Де вчитись на юриста в Україні?

Студенти юридичного факультету під час лекції в українському університеті

Отримати диплом правознавця сьогодні – це доволі престижно та перспективно. По-перше, правознавці завжди мають попит на ринку праці. В умовах постійно змінюваного законодавства та соціально-економічних викликів, роль юриста стає все більш значущою. Професійна правова допомога необхідна не тільки в судовій практиці, але й в бізнесі, банківській справі, державних органах і міжнародних організаціях. Юрист, який володіє ґрунтовними знаннями законодавства, завжди зможе знайти роботу та забезпечити собі стабільний дохід, спеціалісти міжнародного спрямування не матимуть проблем із працевлаштуванням і за кордоном. По-друге, диплом правознавця відкриває широкі перспективи для кар’єрного росту.

 

Юристи можуть працювати не тільки в судових органах, але й в адвокатських компаніях, державних установах, юридичних відділах великих корпорацій, а також у сфері консалтингу. Ця професія дозволяє займати високі керівні посади та здійснювати вплив на важливі процеси в суспільстві. Крім того, не можна забувати про те, що знання права є необхідним в умовах глобалізації. Багато міжнародних компаній потребують юристів для вирішення складних правових питань на міжнаціональному рівні.

 

Відтак, диплом правознавця – це не лише престиж, а й гарантія високого рівня професійної стабільності та можливість досягнення значних кар’єрних висот. Проте всі перспективи відкриваються лише тоді, коли студент отримає омріяний диплом (і краще, якщо це буде диплом престижного вишу з гарною репутацією на ринку освітніх послуг).

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    Юридична освіта: чому обирають спеціальність юриста?

     

    Спеціальність юриста — це чудова можливість працювати в одній з найважливіших і затребуваних сфер сучасного суспільства. Фахівці, які мають диплом за спеціальністю “Правознавство” займаються захистом прав і інтересів осіб та громадян, представляють інтереси різних підприємств, держави, відтак їх робота є надзвичайно важливою для розвитку країни. Юриспруденція – це про соціальну значущість, стабільний дохід, престижність та можливість вибрати призначення.

     

    ТОП юридичних університетів України

     

    Здобути освіту юриста в Україні сьогодні можна у великій кількості ВНЗ. Серед них можна відзначити наступні:

    • ВНЗ «Національна академія управління»

    Цей ВНЗ має бездоганну репутацію на ринку надання освітніх послуг. Його перевагами є гарна матеріально-технічна база, наявність гуртожитку, доступні ціни на контракт тощо. Відгуки про виш доволі позитивні.

    • Академія праці, соціальних відносин і туризму 

    Приватний заклад освіти, який точно гідний вашої уваги. Він може похизуватись гарним кадровим потенціалом, наявністю гуртожитку, наданням можливості забезпечити навчання на всіх освітньо-кваліфікаційних рівнях тощо. Відгуки студентів та випускників доволі позитивні.

    • Національний університет «Києво-Могилянська академія» 

    В цьому ВНЗ студенти можуть навчатися на бюджеті та контракті, освітньо-кваліфікаційний рівень доступний будь-який, ВНЗ надає гуртожиток студентам з інших міст, в ньому є підготовче відділення. Цьому вишу належить почесне 13 місце в рейтингу вищих навчальних закладів «Топ-200 Україна» за 2024 рік.

    • Міжнародний гуманітарний університет

    Цей заклад вищої освіти користується попитом серед молоді. ВНЗ може похизуватись чудовою матеріально-технічною базою, гарними науково-педагогічними працівниками, які постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень тощо. Цінова політика вишу є доволі демократичною, тому варіант гідний уваги.

     

    Юридичний коледж після 9 класу: що варто знати?

     

    Сказати однозначно варто вступати до коледжу після 9 класу чи краще почекати пару років та одразу вступити до університету, важко. Адже кожен із варіантів має як переваги, так і недоліки. Так, вибравши коледж можна:

    • отримати більш глибокі знання й пройшовши весь шлях навчання стати більш затребуваним на ринку праці;
    • зберегти свої нерви. Вступ до коледжу набагато легше за вступ до вишу. Замість складання НМТ треба лише пройти співбесіду та підготувати мотиваційний лист;
    • поринути у кар’єру раніше. Якщо виявиться, що це не “ваше”, то ви матимете більше часу на те, щоб влаштувати своє життя та перекваліфікуватися.

    Однак ви маєте розуміти, що навчання у коледжі коштує відносно недешево.

     

    Що потрібно здавати на юриста?

     

    Щоб стати студентом, який навчається на спеціальності “Право” треба скласти НМТ. Він включає іспити з української мови (обов’язковий), історії України (обов’язковий); математики (обов’язковий) та одного предмету на вибір (даються наступні опції – українська література, іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія).

     

    Особливості вступу на юридичний факультет

     

    Щоб стати студентом вибраного ВНЗ та втілити свою мрію в життя слід зробити декілька простих кроків:

    • вибрати університет, який буде підходити вам за всіма критеріями. Мова йде про: вартість контракту за навчання, місцезнаходження вишу, доступні програми навчання тощо;
    • скласти НМТ на базі якого сьогодні здійснюються зарахування (про предмети йшла мов вище). Варто відзначити, що складання іспитів є доволі складним, тому краще готуватися до них із репетитором чи на спеціальних підготовчих курсах;
    • вчасно надати до ВНЗ всі необхідні документи.

     

    Скільки коштує навчання і скільки вчитися на юриста?

     

    Тривалість навчання залежить від амбіцій людини та того, почала вона навчання на базі 9 класів чи 11 класів. Так, вступивши до університету після 11 класу ви проведете в стінах вишу 3 роки та 10 місяців для отримання освітньо-кваліфікаційного рівня “Бакалавр”. Після отримання диплома для вас будуть відкриті двері до більшості професій та посад. Однак, якщо ви хочете займати керівні посади, бути адвокатом тощо, то без магістратури не обійтися. Також провести ще майже 2 роки в навчанні доведеться тим, хто планує в майбутньому пов’язати своє життя з викладанням та науковою діяльністю. Навчання доволі складне, проте ви завжди маєте пам’ятати, що замовити студентську роботу в “Наука Сервіс” – гарне рішення у будь-якому випадку.

    У скільки обійдеться отримання освіти сказати важко, адже все залежить від тривалості та вибраного вишу. Орієнтовно за бакалаврат ви віддасте 120-140 тисяч гривень, а магістратура стане вам у 50-70 тисяч гривень.

    Вартість юридичної освіти у приватних і державних вузах

     

    Вартість навчання у різних вишах суттєво відрізняється. Щоб ви мали уявлення наведемо декілька прикладів.

    ВНЗ Форма навчання Вартість, грн на рік
    Міжнародний гуманітарний університет бакалавр денна 27500 – 1й рік

    29800 – 2-4рік

    Ізмаїльський державний гуманітарний університет бакалавр денна 33800
    магістр денна 43900
    Національний університет «Києво-Могилянська академія» бакалавр денна 89300

    Ким може працювати випускник юридичного факультету?

     

    Отримавши освіту за спеціальністю “Правознавство” людина може стати:

    • прокурором. Ці люди забезпечують підтримку державного обвинуваченням в рамках кримінальних проваджень;
    • адвокатом. Сфера тут може бути будь-яка – цивільна, кримінальна тощо. Адвокати забезпечують представництво інтересів клієнта в суді, надають консультації з юридичних питань тощо;
    • нотаріусом. Нотаріуси займаються вирішенням питань щодо посвідчення прав на майно, посвідчують правочини тощо;
    • юрисконсульт. До сфери відання цих спеціалістів відносяться аналіз договорів з контрагентами, захист інтересів роботодавця в суді тощо.

    Рейтинг

    5 / 5. 1

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук