Зміст
- Коли відбудеться ЗНО?
- Коли починається вступна компанія?
- Які особливості випускної та вступної компанії?
- А можна без іспитів?
Зовнішньому незалежному оцінюванню в 2020 році – бути! Це чи не єдине, що відомо напевно. А ось як, коли, де бути – інформація плаваюча. Треба віддати належне Міністерству освіти, яке розробило кілька сценаріїв розвитку подій. Давайте розберемося разом.
Коли відбудеться ЗНО?
Дата прив’язана безпосередньо до завершення карантину. Планувалося, що в разі припинення посиленого режиму заходів безпеки до червня основна сесія ЗНО проводиться з 25 червня по 17 липня. До 4 червня розсилаються запрошення із зазначенням місця і часу проведення тестування.
Розклад наступний:
- 30 червня – українська мова і література;
Липень:
- 2 – фізика;
- 6 – іноземні мови (крім англійської);
- 7 – англійська мова;
- 9 – історія;
- 13 – біологія;
- 15 – географія.
Результати тестування та підсумкової перевірки знань повинні бути оголошені не пізніше 29 липня на офіційних сторінках учасників. Встановлено час додаткової сесії ЗНО – 23 липня – 11 серпня, з розміщенням результатів до 14 серпня. Був введений додатковий період реєстрації на тестування – з 25 травня по 9 червня.
Таким чином, ми бачимо, що вдається йти докарантинним планом і більш-менш вписатися в рамки. Не можна не відзначити запасний план. А що якщо карантин затягнеться? У цьому випадку сценарій наступний. Час проходження оцінювання призначено на період з 17 серпня по 4 вересня, результати – не пізніше 17 вересня, додаткова сесія ЗНО буде проведена з 22 вересня по 6 жовтня.
Якщо карантин завершується не пізніше початку червня – атестати видаються не пізніше початку серпня. Якщо карантинний режим знімається на початку серпня – атестати видаються не пізніше другої половини вересня
Коли починається вступна компанія?
Саме питання вже обнадіює: тобто компанія починається, а це не може не радувати. З датами теж не все так конкретно – карантин не дозволяє робити стовідсоткові прогнози. Але на сьогоднішній день Міністерство освіти конкретизувало наступне:
- Реєстрація електронних кабінетів для вступу в навчальні заклади стартує 1 серпня. Дата може бути перенесена на 25 вересня за вже відомими причинами.
- Творчі конкурси та вступні іспити (окрім військових Вузів), будуть проведені в період з 1 по 12 серпня. Якщо контрактна форма навчання – до 22 серпня. За умови, що карантин скасовується в серпні, відповідні дати переносяться на 25 вересня – 3 жовтня (13 жовтня – при контракті).
- Здати документи до приймальної комісії можна з 13 по 22 серпня. При альтернативному сценарії – з 4 по 13 жовтня.
- Зарахування на бюджетні місця буде проведено 1 вересня (або 23 жовтня, якщо карантин знімається в серпні).
- Навчальний рік для студентів-першокурсників розпочинається з 15 вересня. Альтернативна дата – 2 листопада.
Отже, що ми бачимо. Дати, які нібито точні, але завжди можуть змінитися. І якщо навчання з 15 вересня вселяє оптимізм, то перспектива приступити до занять не раніше 2 листопада лякає. Сподіваємося на краще і поки рухаємося за першим сценарієм.
Для безпечного проведення тестування на території України підготовлено близько 5200 пунктів. Цього достатньо, щоб всі випускники та абітурієнти були захищені і дотримувалися принципів безпеки, дистанційності, комфорту
Які особливості випускної та вступної компанії?
До кінця навчального року запроваджено дистанційне навчання. Це виправдана і вимушена міра. При цьому керівництво країни прийшло до висновку, що зовнішнє незалежне оцінювання повинно мати стандартну форму і процедуру – проводитися тільки в очному форматі. Так забезпечується повний контроль абітурієнтів та достовірна ідентифікація.
Проте виникають деякі труднощі з технічним забезпеченням. Вводяться додаткові заходи безпеки:
- В умовах епідемії обов’язково дотримується півтораметрова дистанція між людьми.
- В одній кімнаті знаходиться максимум 15 абітурієнтів і 2 інструктора.
- Приміщення регулярно дезінфікуються, провітрюються.
- Вводиться температурний контроль.
Якщо учасники перехворіли коронавірусом або контактували з інфікованими громадянами, тому пропустили основну і додаткову сесію через самоізоляцію, такі особи будуть звільнені від ЗНО за станом здоров’я.
А можна без іспитів?
Можна. Але не всім. Державна підсумкова атестація не скасовується для учасників 9 і 4 класів. Випускників 11-го класу це не стосується. Кількість і зміст тестів залишаються без зміни. Єдине послаблення – організаторам рекомендується робити акцент на матеріалі першого півріччя, оскільки на дистанційному навчанні вивчити, отже, і здати тему набагато складніше.
Є деякі послаблення для абітурієнтів. Мінімальний достатній поріг в поточному році -125 балів на бюджет. Це цілком досяжна цифра, навіть з урахуванням дистанційного навчання. Одночасно дозволена подача заяви та документів на 5 будь-яких спеціальностей. Також дозволено отримувати паралельно декілька спеціальностей освіти, однак, за державним замовленням – тільки одну. Особливу увагу буде приділено абітурієнтам з обмеженими фізичними можливостями, для них розробляються спеціальні програми.
Випускні іспити і надходження в цьому році без перебільшення можна назвати – «через терни до зірок». Тепер навчання буде коригуючим, що стане черговим викликом для вступників. Але, немає нерозв’язних завдань.
Припущення про скасування зовнішнього незалежного оцінювання в наступному році не підтвердилося. До державного бюджету на 2021 рік закладено відповідні кошти. Отже, коронавірус не став причиною глобальних структурних змін
В умовах максимальної нестабільності абітурієнти та їх батьки на 100% можуть бути впевнені в компанії «Наука Сервіс». Вже багато років ми – головні помічники студентів, і продовжуємо такими залишатися. Звертайтеся, якщо потрібні кращі студентські роботи, допомога в підготовці, консультації та актуальна інформація.
Залишити відповідь