07.05.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

Помилка № 1 – Теоретична частина не збалансована
Помилка № 2 – Проблеми з унікальністю
Помилка № 3 – Незв’язність теоретичної і практичної частини
Помилка № 4 – Помилка на помилці
Помилка № 5 – Мало джерел
Помилка № 6 – Відсутність авторського почерку
Помилка № 7 – Невідповідність вступу і висновкам
Помилка № 8 – Нелогічність викладу
Помилка № 9 – Немає висновків
Помилка № 10 – Мало посилань і цитат
Помилка № 11 – Невідповідність темі
Помилка № 12 – Неправильне оформлення

 

Ніщо так не виводить з себе, як нескінченні відправлення на доопрацювання. Начебто теоретичний розділ «вилизаний до блиску», ви перелопатили тонну літератури, а підсумок не вражає. Без паніки. Перевірте свій диплом на наявність базових помилок, і, запевняємо, ймовірність «браку» буде зведена до мінімуму.

 

Помилка № 1. Теоретична частина не збалансована

 

Баланс і рівновага важливі скрізь. Потрібно витримати необхідний обсяг і при цьому не лити воду, тобто не розтягувати текст штучно як гумку. Інша сторона медалі – вміння залишити головне і урізати вже написаний текст. Це як відірвати від серця. Але в даному випадку якість в пріоритеті над кількістю.

 

Помилка № 2. Проблеми з унікальністю

 

Відсоток оригінальності зрадницьки висвічує не ту цифру, а ви писали все самі? Буває. Не забувайте перевіряти текст одночасно по декільком системам Антиплагіат. Звичайно, ви орієнтуєтеся на джерела, берете відомості і основу, але перефразуєте, додаєте свій, комбінуєте. Але не плутайте такий підхід просто з копіюванням фрагментів.

Помилка № 3. Незв’язність теоретичної та практичної частини

 

Часто зустрічається, що ці два розділи диплому як би живуть своїм життям і ніяк не пов’язані між собою. Звичайно, це суттєва помилка. Практика завжди ґрунтується на теорії, а теорія підкріплюється практикою. Тільки так можна говорити, що диплом виконаний на рівні.

Спочатку складається план, пишеться теоретична частина, і тільки в кінці формується вступ і висновок

Помилка № 4. Помилка на помилці

 

Хоч це і тавтологія, але суть відображається максимально точно. Теоретичну частину потрібно вичитувати і не один раз. Це допоможе, як мінімум, уникнути прикрих неточностей, розставити знаки пунктуації та надати матеріалу «пристойний» вигляд.

 

Помилка № 5. Мало джерел

 

Щоб розкрити тему всебічно і показати на захисті своє відповідальне ставлення, важливо використовувати мінімум 40 джерел. При цьому недостатньо просто скласти список літератури, який навіть ніхто не відкривав. Матеріал повинен бути актуальним, по темі і цікавим. Важливо вибирати відомості з друкованих видань і з Інтернет-ресурсів.

 

Помилка № 6. Відсутність авторського почерку

 

Теоретична частина дипломної роботи – це не великий реферат, а дослідження. Значить недостатньо просто зшити і перекроїти фрагменти чужих текстів. Продемонструйте свою самостійність, індивідуальність, авторський погляд. Не просто викладайте теорію, а доповнюйте своїми висновками. Не можна зловживати цитатами.

 

Помилка № 7. Невідповідність вступу і висновків

 

Запам’ятайте: спочатку складається план, пишеться теоретична частина, і тільки в кінці формується вступ і висновок. Так набагато більше шансів, що диплом буде цілісним, вступ повністю відобразить зміст, а висновок стане підсумком виконаної роботи.

 

Помилка № 8. Нелогічність викладу

 

Всі ми хоч раз були на барахолці. Так от, серед гори непотребу можуть зустрітися навіть дуже цінні експонати. Нехай же ваш диплом не буде нагадувати звалище, в якій зустрічаються розумні думки. Дотримуйтеся принципу логічності та послідовності. Прибирайте фрази і речення, без яких сенс не загубиться.

Не “економте” на цитатах. Оптимальний варіант – 2-3 посилання на сторінку

Помилка № 9. Немає висновків

 

Висновки повинні бути не тільки в заключній частині, але і в кожному розділі. Особливо це стосується теоретичної частини, де завжди є що узагальнити. Так звані проміжні підсумки роблять текст більш зв’язним, логічним і зрозумілим. Не варто обривати розділ черговими тезами. Виведіть кінцівку і плавно підведіть перехід до наступного розділу.

 

Помилка № 10. Мало посилань і цитат

 

На перевірці перед захистом це може бути розцінено, як недостатня проробка матеріалу. Якщо посилань немає, значить, література не використовувалася. І навпаки, якщо теоретична частина – це суцільні цитати і виноски, автоматично робиться висновок, що в ній зовсім немає нічого авторського. Оптимальний варіант – 2-3 посилання на сторінку. І не забуваємо їх правильно оформляти, інакше не бачити потрібної унікальності як своїх очей.

Якщо зовнішній вигляд теоретичної частини неабиякий, до змісту може навіть не буде діла

Помилка № 11. Невідповідність темі

 

Ця помилка вважається самою грубою. Причин може бути дві: неправильне формулювання теми або помилково обрана концепція. Диплом повинен виправдовувати свою назву. Якщо вміст більше схоже на анекдот про іспит і блоху (пам’ятаєте, як хлопець витягнув квиток про корову, а вивчив тільки квиток про бліх, і потім почалося – це ссавець, у нього є блохи, а блохи це…), доопрацювання забезпечено.

 

Помилка № 12. Неправильне оформлення

 

Запам’ятайте: не можна ігнорувати методичні рекомендації. Диплом – це не полотно художника, а наукова робота. Для неї важливий відповідний стиль і чіткі критерії за шрифтом, розміром, обсягом, нумерації, вставкам тощо. Якщо зовнішній вигляд теоретичної частини неабиякий, до змісту може навіть не буде діла.

 

Ці і багато інших помилок допоможе уникнути компанія «Наука Сервіс». Ми виконуємо дипломні роботина замовлення будь-якої складності і гарантуємо якість.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *