07.01.2024 Час читання: 5 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

Економістом є фахівець у галузі економіки, який є експертом з економічних питань. Економістами є як науковці (які є фахівцями в галузі економічної науки), так і практики, сфера роботи яких пов’язана з галуззю проведення досліджень, планування, а також здійснення керівництва з господарською діяльністю підприємства. Фахівці цієї професії дуже затребувані на ринку праці і досить високооплачувані. Універсальність професії дає можливість знайти роботу в будь-якому секторі економіки. Володіючи спеціальними знаннями в цій галузі, можна відкрити власний бізнес, не турбуючись про те, що він “прогорить”, влаштуватися на роботу бухгалтером, фінансовим аналітиком і не тільки.

 

Можливостей справді багато, проте доступні вони тільки для випускників “традиційних” ЗВО. На жаль, на курсах отримати всі необхідні знання не вийде точно, адже обсяги інформації, які треба освоїти, просто величезні. Чому на жаль? Тому що курси, як правило, забирають зовсім небагато часу, максимально комфортні в плані графіка тощо. Добре хоч нестачі у вишах Україна не відчуває – навіть в умовах війни на території країни діє величезна кількість ЗВО цього профілю. Саме тому вибрати відповідний не так вже й просто.

 

У цій статті розповімо про те, як здобути спеціальність економіста та які ЗВО є найкращими для реалізації поставленої перед собою мети.

 

Які предмети потрібно складати на економіста в Україні?

 

Щоб носити горде звання “економіст” раніше було необхідно скласти ЗНО з таких предметів, як:

  • українська мова;
  • математика;
  • історія України;
  • +1 предмет на вибір (українська література, іноземна мова, фізика, хімія, біологія, географія).

 

Однак війна внесла свої корективи в освітню сферу, в тому числі в моменти, що стосуються вступної кампанії. Так, у 2023 році вступ здійснювався на базі НМТ. У 2024 році на НМТ серед обов’язкових предметів буде українська мова, математика та історія України. Четвертим предметом краще складати іноземну мову, адже вона матиме вищий коефіцієнт під час вступу на спеціальність 051 “Економіка” і дасть змогу випередити інших абітурієнтів, які хочуть пройти навчання в тому самому ЗВО.

 

Чи можна вступити на економіста після закінчення 9 класу школи?

 

Здобути профільну освіту можна не тільки після 11 класу. Сьогодні почати свою кар’єру в цьому напрямі можна набагато раніше. Для цього абітурієнт має подати свої документи до коледжу або ж технікуму відповідного напряму. 

Щоб вступити до коледжу не потрібно складати НМТ. Для вступу треба пройти співбесіду, скласти вступні іспити, а також підготувати мотиваційний лист.

Критерії вибору університету та програми

 

Економіст – це серйозна професія, здобути яку можна тільки в тому освітньому закладі, який забезпечує навчання за акредитованими програмами. Це зрозуміло, проте це далеко не єдиний критерій, на який необхідно зважати під час вибору ЗВО. Адже важливо, щоб навчання було комфортним, доступним тощо. Про всі критерії більш детально читайте далі. Отже, обираючи ЗВО слід враховувати:

 

  • вартість контракту. Ціни на навчання, особливо коли йдеться про престижні професії, зростають із кожним днем і далеко не завжди виходить вступити на бюджет, тому цей момент є справді важливим;
  • місце розташування ЗВО. Цей момент має 2 аспекти. По-перше, обраний університет може перебувати взагалі в іншому місті – у такому разі необхідно подумати про комфорт проживання в гуртожитку (якщо він є) або ж фінансову складову через призму оренди квартири чи кімнати. По-друге, навіть якщо ЗВО розташований у рідному місті, може трапиться так, що добиратися до нього треба буде пів дня. Важливо пам’ятати, що їздити треба буде регулярно і це може виявитися досить складним;
  • наявність потрібної програми. Спеціальність може бути одна, проте все ж таки є певні варіанти в плані здобуття освіти.

 

Огляд найкращих університетів для вивчення економіки

 

Щоб напевно не помилитися з вибором, найкраще звернутися до незалежних джерел. Так, на незалежному ресурсі “Освіта.юа” є Консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України 2023 року. На жаль, окремим блоком не сформовано ЗВО, у яких є економічна спеціальність, але ми зараз постараємося розібратися в ситуації. Розглянемо деякі з ЗВО, які входять до ТОП-10.

 

 

  • Київський національний університет ім. Т. Шевченка. Т.Шевченка

 

Один із провідних в Україні центрів підготовки економістів і менеджерів вищої кваліфікації, розроблення та реалізації стратегічних напрямів розвитку вищої економічної освіти в Україні, в тому числі в системі класичних університетів. Факультет постійно посідає лідерські позиції в усіх міжнародних рейтингах закладів вищої освіти України, у рейтингах роботодавців України за економічними спеціальностями, перший за галузевим рейтингом журналу Forbes. Економічний факультет приймає на навчання студентів на денну та заочну форму на такі напрями, як економіка та економічна політика, економіка (мова навчання англійська/українська)/Economics, економіка бізнесу, економічна кібернетика, економічна аналітика та статистика, міжнародна економіка тощо.

 

  • Національний університет “Львівська політехніка”

 

Інститут економіки та менеджменту Національного університету “Львівська політехніка” вже понад 70 років здійснює підготовку висококваліфікованих економічних кадрів. Інститут сьогодні – один із лідерів економічної та менеджерської бізнес-освіти не лише західного регіону, а й усієї України. Високий рівень викладання в цьому університеті забезпечує професорсько-викладацький склад Інституту, який об’єднує досвідчених професорів і доцентів з молодими та креативними викладачами.

 

  • Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

 

Зазвичай здається, що економічна система – це складно: відносини між багатьма учасниками ринку, зв’язки між підрозділами всередині підприємства. А отже, розібратися в такій системі – важко. Однак це цілком можливо. Ба більше – дуже цікаво. Аналізувати економічні явища, ставити “діагнози” і визначати шляхи розвитку на основі економічних показників, знати можливості й обмеження об’єкта та планувати шляхи його зростання – заняття, необхідні справжнім економістам. Аналіз тут поєднується з творчістю, діагностика та аудит з плануванням і реалізацією проектів, раціональні рішення поєднуються з нестандартними, оскільки економічне середовище мінливе і має певний ступінь невизначеності. Такі можливості можна отримати, опановуючи економічну теорію на рівні підприємства, галузі, держави, вивчаючи фінанси та економетрику, економіку праці та міжнародну економіку, економічну логістику та підприємництво. У цьому ЗВО є чудові можливості для становлення майбутнього фахівця.

 

  • Національний університет “Києво-Могилянська академія”

 

Факультет економічних наук створено 2000 року.  Освітньо-професійні програми підготовки економістів відповідають державним стандартам вищої освіти України, а також сучасним західним стандартам вищої економічної освіти. Практика та роботодавці підтверджують ефективність навчального процесу на цьому факультеті – його випускники мають високу професійну репутацію на вітчизняних і зарубіжних ринках праці. Це підтверджують високооплачувані посади в престижних іноземних і вітчизняних фірмах, аудиторських і консалтингових компаніях, провідних банках, аудиторських і рекламних агентствах, провідних економічних журналах, науково-дослідних інституціях. Отримані знання дають змогу охочим успішно продовжувати навчання в престижних північноамериканських та європейських університетах.

 

На факультеті діють програми вищої освіти трьох освітньо-кваліфікаційних рівнів та аспірантури:

  1. Бакалаврат має чотири спеціальності: “Економіка”, “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок”, “Маркетинг” та “Менеджмент” (чотири роки навчання);
  2. Магістеріум пропонує чотири спеціальності: “Економіка”, “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок”, “Маркетинг” і “Менеджмент” (два роки навчання);
  3. Аспірантура (PhD) пропонується за такими спеціальностями: “Економіка”, “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок”, “Маркетинг” і “Менеджмент”.

 

Незалежно від того, який навчальний заклад буде обрано, треба налаштувати себе на складний “шлях”. Студента очікують довгі роки навчання, підготовка до практичних занять і семінарських занять, курсові тощо. Впоратися з усім цим дуже складно і тому іноді виникає необхідність делегувати частину завдань фахівцям. Найкраще замовити курсову роботу та інші види письмових робіт у авторів “Наука Сервіс”.

 

  • Скільки коштує контракт в економічному виші?

 

Вартість контракту становить близько 20-30 тис. на рік, у кожному ЗВО різні ціни.

 

  • Чи складно вступити до економічного ЗВО в Україні?

 

Не складніше, ніж на юридичний чи технічний факультет у престижний ЗВО. Конкуренція доволі висока, адже спеціальність вважається престижною, проте вступити на неї цілком реально.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *