05.11.2021 Час читання: 3 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

Без анотації дипломна робота вважається не повною і не готовою до захисту. Здавалося б, вже написано 80-100 аркушів розкішного тексту, і хіба може одна сторінка зробити погоду? Так. Тому що пояснювальні записки, вони ж анотації, читають завжди і повністю. Їх не ігнорують, і не заплющують очі на зміст. Розслаблятись рано. Давайте разом вирішувати, що писати.

 

Поняття та зміст анотації

 

Анотація – невеликий, оглядовий, аналітичний блок дослідження з усіма ключовими вступними. У науковому співтоваристві її ще називають індикативним рефератом. Важко, так? Щоб було зрозуміліше, давайте абстрагуємося і уявимо, дипломну роботу як живого персонажа, якого треба «працевлаштувати». Так от, інструкція буде своєрідним резюме. У нього кілька функцій:

 

  • Поінформувати, хто, що і де написав. Тобто вказується ПІБ, факультет, назва дипломної роботи.
  • Описати, чому присвячено дослідження. Відображається мета, предмет, об’єкт, методика, структурні елементи, об’єм.
  • Аргументувати, чому саме ця дипломна робота заслуговує на увагу, у чому її значимість, яких висновків досягнуто, і як вони можуть бути застосовані на практиці.

 

Без перебільшення в кожній анотації є місія – показати, наскільки чудова дипломна робота, і що там у ній цікавого. А ще її справжнісіньке покликання полягає в демонстрації відповідальності, грамотності та високого рівня підготовки автора.

Анотації обмежені за обсягом. Середня кількість знаків – 1200-1400 без пробілів. Якщо буде захищатися бакалаврська робота – об’єм в два рази менший.

Різновиди анотацій

 

Найпоширеніша форма анотації (пояснювальної записки) – стисла. У такому форматі розробляються всі рекомендації. Однак, конкретний університет або кафедра можуть доповнити або розширити обов’язковий перелік. В цьому випадку, як кажуть, проти системи не попреш.

 

Ми наведемо універсальну схему змісту, а ви беріть її за основу орієнтуйтеся на свої методичні рекомендації. Отже, стисла форма містить:

  1. Опис структури, включаючи назву розділів, загальний обсяг, додатки та елементи візуалізації.
  2. Призначення. Будь-яка випускна кваліфікаційна робота повинна мати свою «родзинку», тобто наукову новизну, доцільність, актуальність теми та проблеми.
  3. Особливості об’єкта та тематики. Чому ж ви вибрали саме цей напрямок? Ось і слід коротко описати. Тільки фразами «сподобалося, цікавенько, науковий керівник сказав» не обійтися.
  4. Набір формальних ознак, включаючи висновки та рекомендації. Підсумок – переконайте, що все зроблено не дарма і не просто так, а з глобальною метою – допомогти, вирішити, спростити, оптимізувати тощо.

 

У другому вигляді анотацій – розгорнутої версії – вказується практично все те саме, але більш докладно. Обов’язково описується методика, яка допомагає по-новому оцінити матеріал. Розгорнуті пояснювальні записки цікаві тим, кому важливий не просто результат, а й шлях, з яким дійшли цього самого результату.

Анотація має пройти перевірку на плагіат, інакше роботу не буде зараховано. Тобто, цьому блоку диплома також важлива унікальність.

Правила та етапи написання анотації

 

Анотації пишуться в кінці, після підготовки основного тексту, висновків та вступу. Це дозволить уникнути неточностей або упустити важливі моменти, адже саму дипломну роботу часто доводиться перекроювати вздовж і впоперек.

 

Анотація – це не просто сухий план, хоча саме на нього потрібно орієнтуватися. Беремо зміст і по пунктам двома-трьома реченнями або парою абзаців (більше не дозволить обсяг) розкриває його. Анотація – це не вступ. Тому сліпо переписувати цілі фрагменти (як це часто роблять недосвідчені автори) не можна. По-перше, це нелогічно, по-друге – надто вузько. Є ще й висновки, і багато чого іншого.

 

І, нарешті, анотація – це не твір на вільну тему і есе. Писати такий інформаційний блок потрібно максимально стисло, ємно, сухо, лаконічно. Ніхто вас не звинуватить у відсутності креативного підходу та надмірному занудстві.

Враховуючи невеликий обсяг анотацій, не перевантажуйте текст складними конструкціями. Якщо із великого речення можна зробити кілька маленьких – робіть. Якщо якісь фрази, слова чи речення можна прибрати без втрати змісту – забирайте. Короткість – сестра таланту.

У жодному разі не можна забувати про грамотність. Погодьтеся, вам було б дивно бачити на чиїй-небудь візитівці купу помилок і друкарських помилок. Як то кажуть серед олдів – не комільфо. І, нарешті, найголовніше правило студента: не можеш сам – доручи тому, хто може. Фахівці компанії «Наука Сервіс» швидко та якісно підготують дипломну роботу та всі супутні завдання на замовлення.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *