19.08.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

 1. Переваги вступу в коледж після 9 класу
 2. Негативні моменти завершення школи після 9 класу
 3. Причини залишитися в школі після 9 класу

 

«Бути чи не бути – ось в чому питання». Саме такою фразою задаються школярі 9 класів і їх батьки, розмірковуючи над майбутнім. Перший рубіж у дорослому житті, перші важливі рішення. Якщо відкинути пафос, цей крок дійсно можна назвати доленосним. Давайте розберемося з плюсами і мінусами коледжу.

 

Переваги вступу до коледжу після 9 класу

 

Давайте будемо відверті. Коледж – це свобода від батьків і опіки, особливо якщо він розташований в іншому місті. Це безсумнівна перевага для тих, хто справляється з випробуванням дорослого життя. А тепер давайте перейдемо до матеріальних переваг:

 

 1. Можливість поєднувати роботу і навчання. У коледжі ймовірність підробки набагато вище. До додаткового заробітку схиляє формат навчання і сам статус студента. Це може бути роздача листівок, копірайтинг або написання завдань для своїх же однокурсників – варіанти є, і їх чимало. Плюс ніхто не відміняв формат стипендій. Отже, коли ваші колишні однокласники будуть «пихкати» в 11 класі на шиї у батьків, ви станете щасливим володарем самостійно зароблених коштів.
 2. Отримання практики і дорогоцінного досвіду. Формат після шкільної освіти передбачає практику. Коледжі можуть співпрацювати з роботодавцями, а це вже прямий шлях до працевлаштування (якщо, звичайно, добре себе зарекомендувати). Можна стверджувати, що купуються корисні навички.
 3. Бонуси для вступу до вищого навчального закладу. У деяких випадках можливе зарахування відразу на другий або третій курс. Це незаперечна економія часу, коштів, зусиль і можливість обігнати своїх однолітків-школярів в розвитку і становленні.
 4. Шанс випробувати свої сили в конкретному профілі і переконатися, що обрана спеціальність подобається, до душі, виправдовує очікування. Якщо раптом сценарій стане зворотним, у студента є час змінити рішення і вступити до вищого навчального закладу за своїм профілем.

Іноземні студенти можуть претендувати на місце в гуртожитку. І, звичайно ж, істотно розширюється кругозір, збільшується коло знайомих і друзів, розширюються можливості проведення дозвілля

Негативні моменти завершення школи після 9 класу

 

Ви напевно чули від старшого покоління фразу – ох, дитинство закінчилося. Надходження до коледжу багато в чому підпадає під таке неоднозначне формулювання. Дійсно, самостійність виходить на перший план. Підвищується відповідальність, іноді доводиться виїжджати в інші міста.

 

Така авантюра не завжди себе виправдовує. Це можливість, але не гарантія, що студент надійде в бажаний університет, почне самостійно заробляти або отримає бажану практику. Іноді таке навчання стає «просиджуванням штанів».

 

Серед інших негативних сторін:

 • підвищення рівня навантажень, посилення дисципліни;
 • необхідність адаптуватися до нових умов, і змінювати звичні устої життя;
 • додаткове фінансове навантаження на батьків;
 • ризик розчарування в колективі, навчальному закладі, професії;
 • відсутність відстрочки від армії.

 

Найстрашніше слово для студента, навіть якщо це учень коледжу, – сесія. Це вже інший рівень відповідальності, ніж в школі. Більш серйозні вимоги посилюються ризиком, що студент буде відрахований. А якщо основа навчання – платна, відповідно втрачаються гроші.

 

Спірними, але більшою мірою негативними моментами вважаються наступні характеристики:

 • коледж дає слабкі знання, яких недостатньо для роботи за фахом після завершення;
 • навчання в коледжі не вважається престижним;
 • вивчення предметів поверхневе і спотворене.

 

Ці критерії індивідуальні. Все залежить від коледжу, професії, відношення студента до навчання. Крім того, негативні аспекти можуть носити суто індивідуальний характер.

Неготовність до дорослого життя, сильна прихильність до сім’ї, погані умови проживання в гуртожитку, конфлікт з однолітками

Причини залишитися в школі після 9 класу

 

Рішення повинні бути обґрунтованими і раціональними. Якщо школяр не проявляє ознак самостійності, буде дивно кидати його «на передову» в інше місто за 100 км. Зворотний бік медалі – підліток переріс шкільну програму, проявляє ініціативність і знає, чого хоче. У цьому випадку новий рівень не завадить.

 

Серед вагомих аргументів, чому варто залишитися в школі, можна назвати:

 • індивідуальні особливості, фізичний і психічний розвиток підлітка – не хочу, не буду, не можу;
 • нерозуміння, чим школяр має намір займатися в майбутньому – 10-11 клас можуть стати періодом для визначення свого покликання;
 • сильна і якісна підготовка в школі;
 • велика прихильність до сім’ї, друзям;
 • відсутність фінансової можливості в сім’ї оплачувати навчання та проживання (хоч як крути, а навчання в школі обходиться дешевше);
 • схильність до творчих професій, які вимагають факультативної підготовки в музичній школі, школі мистецтв, заняття спортом, проходження курсів.

10-11 клас – це особлива атмосфера, кульмінацією якої стає випускний вечір. Це, безумовно, не найголовніший аргумент залишитися, але приємний бонус для тих, хто вирішив продовжити навчання

У цьому питанні як ніколи актуальна фраза «зрозуміло, що нічого не зрозуміло». При вирішенні вступати до коледжу важливо враховувати інтереси школяра, можливості сім’ї, оцінювати ризики і виходити зі схильностей та вподобань учня. Коледж – необов’язкова ланка між школою і вузом, що має безліч аргументів «за» і «проти».

 

Де б ви не вчилися, і куди б не вирішили вступити, компанія «Наука Сервіс» стане вашим надійним партнером і помічником. Ми готуємо на замовлення всі види шкільних і студентських робіт: реферати, есе, курсові роботи, звіти і багато інших завдань. З нами легко пройде підготовка до ЗНО, вступ до коледжу, написання диплому. Якість гарантована, а результат вас потішить.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 − six =