Найпопулярніші спеціальності та найпрестижніші професії в Україні

Стів Джобс починав свій шлях із зарплати $5-10 за замовлення. Підсумок такого старту відомий усім. Що ми маємо? Багато фахівців із вищою освітою досі працюють за таку суму цілий день. Причина – невідповідність вибору спеціальності для навчання та реального попиту ринку праці України. А що у перспективі? Давайте оцінимо вибір цього року абітурієнтів.

 

ТОП спеціальностей на думку абітурієнтів

 

2021 року подали заявки на вступ до українських навчальних закладів 886 тисяч абітурієнтів. Картина така, що незабаром світ поповниться безліччю філологів, менеджерів, юристів. Тільки на ці три позиції поступило понад 150 тисяч тепер уже студентів.

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    Знову? Запитайте ви. А ми відповімо – так, знову. І добре б був попит, але його немає. А без двох кроків спеціалісти є. Також до переліку десяти найзатребуваніших напрямків потрапила журналістика, психологія, економіка, маркетинг, комп’ютерні технології, програмна інженерія. Але проблема в тому, що для українського ринку їх уже достатньо.

     

    Нам би медиків, фармацевтів, агрономів, інженерів, конструкторів. Але абітурієнтів та їхніх батьків частково можна зрозуміти. Ці професії складні для освоєння і не входять до найоплачуваніших. А якщо не бути сором’язливими – офіційна середня заробітна плата медиків – 11 000 гривень. Коли поталанить. Починати доведеться мало не з мінімалки.

     

    Ви можете запитати: ну так філологи теж не в біткоїнах зарплату отримують, а студенти йдуть. Це так. Але гуманітарні науки даються легше, погодьтеся. Мотив – отримати диплом. А там уже розумітися за фактом.

    До 70% випускників ВНЗ не працюють за спеціальністю – виходить, не розібралися.

    ТОП високооплачуваних професій в Україні

     

    Попит народжує пропозицію. Є величезні попит на робочі спеціальності, і оплата праці слюсарів, токарів та робітників «рукатих спеціалістів» дозволила увійти їм до рейтингу найбільш оплачуваних професій. Це не єдині сюрпризи. Дивимося:

     

    1. IT, SEO спеціалісти. Дуже логічна першість та заробітна плата від 1200 до 2000 доларів. Є й менше, звичайно. Але є й набагато більше.
    2. Фінансові аналітики, співробітники банків та інвестиційних компаній. Не всі, безумовно, але профі одержують зовсім не соромну заробітну плату, починаючи від 30 000 гривень і набагато вище.
    3. Маркетологи. Без них нікуди. Поки є формула 4P price, place, product, production, тобто є товар, який потрібно просувати, будуть і маркетологи. Але рівень прокачування наших фахівців не дотягує до кращого. Тому заробітна плата займає почесну позицію вище за середню – 20000 + гривні.

     

    Про робочі спеціальності ми вже згадували. Але до цього списку також входять таксисти з цифрами заробітних плат 25 000 гривень і вище. А ще журналісти, інженери-енергетики, продавці-консультанти, касири, археологи. Ось такий сумбур професій, але всі вони поки що найоплачуваніші в Україні.

     

    ТОП високооплачуваних професій у світі

     

    Світова статистика показує більш виразну та зрозумілу тенденцію. Але перше місце у нас і у них співпадає – IT-сфера та сфера просування інформаційних продуктів. Тут річні доходи обчислюються двома сотнями доларів.

     

    Далі рейтинг виглядає так (статистика щодо США та країн Європи):

    • Лікарі. Отримують $ 236 000 у США, і на $ 20 000 у середньому більше у Великій Британії.
    • Генеральні менеджери. Топові управлінці. Заробітна плата в середньому $193000 – 235000.
    • Корпоративні юристи. Їхня діяльність оцінюється в США у $ 215 000 на рік, а у Великій Британії $ 135 000.
    • Пілоти. Підкорювачі піднебіння отримують у середньому $ 140 000-170 000 на рік. Недалеко від них пішли диспетчери – трохи менше.
    • Інженери-нафтовики та авіакосмічні інженери. Заробітна плата таких висококласних фахівців у високорозвинених країнах дорівнює $128 000 – 138 000.

     

    Ось така картина світу. З нашою не збігається ні за якими пунктами, хіба що крім IT-фахівців. Але статистика показує, що за кордоном це випускники профільних ВНЗ, а у нас – здебільшого випускники з інших спеціальностей, які знайшли себе у новій сфері.

     

    Взаємозв’язок між вибором абітурієнта та заробітною платою

     

    Говорити, що є прив’язка між тим, куди вступають абітурієнти в Україні, і тим, де можуть отримати найвищу зарплату, можна лише за спеціальністю комп’ютерних технологій. В решті пунктів рейтингу зв’язку немає.

     

    А може, майбутні українські юристи подивилися на світовий рейтинг і подумали, що поповнять кількість найкращих корпоративних клієнтів? Тоді вибір 50 тисяч абітурієнтів цього року зрозумілий. Юристів та філологів як каші в мультику «Маша та Ведмідь» – нікуди подіти, а вони все варяться та варяться.

     

    Висновок. Найзатребуваніші професії в українських абітурієнтів та найоплачуваніші професії в Україні – це різні професії. Але поклик серця ніхто не скасовував. У компанії «Наука Сервіс» кожен студент зможе отримати готові дипломні, курсові, магістерські, лабораторні та інші роботи на замовлення. Ми вирішуємо ваші складнощі з навчанням!

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук