Куди поступити після 9 класу – до коледжу чи технікуму?

Вступ до технікуму або коледжу після 9 класу сьогодні – це аж ніяк не ганебне рішення, яке є рятувальним колом для тих, хто швидше за все не здасть іспити, і не вступить до ВНЗ. Сьогодні це рішення, що відкриває широкі можливості перед людиною. Найбільш затребуваними є робітничі професії, та зарплати у таких сферах зростають з кожним днем. Водночас, диплом про вищу освіту вже мало кого здивує, а багатьох роботодавців він зовсім не цікавить. Реальні навички та вміння, практика за плечима – це важливо, а непристосовані до життя юристи та економісти з “корочками” в руках часто не можуть реалізувати себе. Навіть якщо це виходить, то час і оплата контрактів на дорогих спеціальностях не окупають себе зовсім. Хіба що це справді покликання в житті і робота просто приносить задоволення.

 

Кому варто придивитися до коледжу чи технікуму?

 

Розглянути варіанти вступу до коледжу варто тим, хто:

  • хоче здобути конкретну робочу спеціальність. Стати автомеханіком, перукарем чи працювати у ремонті електротехніки в університеті не навчать. Можна піти або на курси, або освоювати спеціальність у навчальному закладі 1-2 рівнів акредитації. Курси, як правило, коштують дорожче, щоправда, закінчити їх можна за кілька місяців. Вони особливо підходять тим, хто хоче повністю поринути у якусь сферу, обзавестися знайомствами тощо;
  • не хоче гаяти часу і прагне швидше почати працювати. Навчання в коледжі зазвичай займає 2-4 роки (залежно від обраної спеціальності та самого навчального закладу) та доступне для людини після 9 класу, університет же – це мінімум 4 роки (бакалаврат) після 11 класу;
  • хоче пройти всі щаблі освіти. Навчання у коледжі в жодному разі не позбавляє права вступити в майбутньому до університету, зате можна буде відразу зробити це на 2-4 курс і навіть обігнати своїх колишніх однокласників;
  • тільки-но недавно повернувся з армії. У найкоротші терміни можна здобути професію та почати заробляти гроші;
  • хоче змінити професію. Дуже часто люди приходять до того, що професія, яку вони почали освоювати після школи, точно не межа їхніх мрій і не приносить ні задоволення, ні грошей. Деякі вступають до інституту під впливом батьків, які говорять про те, що професія юриста, наприклад, це гарна перспектива. Деякі йдуть за компанію зі своїми друзями зі школи. Деякі і через роки роботи розуміють, що не хочуть все життя присвятити договорам, бухгалтерським звітам, а мріють про творчість, але розуміють, що фінансовий потік у зрілому віці надовго переривати точно не варто;
  • сумнівається в тому, що поступити до університету вийде через погану успішність.

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    Яку роботу можна отримати після технікуму чи коледжу?

     

    Отже, учень вирішив намагатися “йти у доросле життя” і поступати після 9 класу. Які ж варіанти доступні для нього і яку роботу він може отримати через 2-3 роки навчання? Найбільш популярними на ринку праці сьогодні є такі спеціальності:

     

    Медсестра

    Молодший медичний персонал потрібен у будь-якій лікарні, поліклініці, стоматологічному кабінеті, приватному діагностичному центрі. На нього покладено величезний перелік обов’язків, до яких належать: заповнення документів, зняття медичних показників, взяття аналізів, крапельниці тощо. Ця професія відрізняється своєю мобільністю і, по суті, завжди можна бути не прив’язаною до будинку територіально, завжди можна знайти місце собі до душі і з вищим рівнем заробітної плати. Крім того, можна через певний час поступити до університету (або одразу) та стати лікарем.

     

    Фармацевт

    Якщо медицина цікава вам, але бажання працювати в лікарнях немає, то фармацевтика буде відмінним вибором. Це цікава професія. Фармацевти можуть не тільки працювати в аптеці, але й займатися виготовленням нескладних лікарських препаратів, а також влаштуватися на роботу в компанії, які займаються розробкою ліків, молодшим персоналом.

     

    Кухар

    Доставка їжі, кав’ярні, ресторани – те, що пронизує наше життя і з чим ми стикаємось щодня. Людина цієї спеціальності без роботи точно не залишиться. Крім того, тут теж є варіанти – можна влаштуватися кондитером та створювати неймовірні шедеври для свят, можна складати технологічні карти для ресторанів, а можна просто влаштуватися у шкільну їдальню – вибір за вами.

     

    Механік

    Сьогодні ця професія особливо популярна, адже автомобіль є майже в кожній родині, а в деяких їх взагалі декілька. Перевагою є те, що на роботу можна влаштуватися не тільки в автосервіс чи компанію, а й брати приватні замовлення «додому». Це дозволяє максимально раціонально використовувати свій час і в процесі навчання обслуговувати клієнтів.

     

    Залізничний технік

    Залізничне сполучення не втрачає своєї актуальності вже багато років, незважаючи на величезний ринок машин та всілякого електротранспорту, і навряд чи втратить її протягом найближчих десятиліть. При цьому залізниці вимагають серйозного обслуговування та модернізації складів, полотен тощо. Освоївши цю професію, перед учнем відкриваються можливості піти та займатися налаштуванням систем керування та електроприладів, будівництвом складів або їх обслуговуванням. Також можна влаштуватися машиністом на поїзд чи метро.

     

    Програміст

    Ось про актуальність чого точно говорити не доводиться. Власникам компаній взагалі все одно чи є у вас диплом ВНЗ, для них найважливіше досвід роботи та прагнення розвиватися. Звичайно, навчитися обраному напрямку можна і на курсах, але все ж таки в коледжі навчать системному мисленню, аналітиці, дадуть практику і допоможуть зробити портфоліо. Почати заробляти можна ще у процесі навчання, на фрілансі. Ну, а зарплати програмістів взагалі викликають заздрість у багатьох юристів, бухгалтерів і не тільки. З ними можна порівняти тільки зарплати моряків і ТОП-менеджерів великих компаній.

     

    Швачка

    Ніхто не говорить про нудний цех і роботу “на потоці”. Освоївши навички та набравшись досвіду, цілком можна почати створювати унікальні дизайнерські речі і навіть свій особистий бренд. Сьогодні люди цінують оригінальність та унікальність у речах, тому без роботи сидіти точно не доведеться.

     

    І це далеко не всі варіанти! Також можна піти працювати ювеліром, сантехніком, газівником, вихователем, слюсарем, зварювальником і не тільки. Навіть якщо у планах пов’язати своє життя з іншою професією, робоча спеціальність зайвою не буде. Навчиться лагодити кран, розбиратися в машині або пекти торти точно знадобиться в житті.

     

    Який би шлях для подальшого розвитку ви не обрали, компанія “Наука Сервіс” стане вашим незамінним помічником. У нас можна замовити реферат, контрольні та курсові й безліч інших індивідуальних робіт. Ми будемо раді допомогти кожному.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук