05.03.2020 Час читання: 2 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Загальні поради, як оформити список літератури
  2. Послідовність розміщення джерел
  3. Правила пунктуації
  4. Важливі дрібниці
  5. Оригінальність джерел літератури

 

Бібліографічний список літератури до курсової роботи – навіть звучить нудно. Що вже там говорити про оформлення. Адже його не можна ігнорувати, можуть і відправити на доопрацювання.

 

Якщо не знаєте, що робити, беріть методичні рекомендації та правила ДСТУ. Або зверніться в компанію «Наука Сервіс». Ми і пишемо, і оформляємо всі види студентських робіт. А тепер до теорії.

 

Загальні поради, як оформити список літератури

 

Нюансів безліч, і більшість з них зазначено в ДСТУ 3008-95. Якщо з якоїсь причини ви ще не бачили цей документ, настійно рекомендуємо завантажити і керуватися ним, коли пишете курсову роботу чи диплом. Не забувайте про додаткові стандарти в кожному Вузі. Методичку можна взяти на кафедрі.

 

Отже, загальні правила:

  • Для оформлення бібліографічного списку застосовується алфавітний порядок.
  • Загальна кількість джерел – не менше 20. Третя частина з них обов’язково повинна бути електронними ресурсами. Звичайно ж, не варто писати в перелік все, що бачите. Кожне джерело має бути в тему, і бажано не старше 5 років.
  • Головний помічник – текстовий редактор. Використовуйте його функції по максимуму. Так ви минете технічні помилки, зайві прогалини, кострубатість тексту.
  • Пам’ятайте про грамотність. Жодних пропусків букв, злитого написання ПІБ, хаотичного порядку. Не впевнені в точності даних – перевірте правильність назви, ініціали, рік видання. Посилатися на неіснуючих авторів і джерела якось не комільфо. Раптом перевірять?

 

Перш ніж вас накриє безвихідь, нагадайте собі зайвий раз, що бібліографія – це не просто нікому не потрібний перелік. Список літератури – обличчя студента (так говорив мій куратор). Так чому б не показати?

 

До того ж так приємно, коли шукаєш вихідні дані для своїх потреб, а там джерела буковка до буковки, кома до коми, сторінки, видання – краса. Скопіював-вставив, вирішив проблему. Як шкода, що такі роботи зустрічаються рідко на просторах Інтернету.

Алфавітний порядок визначається прізвищем автора. Якщо прізвища однакові – за ініціалами. Якщо автора немає – за назвою

Послідовність розміщення джерел

 

Грамотно написана курсова робота (а ми з вами пишемо тільки так і не інакше!) завжди заснована на кількох видах джерел. Які ж з них мають першорядне значення? Дотримуйтеся наступного порядку:

 

  1. Законодавчі і нормативні акти. Тут є теж своя градація. В першу чергу вказується Конституція, потім Кодекси, після Федеральні закони, Укази Президента, урядові акти і т. д. У напрямку зниження значущості.

Приклади оформлення:

Конституція України: офіц. Текст. – К .: Ранок, 2019. – 23 С.
Цивільний кодекс України: Коментар (зі змінами та доповненнями станом на 1 вересня 2018 року). – К.: Одіссей, 2018.-Т.1

 

 

2. Джерела національного походження – книги (одного учасника, кількох авторів, багатотомні видання, окремі томи).

Приклади оформлення:

Базова Т.П. Договір найму житла / / Цивільне право України: Підручник: У 2 кн. / В. Дзера (кер. Авт. Кол.), Д. В. Боброва, А.С. Довгерт та ін.. Під ред. А. В. Дзери, Н.С. Кузнєцової. – 2-е вид., Допов. і перероб. – К.: Юридична література, 2004.

 

 

3. Іноземні джерела

Приклади оформлення:

Paul Kimmel. UML Demystified / Paul Kimmel. – N.Y.: McGraw-Hill Education, 2005. – P. 235.

 

 

4. Словники

Приклади оформлення:

Власов, О.І. Тлумачний словник [Текст] /О.І. Власов. – М.: Дрофа, 2010. – 1020 с.

 

5. Електронні джерела

Приклади оформлення:

Богданова, Р.А. Формування професійних умінь майбутніх учителів у процесі педагогічної практики [Електронний ресурс]. – http://vernadsky.tstu.ru/pdf/2009/10/rus_10_2009_10.pdf

 

 

Список літератури обов’язково нумерується арабськими цифрами. Для цього також слід вибирати опції Word і не використовувати ручне оформлення. Так процес оформлення пройде швидше.

У списку літератури курсової роботи не повинно бути джерел, на які немає посилань і виносок в основному матеріалі

Правила пунктуації

 

Це найскладніше завдання у всьому процесі оформлення. Коми, двокрапки, крапки, тире, дефіси – як тут не заплутатися. Є кілька загальних правил, які стануть для вас орієнтиром:

 

  • Сама парадоксальна і алогічна норма – кома перед ініціалами і після прізвища. Навіщо? Немає пояснення. Є факт. Це перше, з чого починається рядок.
  • Назва джерела (публікація, книга, монографія тощо) Лапки не проставляються. Вказується повна версія назви.
  • Після вищевказаного пункту обов’язково проставляється коса похила риска, після якої йдуть зазначені спочатку дані про автора.
  • При співавторстві на початку рядка вказується перший автор, а після косої лінії – наступні три автори за алфавітом.
  • Наступний знак – подвійна коса лінія, після якої має бути зазначено видання, місце і рік випуску. Використовуйте загальноприйняті скорочення міст в такому форматі списків, як наприклад, Харків – Х., Київ – К.
  • Вказуйте сторінки видання, з яких взята інформація. Для цього застосовується велика літера С і крапка, а потім номер.

 

З усього вище зазначеного полотна, напевно, самим зрозумілим є приклад. Це, до речі, хороший лайфхак. Використовуйте в якості зразка еталонні, прийняті вашим викладачем роботи, і копіюйте звідти формат літератури (на випадок, якщо в методичці нічого не зрозуміло).

При вказівці інтернет джерела обов’язково згадується дата звернення до цього ресурсу. Це допоможе уникнути непорозумінь, оскільки сайти не завжди доступні, а така вказівка підтверджує їх актуальність на конкретний момент

Важливі дрібниці

 

На практиці алфавітний порядок оформлення списку літератури не є єдино можливим. Нерідко застосовується так званий алгоритм частоти згадки. Простіше кажучи, джерела вказуються за принципом – перші ті, які частіше згадуються в тексті.

 

Може бути актуальною хронологічна послідовність джерел, особливо для історичних тематик і при обробці архівів. Застосовується також комбінований спосіб, коли частина літератури викладена в алфавітному порядку, а частина – за хронологією. Але такий варіант важливо узгодити перед здачею. Виняток – коли викладач сам сказав робити саме так.

 

Оригінальність джерел літератури

 

Ну а що ж з унікальністю? Пам’ятайте, список літератури не може і не повинен бути унікальним. Тут важлива точність і достовірність даних, а не перекручування фактів. При цьому, звичайно ж, нерозумно копіювати полотна переліку джерел з іншої роботи і вставляти їх в незмінному вигляді. Адже стане очевидно, що самі ви не опрацьовували матеріал.

 

Таким чином, неунікальні джерела повинні бути оформлені в так званий «унікальний список». Продемонструйте свій відповідальний підхід і завзятість.

 

А також будьте готові відповісти на питання, де саме знайшли матеріал. Ретельно перевірте актуальність даних. Особливо це стосується нормативних актів. Нерозумно посилатися на закони, що втратили свою силу – це ознака некомпетентності, яка відразу кинеться в очі.

 

Головна порада – не соромтеся звертатися за допомогою. В окремих випадках корисно делегувати частину функцій на інших. Наприклад, на професіоналів компанії «Наука Сервіс». У нас можна замовити курсову роботу навіть з ранку на вечір.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *