24.09.2019 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Вимоги до вступу та висновків курсової роботи
  2. Структура та основні складові вступу
  3. Гіпотеза та методи дослідження – рекомендації з написання
  4. Як грамотно написати висновки до курсової

 

 

В уявленні більшості студентів курсова робота – це науковий текст, який повинен складатися з теоретичної та практичної частин. Іноді пізно ми згадуємо про те, що написання курсової роботи зобов’язує робити вступ і висновок до неї.

 

 

Вступ і висновок до будь-якої роботи – це як рамка до вашого твору: будь то картина, фотографія, або ж – курсова робота. Подбати про красиву і підходящу «рамку» – запорука успішної здачі результату вашої копіткої роботи.

 

 

Дуже добре «виглядає» рамка, максимально повно підходить під стилістику роботи. Недоречна – рамка, відірвана від контексту роботи, понуро обтяжує вашу курсовий шедевр, і швидше за все дратує своєю недоречністю (або убогістю, коли, наприклад, вступ займає півсторінки, і висновки – стільки ж).

Ми стикаємося з цим сприйняттям «оцінюємо за обгорткою» постійно: найчастіше в роботі дивляться саме на Вступ і Висновки. А навіщо тоді ми працюємо над повноцінними тридцяти (як мінімум!) Сторінковим опусом, якщо він нікому не цікавий ?! Але в тому й річ: якщо ваші результати зацікавлять читача, він обов’язково звернеться до повного тексту, щоб простежити, як ви прийшли до таких висновків

 

Вимоги до вступу та висновків курсової роботи

 

Вступна частина знайомить з тим, що в роботі буде викладено, і що цікавого тут можна почитати. Звісно, ​​це не стаття з соціальної мережі якогось відомого блогера, щедро приправлена ​​гумором і випадками з життя. Але, тим не менше, і в роботі часто викладаються результати найцікавіших досліджень.

 

 

З переваг: більш точно простежуються приватні закономірності науки, суворіше контролюється репрезентативність результатів: не “Ну, я так вважаю!», А обгрунтовано і доказово. Структура Вступу включає в себе формулювання актуальності теми курсової роботи, згадка основних дослідників даної тематики, вказівка мети і завдань курсової роботи, опис об’єкта і предмета дослідження, методів дослідження і бази (вибірки випробовуваних).

 

 

Фактично курсова робота – це тренувальна база: ми вчимося. Вчимося формулювати й грамотно викладати свої думки, структурувати виконану роботу, аналізувати і узагальнювати, перетравлювати інформацію і вміло її підносити. Саме наші навички структурування та узагальнення інформації найбільш яскраво проявляються в написанні вступу до курсової.

 

 

Заключна частина має на увазі коротке узагальнення отриманих результатів перевірки гіпотези, опис основних дослідницьких досягнень. Вона по пунктам розкриває те, чого вдалося досягти в роботі і, що важливо, як це співвідноситься з нашими вихідними цілями і завданнями.

 

 

Висновок – це резюме того, що зроблено, а що ще належить зробити. Ми не тільки підводимо риску, застосовуючи стандартні кліше «Таким чином», «Виходячи з отриманих результатів», «Ми прийшли до висновку» та ін., але і резюмуємо зміст дозволеного нами наукового протиріччя.

 

 

Отже, вступ і висновок курсової – це те, про що варто подбати особливо ретельно при написанні роботи.

Ключовими компонентами вступу є актуальність теми, мета, завдання, об’єкт і предмет, а також методи і гіпотеза дослідження. Якісний вступ до курсової роботи – запорука того, що на нашу роботу звернуть увагу. А нам того й треба

Структура та основні складові вступу

 

 

Отже, вступ. Як ми діємо, коли беремо в руки нову книгу? Звичайно, спочатку дивимося на її обкладинку. Але що ми можемо з неї почерпнути, крім захоплення (або навпаки, як пощастить) майстерністю дизайнера? Щоб розібратися в суті, ми читаємо вступну частину. Саме вступ налаштовує нас на потрібний читацький лад, описує те, з чим доведеться познайомитися в ході прочитання, вказує на важливі аспекти, які не дотримуєтесь залишати поза увагою. Принцип написання вступу до курсової роботи – той же. Наше завдання як автора – дати читачеві короткий опис того, «що буде»:

 

 

  • Навіщо йому читати роботу на вашу тему? На це питання відповідає пункт «актуальність теми дослідження».
  • Навіщо ви взагалі це написали? Відповідь на це питання буде дано в пункті «мета дослідження».
  • І як же ви збираєтеся досягти такої високої мети? І на це питання відповість спеціальний пункт під назвою «завдання дослідження».
  • А що, власне, вивчаємо? Ми це вказуємо в об’єкті дослідження, і уточнюємо предмет.
  • Як ми це вивчимо? Відповідь – у пункті «методи дослідження».
  • Хто піддослідні, на кому практикувалися? Пункт «вибірка дослідження» дасть на це відповідь.

 

 

Кожен із структурних елементів вступ додатково орієнтуємо вашого читача в тому, що й до чого. Озброєний первинними знаннями, він більш свідомо може занурюватися в читання курсової роботи.

 

 

Гіпотеза і методи дослідження – рекомендації з написання

 

 

Приступаючи до вибору теми курсової роботи, ми вже заздалегідь щось припускаємо (ну, крім гарної оцінки, овацій на захист і отримання заліку). Тобто прикидаємо, які приблизно результати у нас будуть в підсумку. Але так як ми не знаємо цього напевно, а тільки будуємо здогади, то наше припущення називається розумним словом «гіпотеза».

 

 

Припущення в курсовій, тобто гіпотеза, повинна бути в міру сміливою, але і не апріорі очевидною (бо до чого був весь сир-бор з написанням роботи). Зазвичай у формулюванні гіпотези ми припускаємо, що є якась закономірність.

 

 

Наприклад, чи взаємопов’язані погода і настрій? Актуальне, до речі, питання. При цьому в гіпотезі часто не може бути дана відповідь на питання «що на що впливає». У зазначеному прикладі: можливо, погана погода вплинула на настрій, і він став похмурим, а може бути, гарний настрій дало можливість сприймати погоду не такий вже і сумній (що, безсумнівно, приємніше).

 

 

Методи роботи допомагають нам отримати інструменти, за допомогою яких ми нашу гіпотезу перевіримо. Методи – це всі засоби і способи, які ми використовуємо, і які ведуть нас до отримання результату.

 

 

КОРИСНО! Методи повинні бути адекватні гіпотезі. Адже ми не їмо суп виделкою. Хірург не виконує операцію кухонним ножем – для цього у нього є відповідний інструмент – скальпель. Основна умова застосування будь-якого методу – це відповідність гіпотезі.

 

 

Загальноприйнятий поділ методів – на теоретичні і практичні (прикладні). Закономірність та ж: адекватність і відповідність. До теоретичного матеріалу ми застосовуємо теоретичні методи, до дослідницького – практичні. З скальпелем до книги не полізеш, принаймні, результат явно не годиться для курсової роботи.

 

 

Отже, гіпотеза і методи дослідження – визначальні чинники того, як слід читати і розуміти вашу роботу: це відповідь на питання про те, в якому напрямку ви підкорювали дослідні вершини для досягнення найкращого (в цьому місці виправляємо віртуальні окуляри) результату.

Гіпотезу в роботі ми не підтверджуємо, як багато хто помилково вважає. Ми її перевіряємо. Гіпотеза може підтвердитися, може і спростувати, і останнім ніяк не вплине на наукову вагу вашої праці (іноді це навіть додає пару монет в скарбничку успіху)

 

Як грамотно написати висновки до курсової?

 

Ми можемо скільки завгодно грунтовно і серйозно досліджувати якесь питання, але якщо результат зрозумілий тільки нам – це виявиться безглуздо. Будь-яка наукова праця являє собою цінність тоді, коли стає надбанням громадськості – була опублікована, була представлена усно, або хоча б був роздрукована і показана батькам за вечерею. Щоб результат нашої праці був зрозумілий комусь іншому, ми оформляємо його у вигляді висновків.

 

 

У повсякденному житті ми робимо це постійно: резюмуємо сказане, узагальнюємо почуте, підводимо риску під тим, що трапилося і т.д. Отримуючи будь-який результат, ми робимо висновок: тільки лише на ранок розуміємо, що не варто було вчора йти в клуб перед сьогоднішніми парами. Застосуємо чи ми отриманий висновок перед наступною вечіркою – велике питання, але висновок зі свого минулого стану ми вже зробили.

 

 

ВАЖЛИВО! Хороші правильні висновки «коштують дорого». Вони визначають всю роботу, в них варто вкластися з особливою віддачею, і ретельно все прописати. Адже якщо щось упустимо – просто нівелюємо частину виконаної роботи, а якщо Розпливаючись думкою по древу – читач нічого не зрозуміють, і відкине цю інформацію з уваги. А ми старалися.

 

 

Висновки найкраще писати відповідно завдань, які ми поставили собі у вступі. Наприклад, ми ставимо собі завдання на найближчий день. Помити посуд після сніданку, купити корм домашній тварині, погладити шкарпетки і оплатити рахунок за інтернет (не дай Бог відключать!).

 

 

Коли та чи інша задача виконана, ми її просто викреслюємо, або констатуємо «виконано». Але в роботі так писати не можна. Адже наші завдання не такі лінійні і прості – вони пов’язані з більш об’ємним результатом, який, крім «так / ні», передбачає ще й розгорнутий опис. Купили корм – який саме, скільки штук, як надовго вистачить – вся ця інформація наповнює нашу дію більш повним змістом, даючи можливість сторонній особі розібратися. Адже читач навіть не знає, який звір у вас проживає – і відповіді на ці «риторичні питання» ви повинні дати своєму читачеві, бо він може не здогадатися, а задати питання тексту вашої курсової навряд чи вдасться.

 

 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Висновок повинен бути максимально повним, але і помірно коротким: щоб відразу стало ясно, до яких підсумків ми прийшли, і не виникло найпростіших питань формату «про що взагалі мова».

 

 

Інша справа – питання, які ви можете поставити як результат зробленої праці, як заділ на майбутнє дослідження. Це вже розділ «перспектив подальших досліджень». І дуже хороше те наукове питання, рішення якого поставило нові питання: це і є двигун науки. А ми знаємо: правильно поставлене питання – вже шлях до знаходження відповіді на нього.

 

 

Таким чином, висновки до курсової роботи – це не тільки опис отриманих результатів, а ще й відображення нашого вміння ці результати піднести. Подібне вміння – досить корисна навичка в будь-якій праці, навіть якщо результат не настільки значний, як очікувалося.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *