26.08.2019 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

1. Що необхідно знати про теоретичну значимість курсової роботи?

2. В чому полягає практична значимість?

3. Приклади

4. Висновки

 

Що таке теоретична і практична значимість курсової роботи та навіщо вони необхідні?

 

Теоретична і практична значущість курсової роботи – це цінність дослідження. Кожна робота виконується для чогось. Тому студент повинен відобразити у вступі, що важливого його дослідження може привнести в теорію і практику. Перспективна і корисна курсова робота не залишиться непоміченою і завжди буде претендувати на високу оцінку.

 

Наведемо приклад. Ви почали займатися бігом і купили собі спортивний годинник. Вн вам дає інформацію про Ваш пульс, але не достовірну. Ви йдете на AliExpress, замовляєте собі додатковий ремінь на груди. Чекаєте місяць отримуєте, але бігати вам вже набридло. Яке практичне значення цього пояса особисто для вас? Ніякого. Або бігати вам не набридло, але трекер цей показує результат ще гірше ніж ваш годинник. В даному випадку його практична цінність власне кажучи така ж – нульова. Хіба що ви його будете використовувати як ремінь.

 

Власне кажучи і з курсовою роботою така ж ситуація. Науковий керівник хоче бачити, яка цінність ваших пропозицій в курсовій, чи можуть бути вони застосовані на практиці в діяльності підприємства або ж курсова буде підставкою для кави.

 

Як правило, значення курсової роботи формулюється після написання всього тексту. Як писати курсову роботу самостійно ми розповідали в нашій статті.

Курсова робота повинна бути написана так, щоб її можна було застосувати на практиці і в теорії

 

Що нужно знати про теоретичну значимість?

 

Одна з головних ознак вдало обраної теми курсової роботи – актуальність. Інтернет відкриває доступ до безлічі джерел, і мало таких сфер, які не були б всебічно досліджені. Бази даних по предметах і об’єктах різних тем регулярно поповнюються. Викладачі чекають новизни і креативності від своїх студентів. Багаторазове переписування шаблонів з інтернету навряд чи когось здивує. Завдання будь-якого дослідника, в тому числі студента:

 

  • привнести щось нове;
  • залишити вклад в теорії;
  • запропонувати свій погляд на теоретичні аспекти досліджуваної проблематики;
  • розкрити питання з невивченою боку.

 

У такому підході розкривається теоретична значущість. При цьому курсова робота в цій частині також повинна бути унікальною, грамотною, правильно оформленою.

 

В чому полягає практична значимість?

 

Практична значимість умовно позначає реальну користь для країни, конкретної компанії або колективу. Будь-яке дослідження, в тому числі курсова робота, повинні націлюватися на вирішення прикладних завдань. Значить недостатньо просто описати теорію, важливо розкрити, як нові напрацювання можуть застосовуватися в конкретній ситуації. Практична значимість може проявлятися одним із таких способів:

 

  • завершення незакінченого свого або чужого дослідження;
  • отримання нових фактичних даних і відомостей, їх внесення в академічні та прагматичні бази;
  • доказ, що вибране запитання перспективне і є гострою проблемою;
  • підтвердження, що інновації та методи, які застосовуються, є ефективними.

Практичну значимість дослідження підкріплюють грамотно складені звіти, інструкції, прогнози, акти впровадження. Не викличе сумнівів практична значущість курсової роботи, якщо її висновки включені в навчально-методичну літературу ВНЗ

Приклади

 

Схематично на прикладі це виглядає так. Студентом обрана тема «Оптимізація управління персоналом на підприємстві в кризових умовах». Мета даної роботи – виробити конкретні шляхи оптимізації управління персоналом на підприємстві ТОВ «Підприємство» в умовах падіння ділової активності на ринку.

 

Отже, теоретичною значимістю проведеної роботи буде систематизація існуючих теоретичних концепцій оптимізації управління персоналом в кризових умовах на ринку діяльності підприємства. А також формулювання власних визначень таких категорій як «управління персоналом», «методи управління в умовах кризи» та інші. Курсова робота не вимагає проведення масштабного дослідження, тому результати будуть мати абстрактний характер. Але саме авторський аналіз і висновки можуть стати основою практичних рекомендацій.

 

Практична значимість зводиться до вироблення нових шляхів управління персоналом на конкретному підприємстві в результаті зниження ділової активності на ринку. А також, в прогнозі впливу виробленої стратегії на діяльність підприємства в майбутньому. Студент не залишиться непоміченим, якщо розробить власні рекомендації.

Будь-які ваші думки щодо поліпшення будь-чого, які можуть застосуватися в діяльності конкретного підприємства можуть мати практичне значення

Висновки

 

Теоретична і практична значущість курсової роботи – не просто обов’язкова умова. Це можливість стати частиною наукового співтовариства і своїми зусиллями допомогти у вирішенні гострих питань. Хіба не цікаво? Саме так розкриваються перспективні фахівці.

 

Якщо виникли труднощі в процесі підготовки, звертайтеся в компанію «Наука Сервіс». Ми знаємо, як повинні виглядати еталонні студентські роботи, і допоможемо в реалізації ваших планів.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 2 =