01.04.2021 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

 1. Що означає слово «методичка»?
 2. На що звернути увагу в методичці?
 3. У чому різниця між методичками до курсових і дипломних робіт?
 4. Чи можна ігнорувати методичку?

 

Студенти, ще не оцінили значимість методичок – або новачки-першокурсники, або щасливчики, у яких абсолютно байдужий склад педагогів. Друге малоймовірно, а перше швидко проходимо. Тому кожен поважаючий себе студент (чесніше – бажаючий без проблем закінчити університет) як тільки настає курсова або диплом, йде за методичкою. І це правильне рішення.

 

Що означає слово «методичка»?

 

Є кілька видів навчально-методичних видань:

 • методичні рекомендації – дають конкретні поради щодо підготовки та оформлення навчального завдання, вирішення проблем і наукових питань;
 • методичні посібники – містять великий систематизований матеріал з конкретними рекомендаціями і прикладами, а також включають опис теоретичних питань (чого немає в першому варіанті);
 • методичні розробки – детально описаний механізм проведення будь-якого завдання, хід дій, сценарій, схема, графік.

 

Ці три поняття охоплюються загальним словом «методичка». Рядовому студенту, який пише курсову, можна обмежитися тільки рекомендаціями. Та й навряд чи на кафедрі будуть морочитися з чимось більш серйозним. А ось дипломники, особливо магістри орієнтуються вже на масштабну допомогу, а якщо в дослідженні є практичний розділ або проводиться експеримент, то методичні розробки припадуть як не можна до речі.

Методичка – це інструкція до дії. Дотримуючись її алгоритму ризики помилок мінімальні. Зрештою, студент завжди може відобразити «нападки» викладача тим, що строго дотримувався рекомендацій кафедри

На що звернути увагу в методичці?

 

Іноді відкриваєш файл з рекомендаціями, і відразу відпадає бажання писати роботу. Здається, що можна втомитися, тільки читаючи правила, не кажучи ж про все інше. Але, як говорить народна мудрість, вовк не такий страшний, як його описують. У методичці головне – вміти виділити це саме «головне».

 

 

Нас з вами цікавить основна частина. Це такий розділ в середині, в якому містяться важливі пункти і рекомендації. У ньому описується:

 

 

 • що саме і в якій послідовності потрібно робити – етапи написання курсової або диплому;
 • як вирішити ті чи інші організаційні та супутні питання – поради по оформленню, цитуванню, структуруванню;
 • які моменти будуть найважчими і на що звернути особливу увагу – акценти роботи.

 

 

Тобто в основному розділі методички є все, що потрібно знати і виконати студенту за змістом і формою.

 

Наступний пункт, на який варто звернути увагу – список пропонованої літератури. Це справжнє джерело. Студент заощаджує час на пошук відповідних джерел і перевірку їх достовірності. Буквально можна брати і користуватися. Однак неправильно обмежуватися тільки цим списком – пункти від себе теж повинні бути додані.

 

Ще один значимий аспект – вступна і заключна частина. З них можна запозичити формулювання і основні думки по актуальності, значущості, висновків, практичних порад, гостроти теми.

 

У методичних рекомендаціях і посібниках чітко прописуються вимоги до оформлення та форматування, аж до відступу абзаців і розміру шрифту. Тут же на титульному аркуші можна взяти зразок оформлення вихідних даних про ВНЗ і кафедру.

Методичку можна взяти на кафедрі або завантажити електронну версію на офіційному сайті ВНЗ. При цьому важливо уточнити, чи актуальний варіант або дані вже застаріли

У чому різниця між методичками до курсових і дипломних робіт?

 

Схематично посібники та рекомендації до будь-яких видів студентських робіт виконують схожі функції – проінформувати та підказати, як потрібно і правильно. Однак у методичок до випускних кваліфікаційних робіт, особливо магістерських та дипломів, функцій набагато більше:

 

 • сформувати уявлення про етапи і особливості організації дипломного проектування;
 • запропонувати варіанти тем, вказати напрямки індивідуальних досліджень;
 • детально описати зміст дипломної роботи;
 • позначити вимоги до оформлення, в тому числі графічного супроводу матеріалу.

 

На відміну від методичок до курсових, у аналогічних посібників до дипломів є розділ, присвячений питанням захисту. І там, і там певна частина відведена під додатки, але детальніше питання описане в посібниках для дипломників.

 

Таким чином, у всіх методичок схожа суть. Але відрізняються вони кількістю функцій, обсягом і детальністю матеріалу. Чим значущою є студентська робота, тим вагомішою буде методичка.

Як бути, якщо рекомендації в методичці суперечать ДСТУ та іншим стандартам? Безпосередньо запитати на кафедрі або у викладача, як вчинити. Якщо такої можливості немає, загальнодержавні освітні стандарти за значимістю вище локальних рішень ВНЗ

Чи можна ігнорувати методичку?

 

Перефразовуючи відомий вислів, сміливо можна сказати: якщо методички підготовлені, значить це комусь так треба. Наприклад, методистам і співробітникам кафедри, які відпрацьовують свої функції. Або завзятим викладачам, котрі старанно прагнуть поділитися безцінним досвідом з послідовниками.

 

У будь-якому випадку ігнорувати методичку – собі дорожче. Особливо якщо на необхідність її дотримання було зазначено прямо в лоб. Інше питання, що від корки до корки це робити не обов’язково. Головне – загальні положення. І оформлення, звичайно ж. Все одно форматувати, так чому не слідувати вказівкам допомоги? Уважність і відповідальність особливо враховуються на захисті дипломів. Викладачі цінують, коли їх думкою цікавляться, а поради враховують. Ази психології, бро)

 

Пам’ятайте – переробляти складніше, ніж писати з нуля. А якщо немає часу і бажання морочитися, звертайтеся в компанію «Наука Сервіс». Саме так чинять багато успішних і цілеспрямованих студентів, які хочуть отримати бездоганний результат і на менше не згодні. Ми пишемо студентські роботи «під ключ» і супроводжуємо до самого захисту.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty + twelve =