Оформлення діаграм та графіків у дипломній роботі 📈

Ще змалку більшості легше сприймати інформацію на слух, підкріплену зображеннями. Невипадково нам купували книжки з картинками. Тепер уже й книжки, і картинки інші. Але схема – робоча. Якщо урізноманітнити текст дипломної роботи діаграмами, схемами, графіками стає набагато цікавіше і зрозуміліше. Це означає, що питань буде менше.

 

Особливості оформлення діаграм

 

Досі губитеся, що це таке і як правильно розміщувати? Орієнтуйтеся на загальні правила для малюнків, адже по суті будь-яка діаграма є різновидом малюнка. Це означає:

  • допустимо кольоровий та чорно-білий варіант;
  • передбачено нумерацію арабськими цифрами, наскрізну (тобто через весь диплом) або ізольовану (локально за розділами);
  • завжди є назва, яка вказується через дефіс після номера;
  • між текстом та діаграмою зверху та знизу відстань в один рядок.

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    Місце розташування – безпосередньо після тексту, де згадується інформація з діаграми. Точніше – відразу після закінчення абзацу. Якщо об’єм не дозволяє розмістити діаграму на цій самій сторінці, прийнято залишати порожнє місце та переносити матеріал на наступну.

     

    Занадто великі діаграми, як і будь-які інші зображення, можуть виноситися за межі основного тексту у додатки. У цьому випадку має надаватися буквене позначення, а якщо діаграма не єдина, ще й порядковий номер.

    Графіки, діаграми та схеми не вносяться до змісту. Однак, в силу специфіки конкретної роботи не можуть відображатися в рецензіях, анотаціях, рефератах у пункті про кількість використаних графічних матеріалів.

    Порядок оформлення графіків

     

    Графіки – це лінійні діаграми, тобто теж малюнки. Значить, у них має бути нумерація, назва та правильне розташування, за змістом, відразу після тексту із згадкою. Якщо на той самий графік автор посилається неодноразово, достатньо одного розміщення графіка.

     

    А тепер повертаємось до шкільних уроків та згадуємо про подвійну систему координат. Так ось, графіки в діаграмі повинні розташовуватись за принципом горизонтального розміщення. Тобто, так вказуються показники.

     

    Що стосується точки відліку, від неї слід спрямовувати вектори вгору та вліво. Самі лінії можуть бути суцільними або пунктирними, відрізнятися за товщиною та кольором. Це допускається для того, щоб легше сприймалася інформація і чітко було видно динаміку.

     

    Серед інших правил табу – небажаний кольоровий тон. Це вибивається із загального наукового контексту. Заборонено вказувати надто великий обсяг інформації у назвах векторів, тобто перевантажувати зображення. На те воно й передбачено, щоби показувати, а не описувати.

     

    Графіків не повинно бути надто багато. Кількість обумовлена ​​темою та специфікою диплома, проте відсоткове співвідношення не рекомендується понад 10 від усього тексту. Звичайно ж, вони мають бути грамотними та правильними. Інакше краще взагалі не використовувати, ніж розміщувати аби що.

     

    Способи оформлення схем

     

    Ще один елемент наочності, без якого важко уявити дипломну роботу. Фактично, ланки та сегменти схеми обмежуються лише баченням та фантазією автора. У верхній робочій панелі Word безліч варіацій компонування схем. Починаючи від елементарних схем і завершуючи багатофазовими, з ілюстраціями всередині осередків та кількома сегментними рівнями.

     

    Звичайно ж, недоцільно «ліпити» схеми на три аркуші. Тому рамки розумності мають враховуватися. Важливо подивитися, як виглядає готове розташування, чи не дисонує воно із загальним малюнком диплома, чи не виходить за поля. Причому зробити це потрібно і в комп’ютерному, і надрукованому вигляді.

     

    Колірне рішення схем також може бути різноманітним. Однак дуже доречна рекомендація – не перестаратися. Для інформації, відображеної у схемі, важлива читабельність та зрозумілість. При цьому, звичайно ж, відомості мають бути достовірними та перевіреними.

     

    Схема має бути для інформації та пояснення, а не для того, щоб заповнювати обсяг. Може комусь здається смішним, але студенти часто грішать безліччю малюнків, діаграм та схем з однією метою – досягти заповітної кількості сторінок.

    Діаграми та схеми не завжди можуть бути власного авторства. На них також посилаються, як і на наукові статті. У цьому випадку необхідно оформлення підсторінкової виноски на першоджерело, з усіма вимогами. Цю виноску також потрібно не забути відобразити у списку літератури.

    Чи можна обійтися без діаграм та схем? Так. Чи потрібно? Це шлях найменшого опору, а він не завжди веде до успіху. Є золоте правило: кожну дію робіть як для себе, і тоді результат не змусить чекати. Якщо не хочете, немає часу, складно чи незрозуміло – звертайтесь до компанії «Наука Сервіс». Вже багато років ми успішно допомагаємо студентам з усієї України досягати своїх цілей та реалізовувати плани.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук