04.02.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Нам потрібен план
  2. Приступаємо до основної частини дипломної роботи
  3. Що важливо врахувати при підготовці теоретичного розділу?
  4. Що передбачає написання аналітичної розділу?
  5. Як пишеться проектний розділ?
  6. Формуємо висновок
  7. Правильно оформлюємо дипломну роботу

 

Дипломна робота – головна випускна кваліфікаційна робота для отримання бажаного статусу. Це символ зробленого багаторічного шляху і путівка до досягнення бажаної мети. Як і в спорті, на фініші потрібно натиснути. Саме тому написання дипломної роботи вважається найбільш відповідальним моментів усіх років навчання.

 

Нам потрібен план

 

Перше, з чого починається написання дипломної роботи або проекту – планування. Цього етапу не завжди приділяють достатню увагу. А даремно. План – це вектор, за яким можна слідувати і на який варто орієнтуватися. Чим детальніше він буде, тим легше реалізація.

 

Стандартний план-зміст включає:

  • тему,
  • найменування розділів,
  • приблизні структурні складові цих розділів (найчастіше – тези, основні думки),
  • перелік джерел та місця, де можна знайти потрібний матеріал;
  • норми по змісту та оформленню;
  • основу для додатків до диплома (що де і як взяти).

 

Крім того, у плані можна вказати перспективні джерела, спірні моменти, за якими виникають питання. Найголовніше – пам’ятати, що кожен пункт первісної версії може, і, як правило, повинен бути змінений в ході написання і по завершенню підготовки над основною частиною. Це нормальне явище.

 

Крім стандартного плану рекомендується розробити план-графік, а краще поєднати ці дві складові. У графіку вказуються приблизні терміни виконання, корисні контакти, моменти для уточнення. Звичайно, важливо передбачити запас часу, щоб не зіткнутися з проблемою його нестачі.

Перш ніж приступити до написання диплому, потрібно обрати й узгодити наукового керівника

Приступаємо до основної частини дипломної роботи

 

У будь-який дипломній роботі є Вступ. А як ми, і ви, вже напевно знаємо, в цій частині відбивається актуальність, мета і завдання, проблематика. Далі йдуть три розділи:

  • теоретичний;
  • аналітичний;
  • проектний.

 

Назва кожного з них говорить сама за себе. Яка об’єднує характеристика всі три складові – поділ на підрозділи або параграфи, яких також має бути не менше трьох. Обсяг приблизно однаковий.

 

Що важливо врахувати при підготовці теоретичного розділу?

 

  • Всебічний пошук різноманітної інформації: бібліотечна література, публікації, інтернет джерела, наукові дисертації.
  • Глибоке опрацювання матеріалу, вибір актуальних джерел, яким не більше 5 років (це не безумовне, але бажане правило).
  • Сканування документів, які зберігаються не в електронному вигляді.
  • Вивчення архівів.

 

Вся ця гора матеріалу повинна бути опрацьована для виділення суті і її унікального викладу. Цей розділ задає тон і стає науковою аргументацією всього наступного матеріалу.

 

Що передбачає написання аналітичного розділу?

 

Аналіз в дипломній роботі проводиться на основі даних конкретного підприємства. Йдеться про установчі документи, статистичні показники, звіти. Зміст цього розділу залежить від теми і дисципліни. Однак у всіх випадках застосовується досить жорстка структура.

 

Аналіз передбачає точність фактичних даних, виявлення причинно-наслідкових зв’язків, аргументовані висновки, зіставлення, прогнози, а також поєднання об’єктивного висновку і суб’єктивного погляду на ситуацію. Адже випускна кваліфікаційна робота передбачає, що автор продемонструє власні вміння думати і аналізувати.

 

Як пишеться проектний розділ?

 

Вважається, що проектний розділ найлегший у написанні, оскільки процес не обмежений певними рамками і передбачає творче начало. В цьому і полягає головна складність. За готовим алгоритмом діяти легше. А так як для цієї частини роботи його немає, важливо дотримуватися логіки, лаконічності і обгрунтованості.

 

Пам’ятайте, всі розділи повинні бути пов’язані між собою концепцією і змістом. Це єдина робота, для якої характерна послідовність, логічність, взаємна обумовленість.

Дипломна робота повинна мати не менше 75% унікальності. Діє принцип, чим вище, тим краще. Якщо показник нижче 50%, тема знімається і студенту доведеться пройти весь шлях заново вже в наступному році

Пишемо висновок

 

Кожен розділ завершується певними проміжними висновками. Що робить більшість дипломників? Копіюють ці висновки і розміщують у загальних висновках до дипломної роботи. Це жахлива помилка.

 

Висновок є узагальненням всього дослідження і поетапно покликаний відповісти по кожному пункту у вступі – наскільки вирішені ті чи інші завдання, чи досягнуто мети, в чому проявлена ​​практична значущість. Обов’язково додаються практичні рекомендації, які стануть способом демонстрації, що робота виконана не дарма.

 

Правильно оформлюємо дипломну роботу

 

Є стандарти ДСТУ. Вони обов’язкові для виконання. Плюс необхідно орієнтуватися на методичні рекомендації конкретної кафедри. Це стосується і форматування сторінок, і перерахування списку використаних джерел, і шрифту, і посилань. Немає незначних деталей, є цілісна робота, в якій все повинно бути прекрасним – і форма, і зміст.

 

Обсяг дипломної роботи складає 50-100 сторінок машинописного тексту Times New Roman з полуторним інтервалом і 14 кеглем. Колір – тільки чорний. Кольорові виділення неприпустимі. Зазначена цифра не включає список літератури і додатки. Така різниця в обсязі обумовлена ​​відмінністю дисциплін: для технічних спеціальностей допускається менший обсяг, ніж для гуманітарних напрямків. А також різні навчальні заклади висувають свої вимоги щодо обсягу. За обсягом відрізняються дипломні спеціалістів, бакалаврські та магістерські.

Існує поняття дипломної роботи і дипломного проекту. Суть ідентична, однак перший варіант в більшості випадків використовується для тематик з природничих і гуманітарних дисциплін, а другий – для технічних напрямів

Компанія «Наука Сервіс» спеціалізується на написанні всіх видів студентських робіт, в тому числі дипломних. На рахунку наших авторів сотні успішних проектів, які дозволили своїм власникам благополучно захиститися. Приєднуйтесь і ви до їх числа. А ми зробимо все можливе, щоб дипломна робота не став проблемою.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *