09.11.2023 Час читання: 6 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

Вибір ВНЗ – важливий крок у житті кожної людини, адже від цього залежатиме майбутнє, реалізація її як фахівця в тій чи іншій галузі, затребуваність на ринку праці, фінансове благополуччя. Звісно, у кожного своя історія, і хтось після закінчення вишу жодного разу не працював за фахом, хтось не працює взагалі, а хтось за рік-два навчання доходить висновку, що обрана спеціальність взагалі не відгукується в душі і настав час її змінити. Втім, відмовляються від здобуття вищої освіти лише одиниці.

 

Як правило, це пов’язано з відсутністю можливості оплачувати контракт або ж із проблемами зі здоров’ям. Адже в наш час “корочка” (освіта, здобута в стінах класичного вишу, а не сертифікат про проходження курсів) усе ще важлива, і роботодавці насамперед звертають увагу на її наявність (виняток становить, напевно, тільки сфера ІТ, де на першому місці практика, та й то, коли мовиться про приватні компанії, а не державний сектор).

 

Якщо спеціальність обрано, то можна сказати, що “справа в капелюсі”, адже це вже половина успіху. Водночас ВНЗ сьогодні так багато, що можна помилитися і тут. Щоб не помилитися, необхідно уважно вивчити пропозиції на ринку освітніх послуг, а саме проаналізувати наявні освітні програми, зіставити ціни на навчання з можливостями, які дає виш, визначити якість знань, якими володіють випускники тощо. Добре, якщо є можливість поспілкуватися з людьми, які навчалися в тому чи іншому закладі і знають усі можливі підводні камені тощо.

 

Якщо ж таких немає, то найкращою ідеєю буде ознайомитися з рейтингом, який доступний на освітній платформі osvita.ua. Щоправда, на сайті міститься не один рейтинг і сформовані вони за абсолютно різним принципом. У цій статті розглянемо найбільш популярні ВНЗ, які мають високий “кредит довіри” у студентів та критерії, які потрібно брати до уваги при виборі університету.

 

Критерії оцінювання найкращих ВНЗ по Україні

 

На платформі представлені рейтинги ВНЗ України, сформовані за різними параметрами. Так, там можна знайти:

  • Найкращі приватні ВНЗ України
  • Найкращі класичні університети України
  • Найкращі аграрні заклади вищої освіти України
  • Найкращі педагогічні заклади вищої освіти України тощо.

 

Особливе місце посідає також Консолідований рейтинг ВНЗ України – 2023.  Для складання Консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України використано дані найавторитетніших серед експертів та засобів масової інформації національних рейтингів закладів України: “Топ-200 Україна”, “Scopus” та “Бал НМТ на контракт”, кожен з яких використовує різні критерії оцінювання закладів вищої освіти.  Розглянемо кожен із пунктів більш детально:

 

  1. ТОП-200 Україна” – базовий принцип формування рейтингу університетів – забезпечення повної відкритості, прозорості та незалежності ранжування університетів.

Для складання рейтингової таблиці використовувалися відкриті дані прямих вимірювань, що містяться на відкритих веб-ресурсах незалежних національних і міжнародних організацій та установ.

 

2. Рейтинг “Scopus” – результати ґрунтуються на показниках бази даних Scopus (вони дають змогу відстежувати рівень цитованості наукових статей, що публікуються навчальним закладом або його працівниками в наукових виданнях, які індексуються цією міжнародною наукометричною базою даних).

 

У рейтингу навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша. По суті, цей показник безпосередньо пов’язаний з якістю освіти. Велика кількість цитувань свідчить про те, що викладачі ВНЗ мають авторитет у наукових колах, володіють актуальними знаннями з предметів тощо. А також говорить про те, що вони відповідають максимальній кількості пунктів Ліцензійних умов до провадження освітньої діяльності. Чим потужніший кадровий склад, тим більше знань отримають студенти. Також це дає додаткові можливості в плані побудови наукової кар’єри, яка сьогодні має величезну кількість позитивних моментів.

 

3. Рейтинг “Бал НМТ на контракт” – рейтинг ЗВО за показником середнього бала НМТ абітурієнтів у минулому році, віднесених до вишів на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт).

 

Найкращі ВНЗ світу

 

Обираючи ВНЗ, багато хто розглядає також можливість виїзду за кордон для здобуття освіти. Дійсно, для тих, хто досконало володіє іноземною мовою (як правило, у всіх вишах є можливість навчання англійською, крім державної, та має у своєму розпорядженні фінанси, навчання за кордоном є більш привабливим. Адже випускники таких навчальних закладів завжди будуть затребуваними на ринку праці. За даними Times Higher Education ТОП-100 найбільш “багатою” країною на топові ВНЗ є США. Третина університетів з першої сотні знаходиться саме в цій країні.

 

У першій двадцятці Штати також домінують: Стенфордський університет (2 місце), Массачусетський технологічний університет (3), Гарвардський університет (4), Прінстонський університет (6), Каліфорнійський технологічний інститут (7), Каліфорнійський університет Берклі (9), Єльський університет (10), Чиказький університет (13), Університет Джонса Гопкінса (15), Пенсільванський університет (16), Колумбійський університет (17), Каліфорнійський університет у Лос-Анджелесі (18), Корнелльський університет (20). Далі йде Велика Британія – у ній розташовано 12 ВНЗ, які входять до ТОП-100 світового рейтингу. Саме тому ці країни є найбільш привабливими для студентів з України.

 

Топ-5 найкращих ВНЗ України

 

Повернемося до України і розглянемо найбільш популярні ТОП-5 ВНЗ. Так, за даними консолідованого рейтингу перші місця розподілилися таким чином.

 

 

Приватні ВНЗ розподілили між собою місця таким чином.

 

 

Найкращі класичні університети України за версією osvita.ua представлені так:

 

 

На особливу увагу заслуговують рейтинги, сформовані за певними спеціальностями. Вони дають змогу вибрати ВНЗ, виходячи зі своїх уподобань у плані майбутньої професії. На платформі представлені рейтинги технічних, медичних, педагогічних та аграрних ВНЗ.

 

ТОП-5 аграрних ВНЗ

 

 

ТОП-5 медичних ВНЗ

 

 

ТОП-5 педагогічних ВНЗ

 

 

ТОП-5 технічних ВНЗ

 

 

На платформі представлено ТОП-10 за кожним із вищезазначених напрямів і є посилання на кожен із ВНЗ. Для отримання детальнішої інформації про можливості, які надає кожен університет або академія, потрібно просто перейти на сайт ВНЗ.

 

Як обрати ВНЗ?

 

Щоб роки, проведені в стінах ВНЗ, згадувати з радістю і отримувати справжню насолоду від своєї роботи, необхідно дуже відповідально підійти до вибору навчального закладу. Навчальні заклади сьогодні представлені вкрай широко і тому завжди можна знайти оптимальний варіант виходячи зі своїх уподобань. Уподобаннями (критеріями) вибору ВНЗ мають бути такі пункти:

 

  • наявність акредитації за обраною спеціальністю. Із цим практично ніколи ні в кого проблем не виникає, адже виші прагнуть максимально задовольнити запити абітурієнтів і пропонують на вибір різні напрями;
  • доступна вартість контракту. Ціни на навчання зростають з кожним роком, відтак завжди можна підібрати найоптимальніший варіант, адже ціна контракту варіюється від одного ВНЗ до іншого;
  • наявність гуртожитку для студентів. Цей фактор є одним із найбільш значущих, коли мовиться про молодих людей, які проживають в іншому місті. Адже оренда квартири чи навіть кімнати в окремій квартирі може влетіти в копієчку;
  • можливості, які передбачає навчання в конкретному ВНЗ. Тут ідеться про перспективи отримання другого диплома, можливості проходження міжнародних стажувань тощо.

 

Не варто також забувати й про те, що кожен навчальний заклад встановлює свій прохідний бал, а тому потрібно об’єктивно оцінити свої можливості, перш ніж подавати документи або ж замислюватися про вступ до конкретного ВНЗ (особливо це стосується тих, хто розглядає навчання винятково на бюджетній формі). Система освіти нині переживає певні трансформації, втім бюджетної форми навчання скоріш за все вони не торкнуться.

 

Куди б ви не вступили – чи то найпрестижніший ВНЗ країни, чи то академія в невеликому місті – просто так диплом про вищу освіту вам ніхто не дасть. Для його отримання доведеться дуже сильно постаратися. Сьогодні навчання передбачає вивчення величезного пласта теоретичного матеріалу, отримання практичних навичок, а також виконання цілого списку письмових робіт за роки на бакалавраті та магістратурі.

 

Крім “ординарних” завдань у вигляді доповідей і рефератів студенту доводиться виконувати курсові, дипломну, магістерські роботи. Ось саме з ними і може допомогти “Наука Сервіс”. У її авторів можна замовити курсову роботу і не тільки за доступною ціною і звільнити собі час для більш приємних справ. До того ж, замовивши роботу у наших авторів вам не треба буде переживати про якість підготовленого матеріалу. Компанія співпрацює з досвідченими авторами, які є викладачами університетів і академій – вони точно знають, якою має бути хороша курсова або диплом і вміють оформляти роботи за всіма стандартами.

 

  • Скільки коштує навчання на контракті за аграрною спеціальністю?

Вартість контракту в кожному виші встановлюється індивідуально і залежить від спеціальності, освітньо-кваліфікаційного рівня (бакалавр, магістр), форми навчання (денна, заочна). У середньому ціна контракту у 2023 році становила 20-25 тисяч на рік.

 

  • Чи реально вступити на бюджет на юриста?

Звісно, втім все залежить від того, до якого вишу хоче вступити дитина і того, які знання в неї є. Кількість бюджетних місць у кожному ВНЗ суттєво обмежена і конкуренція справді просто величезна, тож потрапити на бюджет не легко, але шанси є в кожного. Високий бал ЗНО або ж НМТ – ось запорука успіху.

 

  • Коли починається приймальна кампанія на 2024 рік?

Відстежувати актуальну інформацію, що стосується подачі документів, здачі внутрішніх іспитів тощо, необхідно на офіційному сайті кожного з ВНЗ (дати і місяці можуть варіюватися). Зазвичай, документи подаються за 2-3 місяці до початку навчального року.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *