07.11.2019 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

1. Різновиди наукових статей

2. Яким вимогам повинна відповідати наукова стаття ВАК?

3. Рекомендації та правила

 

Наукова стаття і її публікація у журналах ВАК – обов’язкова умова допуску до захисту науково-дослідницьких робіт. Одночасно це можливість продемонструвати науковому співтовариству перспективність автора, донести корисність і новаторство результатів.

 

Грамотна, цікава стаття і вдало обране рецензоване видання для її публікації можуть зіграти велику роль у професійному становленні та підвищити авторитет здобувача наукового ступеня або діючого вченого. Наукові статті ВАК мають свою специфіку і повинні відповідати встановленим вимогам.

 

Різновиди наукових статей

 

Зміст і специфіка кожної конкретної наукової статті визначає предмет і метод дослідження. Вони ж впливають  на вибір видання, оскільки Вища атестаційна комісія має значний перелік авторитетних джерел. Стаття може бути:

 

  • теоретична. Такий матеріал включає теоретичні напрацювання в певній науковій галузі, аналіз закономірностей, пояснення причин;
  • практична. У статтях цього виду публікуються експериментальні дослідження і відображаються результати отриманих дослідів у поєднанні з їх практичною значущістю;
  • оглядова. Дослідження є огляд з викладом конкретної думки з різних питань і відображенням авторської позиції.

Текст наукової статті часто використовується у самій дисертації і є витягами з дослідження або навпаки, більш детальним аналізом конкретного питання. При цьому не допускається абсолютне дублювання тексту

 

Жанр викладу служить критерієм для поділу всіх наукових статей ще на три категорії:

 

  • статті аналітичного змісту – автор аналізує різні фактори для пошуку шляхів вирішення зазначених проблем;
  • науково-дослідні матеріали – являють собою міні-дослідження, кожне з яких є цілісною і логічно пов’язаною роботою;
  • науково-публіцистичні статті – подача матеріалу у більш довільній формі. Поєднання двох стилів робить матеріал доступним для сприйняття пересічними читачам, і при цьому він не втрачає значимості для наукового світу.

 

Різноманітність журналів ВАК дозволить знайти відповідну нішу для публікації будь-якого з описаних видів. Головне – відповідність вимогам за змістом і оформленням статей.

Три обов’язкові умови для будь-якої наукової статті незалежно від її тематики, мети і видання публікації – новизна, практична значущість, освітлені методи отриманих результатів

 

Яким вимогам має відповідати наукова стаття ВАК?

 

Рецензуються ВАК журнали і збірники служать авторитетним і популярним джерелом матеріалу. Ця особа і репутація наукового співтовариства, оскільки публікуються матеріали проходять ретельну фільтрацію. Першорядна вимога стосується структури. Матеріал не може викладатися у вільному стилі. Повинна дотримуватися логіка викладу. У будь-якій статті, що публікується присутні певні структурні елементи:

 

  1. Назва. Правило «як корабель назвеш, так він і попливе» діє і у дослідницькій діяльності. Неправильно ігнорувати цей аспект. Сутність дослідження повинна знайти максимальне відображення у назві.

 

Навряд чи назву «Злочини в секторі АПК» можна вважати відповідним рівнем роботи – максимум реферат. А ось назва «Теоретико-прикладне дослідження злочинів, вчинених у сфері субсидування агропромислового комплексу» дає більш широке уявлення про рівень роботи і її зміст. За темою фахівці відразу зрозуміють, наскільки їм цікаве це питання.

 

2. Анотація і добірка ключових слів. У діапазоні від 50 до 250 слів автор повинен розкрити змістовність, новизну, сукупність цілей і завдань дослідження, передати результати і висновки. Ключові слова повинні стати ядром статті. За цими двома пунктами аудиторія визначить, цікава їм ваша стаття або матеріал пройде повз.

 

3. Основна частина. Це кістяк роботи, в якому повинно міститися все – актуальність, прикладні напрацювання, аналіз, значущість обраної теми, огляд літератури і теоретичний аспект. Обов’язкова умова – висловлена авторська думка. Адже фактично публікації у ВАК потрібні саме для того, щоб заявити науковому співтовариству свою наукову позицію як автора і висвітлити питання з потрібного ракурсу.

 

Особливий акцент важливо зробити на висновках. Донесіть, що ви хотіли сказати у своїй роботі. Розкрийте, у чому саме підтверджена або спростована гіпотеза, яке бачення ситуації і способів її вирішення. Сформулюйте рекомендації і, якщо такий формат доречний, розкрийте причинно-наслідкові зв’язки за принципом «якщо – то».

 

4. Список використаних джерел. Ця частина давно вже перестала бути умовною. Якщо вашу роботу будуть цитувати, або вона зацікавить представників науки, колеги обов’язково скористаються зазначеними вами джерелами. До слова, у науковій статті до дисертації їх повинно бути не менше 15.

Найпоширеніша помилка при публікації наукових статей – вибір неактуального наукового видання. З огляду на мінливість переліку, регулярно переглядайте оновлені списки актуальних ВАК журналів

 

Рекомендації та правила

 

Допуск до публікації статей в ВАК значно полегшиться, якщо ви звернете увагу на такі нюанси:

 

  • чітко сформована структура, наявність всіх обов’язкових елементів;
  • ідентифікаційні дані автора, зазначення ​​відомостей про спеціальність, навчальний заклад;
  • грамотність, відповідність критерію унікальності;
  • правильно оформлені посилання;
  • переклад окремих елементів статті на іноземну мову, якщо цього вимагають умови конкретного журналу;
  • наявність рецензії;
  • логічна послідовність. Забороняється описувати проведене дослідження на самому початку.

 

На процес публікації впливає безліч факторів, починаючи від редакційної політики і завершуючи процесом передачі інформації. Чим вище якісні характеристики вашої статті, тим швидше ви зможете заявити про себе у світі і наблизити досягнення бажаної мети.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *