Презентація до дипломної та курсової: структура та вимоги

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Банальна істина, але на захисті диплома вона добре працює. У цьому допомагають презентації. Ще недавно вони були необов’язковими, а тепер все частіше трапляються у вимогах навіть для курсових. Наші лайфхаки допоможуть у їх підготовці.

 

Що потрібно знати про презентацію?

Презентація – це спроектовані на екран або монітор зображення, графіки, схеми, діаграми на тему студентської роботи. Вони пояснюють, спрощують розуміння, схематично демонструють зв’язки, доносять головне значення.

 

Презентація, як відеоряд для диплома, йде в унісон до промови доповідача. Такий інструмент може згладити «шорсткість» мови та пояснити те, що сам доповідач не зміг донести. Працює схема: «що? А бачу-бачу». Значення презентацій багато хто недооцінює. А це буквальна шпаргалка під носом – забув чи заплутався, можна завжди глянути, зорієнтуватися та продовжити доповідь.

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     

    Чи потрібна структура у презентації?

     

    Так. Презентація складається з кількох слайдів (до 15), які послідовно йдуть один за одним за змістом. Вони містять такі блоки:

    1. Титульна сторінка. Тут описано все те, що на титулці диплома.
    2. Введення – з актуальністю, цілями, завданнями, предметом, об’єктом, методологією. Теж стандартна схема.
    3. Теоретичні аспекти. Це наочна демонстрація змісту теоретичного розділу.
    4. Слайди з аналітикою. Діаграми, інфографіка, таблиці, схеми для порівняння, статистики та іншої демонстрації аналізу.
    5. Практичні аспекти. Якщо є такий розділ у курсовій чи дипломі, його висновки теж треба відобразити у презентації.
    6. Висновок. Слайд із кінцевими підсумками.
    7. Титульна сторінка. Так-так, це не помилка, а вимога. Потрібно повернутись до вихідного файлу.
    8. Дякуємо за увагу – фраза на окремому слайді.

     

    Що простіше робота, то простіше презентація. Зрозуміло, що у курсових можна обійтися без блоку з аналітикою та практичними аспектами. Але дивіться індивідуально. Перший, останній слайд, введення та висновок потрібно завжди.

     

    Які вимоги до презентацій?

     

    Вимоги встановлюються методичними рекомендаціями ВНЗ. Ми наведемо лайфхаки та рекомендації, які точно не завадять.

    • Готуйте презентацію індивідуально під свою роботу. Як не дивно, це найпростіший спосіб, оскільки переробити чиєсь готове під себе набагато складніше.
    • Є готові шаблони і ними можна користуватися. Наприклад, на ресурсі Canva, ФотоШоу Pro. Є кілька безкоштовних, але англомовних ресурсів для любителів – SmartDraw, SlideDog. Але підійде навіть звичайний PowerPoint (якщо, звичайно, ви не програміст – бо не оцінять примітивність).
    • Використовуйте великий шрифт: 28 та вище. Не перекручуйте науковий стиль подачі. Застосовуйте стримане оформлення без надміру яскравих та їдких фарб, сміливих ефектів. Адже ціль – не розважити аудиторію, а поінформувати. Але і нудний, сірий, сухий матеріал також не застосовуйте.
    • Базові вимоги – чіткість, ясність, лаконічність, правдивість. Потрібні фото та схеми не для кількості, а для посилення якості. Використовуйте єдиний стиль оформлення та нейтральне тло, а блоки з текстами виділяйте більше.
    • Робіть акцент у презентації на цифрах. Текст комісія може прочитати. А ось статистика, порівняльні дані, відсотки, динаміка зростання створюють найкраще наочне враження.

     

    Як не припуститися помилок у підготовці презентації?

     

    Презентація – цікава і ще не завжди обов’язкова частина диплома. Але вона точно не завадить, лише посилить ефект. Головні лайфхаки для складання: дотримуватись теми, структури, зробити цікаві та наочні елементи, дотримуватися наукової подачі та стильного оформлення.

     

    1. Коли використовуєте шаблони, не забувайте враховувати специфіку дисципліни. І просто змінювати підписи. Уникайте складних конструкцій та перевантаженості текстом.
    2. На одному слайді має бути максимум два елементи візуалізації, краще – один. Тобто один графік, одна діаграма. Інакше – нічого не зрозуміло (хоч і дуже цікаво).
    3. Перевіряйте точність фактичних даних та грамотність. Уявляєте як “ефектно” виглядають елементарні помилки на весь екран. Відразу стирається враження.
    4. Поширена помилка – дозволяти презентації жити своїм життям, а доповіді – своїм. Вони мають повністю співпадати за змістом. Для цього – репетируйте.
    5. Занадто мало слайдів – дивно, надто багато – теж погано. Тому дотримуйтесь співвідношення: 10-15 слайдів для дипломної роботи чи проекту, 7-8 слайдів для курсової.

     

    Головний лайфхак – не соромтеся звертатись за допомогою. Складно самому включати слайди та розповідати доповідь – попросіть друга, хай він відповідає за технічний супровід. Складно самому написати диплом або зробити презентацію – зверніться до фахівців.

     

    Компанія «Наука Сервіс» виконає за вас усі види студентських робіт на замовлення, у тому числі дипломи на будь-яку тему та презентації для них. Вам залишиться тільки прорепетирувати промову. Ми повністю супроводжуємо до захисту та надаємо гарантії безкоштовних доопрацювань. Тож ви нічим не ризикуєте.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук