Зміст
Як ви ставитеся до навчання за кордоном? Часто ми сприймаємо таку альтернативу як дороге і нереальне задоволення. А даремно. Якісна освіта доступніша, ніж здається. Як то кажуть, не спробуєш – не впізнаєш.
Наприклад, в Силіконовій долині ще й платити можуть за вибір місцевого університету. Правда і відбір там не з легких. Але наша діаспора вселяє впевненість. Більш приземлені і доступні варіанти можна знайти в Чехії, Норвегії, Франції, Швейцарії. Однак ТОП рейтингу вже багато років тримається за Канадою, США і Німеччиною.
Правила вибору університету
Завжди легше шукати, коли знаєш, що шукаєш. Ваше завдання – вибирати не країну, а університет з усіма наслідками, що випливають, умовами – житлом, вартістю, перспективами, спеціалізацією, доступністю візи тощо.
Завжди рекомендується враховувати не тільки матеріальний аспект, а й менталітет і особливості культури. Чи варто говорити, що непідготовлені хлопці без знання мови і без підтримки, просто не зможуть вижити, наприклад, в Японії. Чи то справа – Угорщина або Чехія. Мови можна вивчити інтуїтивно, менталітет не чужий, та й кордон близько.
Завжди орієнтуйтеь тільки на офіційні сайти і групи в соцмережах
Отже, окей Google. Що шукаємо? Ось такі пункти:
- Престижність навчального закладу, його історію, позицію в міжнародному рейтингу, відгуки роботодавців.
- Технічне оснащення. Гарна матеріальна база університету дуже (ДУЖЕ) важлива. Чому? Елементарно, вартість Інтернету космічна, тому без доступу до бібліотеки з електронними джерелами і комп’ютерного обладнання не обійтися.
- Вартість навчання. Є варіанти, коли зовсім безкоштовно. Так-так, грантові програми ніхто не відміняв. Якщо ж ви можете собі дозволити оплату деякої суми – вибір буде набагато ширше.
- Можливості студента-іноземця. Поцікавтеся, яким буде ваш статус. Отримайте якомога більше інформації про те, як і чим живуть в цьому навчальному закладі іноземні студенти, які складнощі відчувають. По можливості, встановіть контакт «зі своїми». Як правило, земляки легко йдуть на комунікацію на чужині.
- Нюанси надання візи. За програмою обміну студентами питання спрощується. Однак при самостійній поїздці питань буде набагато більше. Навіть навчальна віза в таких державах, наприклад, як США, стає справжньою проблемою.
Завжди орієнтуйтеся тільки на офіційні сайти і групи в соцмережах. Будь який авторитетний ВНЗ встановлює доступну комунікацію і розміщує вичерпну інформацію. А учасники груп і форумів розкажуть багато цікавого і «підпільного».
Учасники груп і форумів розкажуть багато цікавого і «підпільного»
Як вибрати університет в Канаді?
Канада приваблива для українського студента з багатьох ракурсів. Перший і головний аргумент – якість освіти. Ця країна входить в ТОП світу з авторитетності університетів. Чи варто говорити про нашу діаспору в цій країні? Вона відома всім своєю масштабністю і згуртованістю.
З 2014 року отримати освіту в цій країні стало ще доступнішим. До вищих навчальних закладів Канади можна поступити відразу після завершення української школи. Обов’язковою умовою є успішне складання іспиту на знання англійської мови. Тобто про це потрібно потурбуватися заздалегідь і заглибитися у вивчення.
Переваги:
- Можливість отримати Канадський державний диплом або сертифікат, що котирується по всьому світу, за один-чотири роки.
- Доступне поєднання ціни та якості. Вартість навчання в цій країні вважається однією з найбільш лояльних. Доповненням є доступна вартість життя в порівнянні з багатьма іншими державами.
- Можливість поєднувати роботу і навчання. Тепер можна працювати без отримання спеціального дозволу.
- Після отримання освіти у володарів диплому є право подати заявку з ініціативою продовжити перебування в країні з метою подальшого працевлаштування та проживання.
Є два способи вступу до канадського ВНЗ:
- Прямий спосіб. Такий варіант передбачає, що студент зараховується до навчального закладу безпосередньо, без проходження програм підготовки. Реалізувати таку задачу допоможе іспит IELTS чи TOEFL, а також послуги спеціалізованих компаній. Єдина негативна сторона такого сценарію – фактична відсутність часу для адаптації студента.
- Надходження з використанням підготовчих програм. Мета такої програми зводиться до адаптації студента до специфіки країни та освітнього процесу. Приклад потрібності такого формату наступний. Наприклад, в процесі навчання задано есе на 1000 слів. Однак студент написав 1050 слів. Однак за таке перевищення, тобто вихід за раки завдання, знімається бал. Без знання тонкощів такий формат може бути незрозумілий.
До вищих навчальних закладів Канади можна поступити одразу після завершення української школи
Як вибрати університет в США?
Ця країна вважається найпривабливішою для отримання престижної освіти. Однак не все так просто, як може здатися на перший погляд. Не можна вступити до ВНЗ США відразу після школи. Потрібен ступінь бакалаврату і підготовча програма протягом 1-2 років. Із загального правила є винятки – атестат з відзнакою і високі бали профільних іспитів.
Перевагою є численні гранти та стипендіальні програми, які служать істотною підмогою для студентів. Досить широкий вибір університетів, спеціалізації, профілів. Студенти можуть поєднувати роботу і навчання. Це вітається.
ВНЗ США – відмінна альтернатива британській освіті, якщо є сумніви у власних силах і засобах для отримання диплома в Лондоні. США більш лояльні щодо вимог до процесу освіти.
Незалежно від того, де ви будете вчитися, універсальними залишаються тільки вимоги до студентських робіт. Вони всюди високі. Якщо ви хочете бути гідним студентом авторитетного ВНЗ, приділяйте достатню увагу вимогам до змісту та оформлення дипломів, індивідуальних, лабораторних та інших робіт.
Якщо на це немає часу, сил, розуміння – звертайтеся в компанію «Наука Сервіс». Доступне дистанційне співробітництво з будь-якого куточка світу.
Залишити відповідь