Куди вступати на психолога в Україні?

Психологічні розлади – причина 14% хвороб у світі. Попит на психологів зростає, особливо у людей до 35 років. Ця позитивна тенденція дає змогу стверджувати – професія важлива, перспективна, цікава. Навіть ВООЗ виробила стратегію до 2030 року, де чорним по-білому сказано – потрібні психологи.

 

Хто такий психолог?

Психолог – це дипломований профільний спеціаліст, який надає психологічну допомогу. А ще коригує поведінку, аналізує психологічний стан, проводить дослідження. Тобто багато чим займається. Часи вирішення проблем на кухнях за чаєм йдуть убік. Завдання психолога – запобігти серйозним внутрішнім розладам. Цей спеціаліст консультує здорових (!) людей – стосунки у зв’язках між подружжям, батьками та дітьми, колегами.

Психолог допомагає опрацювати дитячі травми та мінімізувати їх наслідки, пережити тяжкі ситуації, стресовий стан. Простіше кажучи, він вивчає душевне життя людини, її форми та прояви, щоб не допустити зриву, вигоряння, агресії або вчасно боротися з цим.

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    Скільки заробляє психолог?

    Давайте розбиратися:

    1. Психологи у державних структурах та освітніх закладах отримують мало не мінімальний оклад. Їхня межа – 9000 гривень.
    2. Медичні психологи також не гуляють на широку ногу – від 7500 гривень.
    3. Фахівці у приватних компаніях можуть розраховувати на суми до 15 000 гривень.
    4. Найкраще почуваються активні психологи, які працюють самі на себе. Їхня ставка – погодинна. В середньому в Україні 580-650 гривень. Якщо є клієнти – виходить до 35 000 – 40 000 гривень.
    5. Великий попит мають дитячі психологи. Їхня оплата за годину досягає 1000 гривень.

    Сумна статистика: у рейтингу зарплат зі спеціальностей в Україні психологи стоять на одній ніші із продавцями АТБ. Це у середньому. Але виходить, що душі лікувати та кричати на касі «Лєна, отмєна» – коштує однаково.

    Але є інший бік медалі – Михайло Лабковський, Вероніка Степанов, Андрій Курпатов. Напевно, ви чули про цих блогерів – мільйонників – психологів – коучів – наставників в одній особі. Але є й золота середина – грамотні спеціалісти не на показ, які успішно проводять приватну практику.

    Для порівняння: психотерапія в Німеччині, США, Нідерландах, Швейцарії обходиться в середньому 150 євро на годину. І мешканці цих країн активно, а головне – регулярно ходять до психолога.

     

    Куди можна поступити на психолога?

    Варіантів багато. Ми зробили добірку рейтингу 7 цікавих відкриттів за рекомендаціями студентів, які вже поступили.

    1. Міжрегіональна академія управління персоналом (МАУП). Київ. Кафедра соціальних та поведінкових наук. Спеціальність “Психологія”. Бакалавр, магістр. Очна, заочна форма. Бюджету немає.
    2. Дніпровський гуманітарний університет. Освітня програма бакалавра та магістра зі спеціальності Психологія. Очна та заочна форма навчання. Бюджету немає.
    3. Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. За його науково-дослідного інституту педагогіки, психології, підготовки фахівців вищої кваліфікації є кафедра психології та соціальної роботи. Передбачено бюджетні місця. Бакалавр, магістр. Очна та заочна форма навчання.
    4. Київський міжнародний університет. За його інституту лінгвістики та психології навчають спеціальності «Психолог». Очне та заочне навчання. Бакалавр, магістр. Безкоштовного навчання немає.
    5. Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Київ. Але є підрозділи у кількох регіонах України. Спеціалізація “Психологія”. Бакалавр. Денна та заочна форма навчання.
    6. Національний університет “Києво-Могилянська академія”. Факультет соціальних наук та соціальних технологій. Кафедра психології та педагогіки. Бакалаврська програма. Магістри можуть продовжити навчання за сертифікованою програмою «Практична психологія». Є бюджет.
    7. Львівський національний університет ім. І. Франка. Кафедра психології на філософському факультеті. Очна та заочна форма. Передбачено бюджетні місця.

    Вартість навчання стартує від 13 000 гривень на заочному відділенні бакалаврату до 35 000 на рік на магістратурі.

    А як там за бугром? Дорожче, але перспективніше. Наприклад, український студент, маючи шкільний атестат, бакалаврський диплом з оцінками, мотиваційний лист та резюме, а також знання англійської мови, може спробувати вступити на Master of Psychology: Theory and Research у KU Leuven. Це Брюссель, Бельгія. Вартість €1250 за рік навчання. І таких варіантів чимало, навіть із цінами від кількох сотень євро за семестр.

    Пам’ятайте, де б ви не здобували освіту, автори компанії «Наука Сервіс» готові прийти на допомогу та виконати на замовлення всі види студентських робіт із психології!

    Рейтинг

    4 / 5. 2

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук