще більше заглибитися в історичний аспект – вінцем всіх наук кілька століть тому була філософія. Так от, буквальна розшифровка PhD виглядай як «доктор філософії». Думаю, не варто пояснювати, що не всі сучасні вчені Німеччини або Франції є філософами – це данина традиції.

 

Статус PhD характерний для всіх сфер, з переважанням таких природничо-наукових напрямків, як медицина, біологія, фізика. У традиційному розумінні для нас ця ступінь знаходиться десь між кандидатом і доктором наук. За змістом і смисловим навантаженням дисертація PhD схожа з нашою кандидатською роботою, а по порядку захисту і статусу – з докторських дослідженням.

Топ 3 країни, в яких рекомендується захищати дисертацію PhD для максимальної подальшої перспективи – Німеччина, Канада, США

У чому переваги дисертації PhD?

 

Перш ніж по пунктах розкласти особливості і сенс вибору саме такого формату, хочеться відразу позначити, що дисертація PhD, захищена на пострадянському просторі та аналогічна робота, захищена в США, Німеччині, Канаді тощо несе різне навантаження.

 

На сьогоднішній день не всі країни визнають статус PhD, отриманий в Україні. Це сумний, але факт. А тепер до переваг:

  • визнання на міжнародній арені, можливість продовжувати наукову діяльність і викладати в навчальних закладах Європи та Америки;
  • так званий негласний статус «міжнародного» вченого;
  • відчутна надбавка до заробітної плати;
  • можливість розширити свій кругозір і впровадитися в дослідження з іншого, не властивого вітчизняній науці, ракурсу;
  • підвищення авторитету, демонстрація далекоглядних амбіцій, зміцнення статусу в науковому середовищі, перспективи кар’єрного зростання.

 

Питання доцільності вибору такої дисертації залежить від уподобань і планів здобувача. Це як з вибором автомобіля: можна наглядати кращі моделі, але не варто забувати про дороги, по яким ти будеш на них їздити.

 

Так от, якщо немає планів і перспектив переїзду і становлення кар’єри в іншій державі, традиційного статусу кандидата наук буде достатньо. Але, враховуючи тенденції до переходу на західну систему, статус PhD точно не завадить, навіть якщо не допоможе.

 

Яка різниця між кандидатом наук і доктором PhD?

 

Є однозначна відповідь на це питання – різниця в правовому полі застосування. PhD позначає щось середнє між кандидатом і доктором наук у традиційній системі. У нас дисертація PhD котирується і відповідний статус знайде застосування за аналогією якщо не з доктором, то з кандидатом наук точно.

 

У західних країнах вітчизняний кандидат наук фактично залишається без статусу. Тільки в деяких країнах визнається ототожнення цієї категорії з місцевими докторами наук. У цьому головна відмінність.

 

Як не дивно, дисертація PhD за кордоном передбачає менше вимог до змісту і оформлення. З кандидатським дослідженням у нас справи йдуть складніше. Це стосується і глибини опрацювання матеріалу, та кількості джерел, і аналізу.

 

Наприклад, у США вважається нормою загальна кількість літератури у таких роботах до 100 джерел, що в 3 рази менше вимог, що висуваються до кандидатської дисертації. На відміну від нашої системи, Америці і деяких інших країнах акцент робиться на креативність, нестандартність підходу. Саме це в першу чергу оцінюється в дослідженні.

Одним з критеріїв допуску до захисту дисертації PhD є дотримання принципу академічної доброчесності. Це негласний звід етичних правил, не допускає обман, шахрайство, непорядність при виконанні наукових досліджень

В чому особливості структури дисертації PhD?

 

Відповідь на це питання навряд чи вас чимось здивує. Схематично всі дисертації на здобуття вчених ступенів, у тому числі дисертації PhD, виглядають дуже схоже. Завжди є зміст, вступ, розділи і підрозділи, висновки, література, додатки.

 

Як і раніше, залишаються важливими наступні пункти:

  • формулювання гіпотези або гіпотез;
  • позначення цілей і завдань;
  • конкретизація методики;
  • аргументований опис актуальності, новаторства, корисності;
  • грамотні висновки по кожній главі і всій роботі;
  • поєднання теоретичної і практичної частини.

 

Дисертація завжди повинна бути авторським дослідженням. Тому будь-то PhD або будь-яка інший різновид, важлива унікальність, грамотність. Також обов’язковим залишається пункт про оформлення.

 

Більш конкретно про правила говорити складно – все залежить від точки світу і самого ВНЗ, в якому ви будете захищатися. Якщо це Україна, головним регламентуючим документом з середини 2019 року є Постанова Кабінету Міністрів № 283/2019, присвячена Порядку підготовки здобувачів вищої освіти, ступені доктора філософії і доктора наук у вищих навчальних закладах (наукових установах), а також традиційно вимоги ВАК.

На першому етапі здобувачі наукового ступеня проходять реєстрацію в системі master’s students degrees. Якщо перший рік навчання буде позитивно оцінений як продуктивний і успішний, відбувається автоматичне підвищення кваліфікації до рівня Ph.D. students

Як пишеться дисертація PhD?

 

Для отримання ступеня PhD необхідно написати дисертацію за три роки. Кожен рік відповідає певному етапу:

  1. Вибір теми, наукового керівника, підбір літератури, визначення актуальності, прогнозування перспектив.
  2. Синхронізація джерел, підготовка та проведення експериментальної частини, обробка іноземної літератури.
  3. Зведення всіх даних в одну роботу і її оформлення.

 

Процес може зажадати більше часу, наприклад, якщо на останньому етапі будуть виявлені неточності або виникне необхідність продовжити експеримент. Допускається продовження підготовки ще на один рік, якщо дозволяє фінансування.

 

Дисертація – це завжди непросто. А у випадку з PhD ще важко через відсутність достатнього досвіду і напрацювань. В нашій країні тільки освоюється цей сегмент, а вже неодноразово вносилися зміни. Що добре для стандартної дисертації, не завжди актуально для наукових досліджень іншого формату.

 

У компанії «Наука Сервіс» виконують всі види наукових робіт, в тому числі – дисертація на замовлення. Ми готуємо матеріал «під ключ», виправляємо наявні напрацювання, проводимо аналіз дисертації, підвищуємо унікальність, готуємо окремі розділи і підрозділи.  З нами ви можете наблизитися до здійснення мрії, в тому числі, якщо ця мрія звучить гордо – доктор філософії.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *