Чим відрізняється коледж від технікуму та училища (ПТУ)?

Багато хто сьогодні ставить під сумнів необхідність здобуття освіти у ВНЗ, а також професійних навчальних закладах і дотримується позицій, згідно з якою можна просто закінчити курси та здобути спеціальність, що звичайно ж відбувається даремно. Адже здобуття освіти пов’язане не лише з освоєнням теорії з обраної спеціальності, а й з здобуттям практичних навичок різного плану.

 

Навчання у коледжі, технікумі чи іншому навчальному закладі пов’язане також із так званим проходженням “школи життя”. У процесі навчання людина:

  • навчається вибудовувати стосунки з різними людьми як з однолітками, так і з викладачами. Отримані навички обов’язково стануть у нагоді йому в дорослому житті на роботі;
  • набуває досвіду життя в режимі багатозадачності – у студента рідко буває вільний час. Йому вічно треба бути на парі, то готуватися до практичної, то писати курсову або реферат і т.д. А в наш час дуже важко знайти роботу, яка не припускатиме необхідності вирішення різнопланових проблем та питань;
  • навчається у тому числі вирішувати питання у визначені терміни. Підготовка до пар, написання курсової – все має дедлайн.

 

Якщо ви не сумніваєтеся в тому, що освіта потрібна для отримання квитка в щасливе майбутнє і освоєння професії, тоді ця стаття для вас. У ній ми розглянемо питання, які стосуються відмінностей та схожості коледжів, технікумів та училищ. Ці типи професійної освіти добре відомі всім в Україні, проте далеко не всі розуміють до кінця, а що ж є кожним з них.

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     

    Технікум

     

    Технікум – місце, де студенти здобувають середню спеціальну освіту. Вступити сюди можна як після 9, так і після 11 класу. Після закінчення можна за бажання вступити до ВНЗ (іноді можна навіть відразу вступити на 2 або 3 курс – все залежить від наявності договору між технікумом та ВНЗ).

     

    Термін навчання складає 2-3 роки в залежності від спеціальності, що освоюється. Технікуми найбільше призначені для освоєння робочих спеціальностей і тому дисципліни в них зазвичай вузькоспеціалізовані. При цьому акцент робиться більшим на практичні навички. Щодо системи навчання, то у технікумах вона дуже близька до шкільної програми.

    Технікум має перший ступінь акредитації і після закінчення студент отримує диплом молодшого спеціаліста.

    Після технікуму можна піти працювати верстатником широкого профілю, монтажником гіпсокартонних конструкцій, автослюсарем, кондитером, швачкою, перукарем тощо.

     

    Коледж

     

    У коледжі учні здобувають середню спеціальну освіту, а навчальна програма максимально наближена до ВНЗ. Термін навчання у коледжі становить від 3 до 4 років. Вступити до нього можна і після 9, і після 11 класу.

     

     

    Фундаментальна підготовка у коледжах досить ґрунтовна. У коледжі можна отримати кваліфікацію молодшого спеціаліста за такими спеціальностями, як: графічний дизайнер, косметолог, лаборант хімічного аналізу тощо.

    Коледж має другий ступінь акредитації.

    Училище (ПТУ)

     

    Училища не дають змоги здобути середню спеціальну освіту та пройти всебічну посилену підготовку за обраним профілем. Загальна освітня програма училища не передбачає того, що в процесі навчання студенти заглиблюватимуться в предмети конкретного профілю, і тим більше інтенсивно закріплюватимуть практичні навички. Тим не менш, і після їх закінчення можна виходити на роботу оператором комп’ютерного набору, слюсарем з ремонту автомобілів, обліковцем тощо.

     

    Порівняння та висновок

     

    Багато випускників шкіл обирають прикладні чи ремісничі спеціальності, освіту за якими в Україні можна здобути лише в училищах, технікумах чи коледжах. Ці заклади також часто виступають стартовим майданчиком для вступу до профільного вишу та готують молодших професійних бакалаврів. Диплом технікуму чи коледжу дає привілеї при вступі до університету чи академії.

     

    Наскільки цінуються дипломи про закінчення середніх спеціальних закладів, училищ? Все залежить від потреб роботодавця. До випускників професійних ліцеїв, училищ, незалежно від профілю освіти, вимога одна – високий професіоналізм, а це вже залежить від програми навчання, за якою навчалася людина.

     

    Проте варто зазначити таке: якщо ви плануєте швидше вийти на роботу і вже на практиці вдосконалювати навички, тоді училище або технікум будуть чудовим варіантом, якщо плануєте навчатися далі, тоді варто розглянути коледж. Але знову-таки тут все залежить ще й від спеціальності, адже технікуми та училища більше призначені для здобуття робітничих спеціальностей.

     

    Незалежно від того, в якому навчальному закладі ви отримуєте професійну освіту, для вас є актуальним питання підготовки дипломної роботи. Випускна кваліфікаційна робота вимагає багато уваги і передбачає виконання величезного пласта завдань, серед яких: підбір актуальної літератури на тему дослідження, написання тексту з урахуванням всіх вимог (висока унікальність, дотримання академічної доброчесності тощо), оформлення роботи відповідно до ДСТУ та індивідуальних вимог навчального закладу тощо.

     

    Якщо займатися всім цим не хочеться або ж на цій просто не вистачає часу, можна замовити дипломну роботу в компанії “Наука Сервіс”. Співпрацею з нами ви точно залишитеся задоволені, адже наші автори чудово розуміють, що від них чекають і завжди виправдовують побажання замовників. З роботами їх авторства ніколи не буває проблем, тож червоніти точно не доведеться. Крім високої якості, ми також можемо похвалитися доступними цінами на всі види робіт і дотриманням обумовлених термінів. А ще ми можемо підготувати роботу з будь-якої спеціальності, включаючи юриспруденцію, менеджмент, туризм, маркетинг тощо.

     

    • Технікум – це яка освіта?

    Середня професійна освіта, яка відкриває широкі перспективи для людини. Вона “доступна” з урахуванням повної загальної середньої освіти чи базової загальної середньої освіти.

     

    • Закінчила коледж – це яка освіта?

    Після коледжу студенти здобувають кваліфікаційний рівень “молодший спеціаліст”. Далі можна або йти працювати, або ж вступити на бакалаврат. Коледжі дуже часто мають контракти з ВНЗ, і їх випускники можуть вступити одразу на 2 чи 3 курси університету чи академії.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук