Що краще школа або коледж?

«Бути чи не бути – ось в чому питання». Саме такою фразою задаються школярі 9 класів і їх батьки, розмірковуючи над майбутнім. Перший рубіж у дорослому житті, перші важливі рішення. Якщо відкинути пафос, цей крок дійсно можна назвати доленосним. Давайте розберемося з плюсами і мінусами коледжу.

 

Переваги вступу до коледжу після 9 класу

 

Давайте будемо відверті. Коледж – це свобода від батьків і опіки, особливо якщо він розташований в іншому місті. Це безсумнівна перевага для тих, хто справляється з випробуванням дорослого життя. А тепер давайте перейдемо до матеріальних переваг:

  1. Можливість поєднувати роботу і навчання. У коледжі ймовірність підробки набагато вище. До додаткового заробітку схиляє формат навчання і сам статус студента. Це може бути роздача листівок, копірайтинг або написання завдань для своїх же однокурсників – варіанти є, і їх чимало. Плюс ніхто не відміняв формат стипендій. Отже, коли ваші колишні однокласники будуть «пихкати» в 11 класі на шиї у батьків, ви станете щасливим володарем самостійно зароблених коштів.
  2. Отримання практики і дорогоцінного досвіду. Формат після шкільної освіти передбачає практику. Коледжі можуть співпрацювати з роботодавцями, а це вже прямий шлях до працевлаштування (якщо, звичайно, добре себе зарекомендувати). Можна стверджувати, що купуються корисні навички.
  3. Бонуси для вступу до вищого навчального закладу. У деяких випадках можливе зарахування відразу на другий або третій курс. Це незаперечна економія часу, коштів, зусиль і можливість обігнати своїх однолітків-школярів в розвитку і становленні.
  4. Шанс випробувати свої сили в конкретному профілі і переконатися, що обрана спеціальність подобається, до душі, виправдовує очікування. Якщо раптом сценарій стане зворотним, у студента є час змінити рішення і вступити до вищого навчального закладу за своїм профілем.

Іноземні студенти можуть претендувати на місце в гуртожитку. І, звичайно ж, істотно розширюється кругозір, збільшується коло знайомих і друзів, розширюються можливості проведення дозвілля.

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    Негативні моменти завершення школи після 9 класу

     

    Ви напевно чули від старшого покоління фразу – ох, дитинство закінчилося. Надходження до коледжу багато в чому підпадає під таке неоднозначне формулювання. Дійсно, самостійність виходить на перший план. Підвищується відповідальність, іноді доводиться виїжджати в інші міста. Така авантюра не завжди себе виправдовує. Це можливість, але не гарантія, що студент надійде в бажаний університет, почне самостійно заробляти або отримає бажану практику. Іноді таке навчання стає «просиджуванням штанів».

    Серед інших негативних сторін:

    • підвищення рівня навантажень, посилення дисципліни;
    • необхідність адаптуватися до нових умов, і змінювати звичні устої життя;
    • додаткове фінансове навантаження на батьків;
    • ризик розчарування в колективі, навчальному закладі, професії;
    • відсутність відстрочки від армії.

    Найстрашніше слово для студента, навіть якщо це учень коледжу, – сесія. Це вже інший рівень відповідальності, ніж в школі. Більш серйозні вимоги посилюються ризиком, що студент буде відрахований. А якщо основа навчання – платна, відповідно втрачаються гроші.

    Спірними, але більшою мірою негативними моментами вважаються наступні характеристики:

    • коледж дає слабкі знання, яких недостатньо для роботи за фахом після завершення;
    • навчання в коледжі не вважається престижним;
    • вивчення предметів поверхневе і спотворене.

    Ці критерії індивідуальні. Все залежить від коледжу, професії, відношення студента до навчання. Крім того, негативні аспекти можуть носити суто індивідуальний характер.

     

    Причини залишитися в школі після 9 класу

     

    Рішення повинні бути обґрунтованими і раціональними. Якщо школяр не проявляє ознак самостійності, буде дивно кидати його «на передову» в інше місто за 100 км. Зворотний бік медалі – підліток переріс шкільну програму, проявляє ініціативність і знає, чого хоче. У цьому випадку новий рівень не завадить.

    Серед вагомих аргументів, чому варто залишитися в школі, можна назвати:

    • індивідуальні особливості, фізичний і психічний розвиток підлітка – не хочу, не буду, не можу;
    • нерозуміння, чим школяр має намір займатися в майбутньому – 10-11 клас можуть стати періодом для визначення свого покликання;
    • сильна і якісна підготовка в школі;
    • велика прихильність до сім’ї, друзям;
    • відсутність фінансової можливості в сім’ї оплачувати навчання та проживання (хоч як крути, а навчання в школі обходиться дешевше);
    • схильність до творчих професій, які вимагають факультативної підготовки в музичній школі, школі мистецтв, заняття спортом, проходження курсів.

    10-11 клас – це особлива атмосфера, кульмінацією якої стає випускний вечір. Це, безумовно, не найголовніший аргумент залишитися, але приємний бонус для тих, хто вирішив продовжити навчання

    У цьому питанні як ніколи актуальна фраза «зрозуміло, що нічого не зрозуміло». При вирішенні вступати до коледжу важливо враховувати інтереси школяра, можливості сім’ї, оцінювати ризики і виходити зі схильностей та вподобань учня. Коледж – необов’язкова ланка між школою і вузом, що має безліч аргументів «за» і «проти».

    Де б ви не вчилися, і куди б не вирішили вступити, компанія «Наука Сервіс» стане вашим надійним партнером і помічником. Ми готуємо на замовлення всі види шкільних і студентських робіт: реферати, есе, курсові роботи, звіти і багато інших завдань. З нами легко пройде підготовка до ЗНО, вступ до коледжу, написання диплому. Якість гарантована, а результат вас потішить.

    Рейтинг

    5 / 5. 1

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук