Куди поступати на логіста в Україні (2024)?

Транспортна логістика – сфера, яка відповідає за формування зручного механізму управління перевезенням вантажів. Їй приділяється величезне значення сьогодні, адже транспортування готової продукції або необхідних компонентів для забезпечення виробничого процесу є складовим фактором комерційного успіху. Фахівці цього напряму відповідають за формування системи організації доставки вантажу з мінімальними часовими витратами та оптимізацією витрат на доставку. Вони повинні визначити, який вид транспорту і який маршрут є найоптимальнішим для того чи іншого випадку, а також до їхньої сфери відання відноситься вирішення питань з документацією, що супроводжує перевезення вантажу.

 

Варто зазначити, що транспортна логістика буває внутрішньою і зовнішньою. Перша забезпечує внутрішньовиробничі перевезення, а друга – постачання підприємств і збут готової продукції. Тому по суті транспортна логістика потрібна скрізь і всім. З цієї причини можна говорити про те, що фахівці з необхідними знаннями в цій галузі є одними з найбільш затребуваних на ринку праці.

 

Логіст – це людина, яка точно не залишиться без роботи після закінчення вишу (а якщо в неї буде ще диплом юриста, економіста або ж вона досконало знатиме іноземну мову, то вона може бути абсолютно впевненою у завтрашньому дні).  У цій статті поговоримо про те, як стати логістом і про необхідність проходження додаткових курсів для отримання хорошої посади. Перш ніж приступити до розгляду цих питань, зупинимося на тому, які завдання бере на себе логіст у процесі роботи.

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     

    Функціональні обов’язки логіста

     

    Логіст – це фахівець, який відповідає за:

    • побудова оптимального маршруту для транспортування вантажу;
    • здійснення контролю за роботою складського господарства;
    • підготовку супровідної документації;
    • узгодження питань, які стосуються питань розміщення вантажів тощо.

     

    Функціонал у фахівця цього напряму справді величезний і тому перш ніж влаштуватися на роботу, необхідно пройти серйозне навчання. Зазвичай курсів і різних тренінгів недостатньо для того, щоб розвиватися в обраному напрямку.

    Наявність вищої освіти у співробітника дуже часто є важливим моментом для роботодавця під час ухвалення рішення про прийняття співробітника на роботу.

    Куди піти вчитися на логіста?

     

    Знайти ВНЗ, у якому варто пройти навчання досить складно, адже чинників, які впливають на вибір, величезна кількість. Сюди належить ціна контракту, особливості програми навчання, місце розташування ВНЗ тощо. Найкраще орієнтуватися на відгуки знайомих, які закінчили той чи інший заклад – вони зможуть розповісти про всі нюанси, “підводні камені” тощо. Щоправда, далеко не завжди такі відгуки будуть об’єктивними та чесними. Тому треба бути все ж таки уважними.

     

    Якщо ж знайомих, яким можна довіряти немає, тоді рекомендуємо ознайомитися з рейтингами, які розміщує на своїх сторінках портал osvita.ua. Рейтинг відповідного напряму формується щороку і тому інформація, подана в ньому, напевно є актуальною. Сьогодні ж, у 2023 році, найбільш популярними для навчання “премудростям” логістики є:

     

    • Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”

     

    Освітня програма, за якою навчаються майбутні логісти, здійснюється в рамках спеціальності “Менеджмент”. Навчання передбачає навчання студентів ключовим навичкам координації різних процесів, складати різноманітні документи тощо. Оскільки спеціальність не є вузькоспрямованою, з отриманим дипломом можна працювати як у сфері управління проєктами, так і податися в міжнародну економіку. Університет випускає і бакалаврів, і магістрів відповідної спеціальності.

     

    • Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет

     

    Цей ВНЗ посідає лідируючі позиції та є доволі “цікавим” для абітурієнтів. Навчання в цьому ВНЗ дозволяє отримати якісні глибокі знання з різних предметів. Випускники університету без зусиль знаходять роботу і будують кар’єру в успішних компаніях у різних галузях, адже тут вони не тільки вивчають теорію, а й отримують безцінні практичні навички. Що стосується освітньо-кваліфікаційних рівнів, то ВНЗ пропонує вступ на бакалаврат і магістратуру.

     

    • Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України

     

    Тут також, як і у вищезгаданих ВНЗ, є бакалаврат і магістратура. Ця академія може похвалитися потужним кадровим складом – у виші працюють висококваліфіковані фахівці, які регулярно підвищують рівень кваліфікації, активно публікують наукові роботи і не тільки. Випускники ВНЗ не мають проблем із працевлаштуванням – їх раді бачити і державні органи, і приватні компанії.

     

    • Факультет менеджменту, логістики та туризму Національного транспортного університету.

     

    Цей факультет може похвалитися не тільки шикарною матеріально-технічною базою і викладацьким складом, кваліфікація якого перебуває на висоті, а й тісною співпрацею з різними зарубіжними вишами та міжнародними організаціями. Завдяки цьому студенти можуть налагоджувати тісні зв’язки з іноземними студентами, удосконалювати іноземні мови і не тільки.

