03.09.2019 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

 1. Хитрощі з нормативними джерелами: обходимо плагіат у дипломній з права
 2. Варіанти заміни
 3. Оформлюйте цитати та посилання у дипломній роботі
 4. Заміна термінів

 

Плагіат у дипломній з права досить поширена ситуація. Написати 100% унікальну правову роботу непросте завдання. Неможна сказати «пріказік кабмінчіка» або «нехороша людина приховала податки». Але як ще зробити сухий текст унікальним? Будемо розбиратися в деталях.

 

Пам’ятайте переказ у школі? Тільки тепер своїми словами потрібно переказати, наприклад, Конституцію.  термінологію, але номери статей ускладнюють рерайт. Але якщо нашим законодавцям вдається писати якісь закони (хоч і займаються цим як би «між іншим»), нам, молодим дипломна робота вже точно буде під силу.

 

Хитрощі з нормативними джерелами: обходимо плагіат у дипломній з права

 

Назви законів, наказів, постанов не можна змінювати. Однак в рамках однієї глави або розділу дипломної роботи досить одного разу вказати повністю нормативний акт і далі по тексту обмежуватися тільки номером.

 

По-перше, значно знижується кількість неунікальних фрагментів. По-друге, підвищується обсяг корисного тексту. У винятковому випадку допустимо скорочувати дату, обмежуючись роком прийняття. Часто застосовується такий формат як номер і через дріб рік. Наприклад, № 2/2010 або ЗУ № 12 від 2011 року.

Наприклад, Закон України від 02.07.2015 № 580-VIII «Про національну поліцію» (Ред.01.01.2019 р.) – за текстом Закон № 580-VIII (вказаний вище Закон, ЗУ № 580-VIII). Це ще і зручно, чи не так?

Варіанти заміни

 

Формулювання для заміни точної назви нормативного акта:

 • президентський указ;
 • урядова постанова;
 • внутрішній нормативний акт;
 • головний регламентуючий документ;
 • спеціалізовані норми;
 • абревіатури кодексів (Житловий кодекс – ЖК, Сімейний – СК, Кодекс про адміністративні правопорушення – КпАП)

 

Конституція України в дипломній роботі з права може називатися як Основний закон держави. А що? Адже це єдиний в своєму роді і чільний нормативний акт. Значить все вірно.

Наприклад, Кодекс України про процедуру бонкротства від 18.10.2018 № 2597-VIII – за текстом можна вживати зазначений вище Кодекс, КУ про процедуру банкрутства і т.д.

Оформлення посилань та цитат

 

Магістерська та дипломна робота з правової тематики обов’язково грунтується на нормах і правових приписах. При цьому якщо включати прямі цитати і витяги з інструкцій, законів, наказів – при перевірці на плагіат відразу висвічуються цілі кольорові абзаци.

 

Достатньо послатися на номер статті і переформулювати зміст без втрати сенсу. Знову-таки, згадуємо шкільний переказ. Ну, або тост на день народження – з року в рік бажаєш одне і теж, але різними словами.

 

Якщо без цитати або витримки не обійтися, рекомендується в лапках розміщувати тільки ключову інформацію і пропускати окремі фрази шляхом використання трьох крапок. Правильно оформлені посилання і виноски в спеціальному форматі, а також гіперпосилання система Антиплагіат не перевіряє!

 

Ця частина як би стає невидимою, але і не враховується в загальну кількість символів і обсяг. Таким чином можна посилатися на міжнародні акти, конвенції та інші джерела. У тексті зазначається лаконічна назва (Конвенція, Пакт про права), а точне формулювання оформляється у посиланні.

Правильно оформленные ссылки и сноски в специальном формате, а также гиперссылки система Антиплагиат не проверяет!

 

Заміна термінів

 

Конституція України і вся законодавча база переповнена дефініціями (чому не заумне слово для диплома?). Природно, будь-яка курсова робота з права або інша робота з юриспруденції повинна включати точні формулювання. Але на унікальність впливає частота термінів в тексті.

 

Не слід перенасичувати матеріал складними, вузькоспеціалізованими термінами. Наприклад, в роботі, присвяченій питанням банкрутства, таке стійке словосполучення як «визнання банкрутом» можна чергувати з альтернативними, юридично вивіреними фразами: «встановлення неплатоспроможності», «підтвердження фінансової неспроможності». Наведемо кілька прикладів рівноцінних замін:

 

 • легальний – законний;
 • девіантний – протиправний;
 • юридична особа – суб’єкт господарської діяльності;
 • нормативно-правові акти – законодавча база;
 • регламентує – встановлює;
 • лобіювання – просування;
 • нігілізм – ігнорування.

 

Для пошуку грамотних і доречних синонімів використовуються спеціальні словники. Google в допомогу, так би мовити. При цьому фраза не повинна вириватись з контексту і спотворювати суть тези. Уникайте простих формулювань, тавтології. Якщо перевірка на рерайт показує недостатній рівень унікальності, перевірте матеріал на заспамленність і скоротіть часто повторювані терміни.

 

І пам’ятайте, завжди залишається страховий варіант – звернутися до професіоналів. Компанія «Наука-Сервіс» допоможе виправити плагіат у будь-якій роботі без шкоди якості.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *