15.07.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

 1. Коли відбудеться ЗНО?
 2. Коли починається вступна компанія?
 3. Які особливості випускної та вступної компанії?
 4. А можна без іспитів?

 

Зовнішньому незалежному оцінюванню в 2020 році – бути! Це чи не єдине, що відомо напевно. А ось як, коли, де бути – інформація плаваюча. Треба віддати належне Міністерству освіти, яке розробило кілька сценаріїв розвитку подій. Давайте розберемося разом.

 

Коли відбудеться ЗНО?

 

Дата прив’язана безпосередньо до завершення карантину. Планувалося, що в разі припинення посиленого режиму заходів безпеки до червня основна сесія ЗНО проводиться з 25 червня по 17 липня. До 4 червня розсилаються запрошення із зазначенням місця і часу проведення тестування.

 

Розклад наступний:

 • 30 червня – українська мова і література;

Липень:

 • 2 – фізика;
 • 6 – іноземні мови (крім англійської);
 • 7 – англійська мова;
 • 9 – історія;
 • 13 – біологія;
 • 15 – географія.

 

Результати тестування та підсумкової перевірки знань повинні бути оголошені не пізніше 29 липня на офіційних сторінках учасників. Встановлено час додаткової сесії ЗНО – 23 липня – 11 серпня, з розміщенням результатів до 14 серпня. Був введений додатковий період реєстрації на тестування – з 25 травня по 9 червня.

 

Таким чином, ми бачимо, що вдається йти докарантинним планом і більш-менш вписатися в рамки. Не можна не відзначити запасний план. А що якщо карантин затягнеться? У цьому випадку сценарій наступний. Час проходження оцінювання призначено на період з 17 серпня по 4 вересня, результати – не пізніше 17 вересня, додаткова сесія ЗНО буде проведена з 22 вересня по 6 жовтня.

Якщо карантин завершується не пізніше початку червня – атестати видаються не пізніше початку серпня. Якщо карантинний режим знімається на початку серпня – атестати видаються не пізніше другої половини вересня

Коли починається вступна компанія?

 

Саме питання вже обнадіює: тобто компанія починається, а це не може не радувати. З датами теж не все так конкретно – карантин не дозволяє робити стовідсоткові прогнози. Але на сьогоднішній день Міністерство освіти конкретизувало наступне:

 

 1. Реєстрація електронних кабінетів для вступу в навчальні заклади стартує 1 серпня. Дата може бути перенесена на 25 вересня за вже відомими причинами.
 2. Творчі конкурси та вступні іспити (окрім військових Вузів), будуть проведені в період з 1 по 12 серпня. Якщо контрактна форма навчання – до 22 серпня. За умови, що карантин скасовується в серпні, відповідні дати переносяться на 25 вересня – 3 жовтня (13 жовтня – при контракті).
 3. Здати документи до приймальної комісії можна з 13 по 22 серпня. При альтернативному сценарії – з 4 по 13 жовтня.
 4. Зарахування на бюджетні місця буде проведено 1 вересня (або 23 жовтня, якщо карантин знімається в серпні).
 5. Навчальний рік для студентів-першокурсників розпочинається з 15 вересня. Альтернативна дата – 2 листопада.

 

Отже, що ми бачимо. Дати, які нібито точні, але завжди можуть змінитися. І якщо навчання з 15 вересня вселяє оптимізм, то перспектива приступити до занять не раніше 2 листопада лякає. Сподіваємося на краще і поки рухаємося за першим сценарієм.

Для безпечного проведення тестування на території України підготовлено близько 5200 пунктів. Цього достатньо, щоб всі випускники та абітурієнти були захищені і дотримувалися принципів безпеки, дистанційності, комфорту

Які особливості випускної та вступної компанії?

 

До кінця навчального року запроваджено дистанційне навчання. Це виправдана і вимушена міра. При цьому керівництво країни прийшло до висновку, що зовнішнє незалежне оцінювання повинно мати стандартну форму і процедуру – проводитися тільки в очному форматі. Так забезпечується повний контроль абітурієнтів та достовірна ідентифікація.

 

Проте виникають деякі труднощі з технічним забезпеченням. Вводяться додаткові заходи безпеки:

 • В умовах епідемії обов’язково дотримується півтораметрова дистанція між людьми.
 • В одній кімнаті знаходиться максимум 15 абітурієнтів і 2 інструктора.
 • Приміщення регулярно дезінфікуються, провітрюються.
 • Вводиться температурний контроль.

Якщо учасники перехворіли коронавірусом або контактували з інфікованими громадянами, тому пропустили основну і додаткову сесію через самоізоляцію, такі особи будуть звільнені від ЗНО за станом здоров’я.

А можна без іспитів?

 

Можна. Але не всім. Державна підсумкова атестація не скасовується для учасників 9 і 4 класів. Випускників 11-го класу це не стосується. Кількість і зміст тестів залишаються без зміни. Єдине послаблення – організаторам рекомендується робити акцент на матеріалі першого півріччя, оскільки на дистанційному навчанні вивчити, отже, і здати тему набагато складніше.

 

Є деякі послаблення для абітурієнтів. Мінімальний достатній поріг в поточному році -125 балів на бюджет. Це цілком досяжна цифра, навіть з урахуванням дистанційного навчання. Одночасно дозволена подача заяви та документів на 5 будь-яких спеціальностей. Також дозволено отримувати паралельно декілька спеціальностей освіти, однак, за державним замовленням – тільки одну. Особливу увагу буде приділено абітурієнтам з обмеженими фізичними можливостями, для них розробляються спеціальні програми.

 

Випускні іспити і надходження в цьому році без перебільшення можна назвати – «через терни до зірок». Тепер навчання буде коригуючим, що стане черговим викликом для вступників. Але, немає нерозв’язних завдань.

 

Припущення про скасування зовнішнього незалежного оцінювання в наступному році не підтвердилося. До державного бюджету на 2021 рік закладено відповідні кошти. Отже, коронавірус не став причиною глобальних структурних змін

 

В умовах максимальної нестабільності абітурієнти та їх батьки на 100% можуть бути впевнені в компанії «Наука Сервіс». Вже багато років ми – головні помічники студентів, і продовжуємо такими залишатися. Звертайтеся, якщо потрібні кращі студентські роботи, допомога в підготовці, консультації та актуальна інформація.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + 1 =