     

    Це лише мала частина ВНЗ, навчання в яких може стати основою для отримання гордого звання “логіст”.

     

    Як вступити на логіста у 2024 році?

     

    Вступ у 2024 році здійснюватиметься на основі результатів НМТ, а не ЗНО, як це було останніми роками. Такі зміни стали результатом реформ, що відбулися в країні внаслідок повномасштабного вторгнення сусідньої держави.

    Водночас варто зазначити, що в деяких вишах абітурієнт може отримати додаткові бали за публікації наукових праць у профільних журналах країни та за її межами, тощо.

    Краще уточнити ці деталі заздалегідь, щоб максимально підстрахувати себе і напевно забезпечити собі місце в тому ВНЗ, який подобається більше за інших. Україна не відчуває нестачі освітніх закладів, проте не всі вони перебувають на одному рівні.

     

    На що звертати увагу, обираючи ВНЗ?

     

    Щоб не просто здобути освіту, а отримати справжню насолоду від процесу навчання і мати можливість влаштуватися на високооплачувану посаду після отримання бажаної “корочки” важливо з усією відповідальністю підійти до вибору ВНЗ. Так, слід враховувати такі моменти:

     

    • наявність державної акредитації. На щастя чи на жаль, але наші роботодавці все ще дивляться на наявність диплома, і тому його відсутність (навіть за умови великого досвіду роботи) може викликати здивування і якісь побоювання з боку роботодавця при працевлаштуванні людини без нього. Найкраще мати диплом державного зразка при собі (хоча актуальність інформації досить часто не “дотягує” до рівня приватних комерційних курсів);

     

    • наявність гуртожитку. Для студентів, які проживають за межами міста, цей момент є важливим, адже дозволити собі орендувати квартиру зможе далеко не кожен (особливо коли йдеться про великі міста, які не можуть похвалитися низькими цінами);

     

    • вартість контракту. Здобути освіту з кожним роком стає дедалі складніше і складніше, і пов’язано це не тільки зі зростаючими вимогами до майбутніх студентів, а й зі зростанням цін. У середньому вартість контракту сьогодні становить 20-40 тис. грн на рік. Розбіг за цінами великий і це треба враховувати;

     

    • прохідний бал. На жаль, далеко не завжди вдається реалізувати все задумане і деякі навчальні заклади дійсно є недосяжною мрією для багатьох. Краще заздалегідь уточнювати моменти, що стосуються прохідного порога і конкурсу, щоб у разі чого продумати план “Б” тощо.

     

    А чи можна обійтися без вищої освіти?

     

    Обійтися можна, але стати затребуваним на ринку праці – навряд чи. Адже професія характеризується доволі високим рівнем конкуренції і тому компанії обирають собі найкращих із найкращих. Наявність “корочки” – це, звісно, не найголовніше, хоча, з якого боку подивитися. Курси теж мають певні переваги, серед яких економія часу на навчання (кілька місяців певною мірою покликані замінити кілька років навчання), висока якість інформації, що її подають (комерційні курси передбачають дуже серйозний відбір викладацького складу, і тому заняття ведуть “найкращі”), можливість вибору викладача тощо.

     

    При цьому ціннішими є все ж таки ті співробітники, які розуміють, що професія розвивається, змінюються умови розв’язання різних завдань, особливості ведення документообігу і т.д., і регулярно вдосконалюють свої знання, проходячи курси підвищення кваліфікації і не тільки, але вже на базі наявної освіти відповідного профілю.

     

    Якщо ви все ж таки хочете вчитися за “традиційною” схемою, тоді доведеться приготуватися до того, що треба буде приділяти навчанню багато часу. Адже навчання передбачає підготовку до практичних і семінарських, проходження практики, виконання письмових робіт різної складності тощо. Щоправда, засмучуватися завчасно не варто, адже з будь-якої ситуації завжди можна знайти вихід. Так, коли приходить час писати курсову або диплом гарною ідеєю буде звернутися до співробітників “Наука Сервіс”. У її авторів можна замовити курсову роботу і не тільки. При цьому можна не переживати про те, що щось піде не так. Компанія співпрацює з авторами, які мають величезний досвід роботи за плечима і самі працюють в різних ВНЗ країни. Перевагами співпраці з нею крім бездоганної якості підготовки письмових робіт є: доступні ціни, дотримання термінів написання тощо.

     

    • Чи дороге навчання на логіста?

    Ціна контракту змінюється з року в рік і відрізняється за ВНЗ. Вартість контракту варіюється в діапазоні від 20 до 40 тис. грн на рік (проте може відрізнятися). На порядок ціноутворення впливає величезна кількість чинників, серед яких: регіон, обрана програма навчання, місце університету або академії в рейтингу тощо.

     

    • Який прохідний бал для вступу на спеціальність “Менеджмент”?

    Усе залежить від того, про який навчальний заклад ідеться. При цьому прохідний бал для вступу до ВНЗ змінюється щороку. Для того щоб вступити на бюджет доведеться постаратися більше, адже там прохідний бал вищий.

    Рейтинг

    3.3 / 5. 3

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук