26.07.2021 Час читання: 3 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

В реаліях сьогодення освіта може стати трампліном у світле майбутнє чи так і залишитися в засіках непотрібних придбань. Зараз всі соціальні мережі рясніють повідомленнями, що Марк Цукерберг, Річард Бренсон, Біл Гейтс не закінчили вищий навчальний заклад. І це не єдині мільярдери з такою біографією.

 

При цьому ніхто з них ніде не сказав, що знання не потрібні, а диплом може перешкодити. Бути марним – так, особливо в нашій країні. Але не нашкодити. У кожного є вибір і можливості, навіть якщо за плечима тільки 9 або 11 класів. Так ким же можна працювати без освіти?

 

Професії без кваліфікації

 

Професій з низькою кваліфікацією досить, але і оплата відповідна. На ринку праці можна зустріти безліч таких вакансій:

 

  1. Вахтери, сторожа. Вони можуть отримувати від 2800 до 10000 гривень. Середня зарплата 5800. Молоді на цій роботі робити нічого. Їх навіть беруть неохоче, віддаючи переваги пенсіонерам, відповідальним жінкам і чоловікам у віці.
  2. Няні та гувернантки. Студентки і жінки старшого віку, які доглядають за чужими дітьми або літніми людьми можуть розраховувати на оплату від 40 до 100 гривень за годину. Оплата часто за відпрацьовані години, рідше – ставка. Однак є вакансії, де потрібні няні з освітою, володінням іноземною мовою. Вони можуть розраховувати на 30 тисяч гривень і більше.
  3. Охоронці. Оскільки охоплення цього напрямку величезне, можна орієнтуватися на середню ставку – 5-8 тисяч гривень. З вимог – армія, і то не завжди. Плюс – можна поєднувати кілька робіт, оскільки зайнятість не щільна, або продовжувати вчитися.
  4. Касири та різноробочі у великі торгові мережі. Заробітна плата – від 8 тисяч гривень. Працевлаштуватися досить просто, проте, текучка в таких місцях теж величезна.
  5. Продавці-консультанти. Напрямків безліч, і вимоги до продавців теж різняться. Але, як правило, акцент робиться на віці, зовнішності, комунікабельності, але ніяк не наявності диплома. Ставку складно вказати, оскільки в залежності від місця вона варіюється від 6 до 16 тисяч гривень.

 

У цю ж категорію відноситься безліч разових вакансій: допомогти переїхати і попрацювати вантажником, роздавати листівки, перекопати город, провести опитування на вулиці, підробити інформатором і багато іншого. Для цих робіт важливо своєчасно приходити і проявляти відповідальність. Освіта не має значення.

 

Професії, яким навчають на роботі

 

Безліч компаній і структур запрошують співробітників незалежно від наявності у них освіти і навчать безпосередньо під формат роботи. Наприклад, зі спеціальних курсів або так званого навчання починають:

 

  • Поліцейські. Середня заробітна плата – 12 тисяч гривень.
  • Пожежники і рятувальники. Заробітна плата по вакансіях варіюється від 9400 до 18400 гривень.
  • Водії трамвая. Навчання проводиться безкоштовно, а середня зарплата становить 10400 гривень. Плюс можуть надаватися місця в гуртожитку.
  • Співробітники в кадрові агентства для іноземних компаній. Заробітна плата залежить від кількості залучених осіб.
  • Менеджери і помічники керівника в віддаленому форматі. Найчастіше такими словами вуалюють співробітниць і співробітників, які виконують чорнову роботу.
  • Оператори call-центрів. Навчання проводиться в дистанційному режимі. Дохід залежить від ставки за годину, а вона в свою чергу залежить від досвіду і кількості оброблених дзвінків або проведених опитувань. Середня ставка – 20-40 гривень за годину.

 

Інтернет рясніє пропозиціями з безкоштовного навчання віддаленим роботам. Це сумнівні перспективи, оскільки безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Якщо вас безкоштовно навчають, значить планують заробити в рази більше, оплачуючи невеликий відсоток. Тому спеціальності оффайн, ті ж пожежні, набагато перспективніше в плані працевлаштування, соціального пакета і перспектив кар’єрного росту.

 

Професії, в яких важливіше досвід і портфоліо

 

Охоплення цієї категорії найбільш масштабне і перспективне для осіб без освіти. Чому? Тому що в цій групі цінуються знання і досвід, а не скоринка диплома. Ні у кого не викликає сумніву, що жінка середніх років з освітою в хорошому технікумі «старого гарту» і двадцятьма роками стажу на великих підприємствах бухгалтером дасть фору будь-якій недосвідченій вчора ще студентці з дипломом.

 

Такі досвідчені і кваліфіковані фахівці легко знаходять роботу в форматі аутсорсингу, навіть якщо їм нема чого показати з дипломів. Потрібен результат, а не статус. За цим же принципом хороші перспективи у носіїв іноземних мов, які стають репетиторами і цінуються за головне – бездоганну вимову.

 

У числі інших сфер, де портфоліо важливіше скоринки:

  • актори, моделі, фотомоделі;
  • контент-маркетологи, копірайтери;
  • стилісти;
  • письменники, автори книг, сценаристи, поети, прозаїки;
  • фотографи, відеографи;
  • аніматори, ведучі, ді-джеї, організатори урочистостей.

 

До цієї ж категорії відносяться всі представники так званих ремісничих справ. Наприклад, виробник меблів з дерева демонструє клієнтам свої роботи, і їм абсолютно без різниці, де він вчився цьому.

 

До цієї категорії відносяться ресторатори, кухарі, кондитери. Наведемо такий сокирний приклад. Багато фіналістів відомої передачі «Майстер шеф» благополучно працевлаштувалися в кращі ресторани країни, а починали зі статусу аматора-любителя.

 

Беруть свою клієнтуру НЕ дипломом, а навичками будівельники абсолютно будь-яких напрямків, починаючи від штукатурщиків і завершуючи промисловими альпіністами. У цій сфері теж є свої ніші, і частину з них неможливо (та й небезпечно) займати без відповідної освіти. Але різноробочі завжди затребувані.

 

І, звичайно ж, ТОП вакансій, де можна працювати і добре заробляти без освіти, займає IT сфера. Якщо фахівці цього напрямку генії, розробляють якісні програми, супроводжують сайти і забезпечують захист систем, їх корочка умовного вчителя інформатики нікому не потрібна.

 

Висновок: хто шукає, той завжди знайде. Якщо все ж надумаєте вчитися, з компанією «Наука Сервіс» це буде зробити максимально просто.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *