Який університет вибрати? Якщо ви серед щасливчиків, які мало не з першого класу знають, куди і як поступити, – вітаємо. Якщо ви, як і більшість студентів, разом з батьками мучитеся і переживаєте, пропонуємо разом розібратися з критеріями вибору ВНЗ.
Акредитація та статус ВНЗ
Слово академія у назві установи ще зовсім не означає, що це вищий навчальний заклад із акредитацією. Перевіряйте цей аспект першим. Без диплома про вищу освіту державного зразка говорити про цю освіту можна, хіба що, в колі сім’ї. Недержавні дипломи не котуються. На жаль, чи на щастя, але це факт.
Потрібна допомога?
Щодо форми власності навчального закладу, то це можуть бути як державні, так і недержавні ВНЗ. Принципової різниці за підсумком немає. Хіба що вона відчувається в кількості бюджетних місць. Але значення дипломів рівноцінне.
Для перевірки скористайтесь Ліцензійним реєстром суб’єктів освітньої діяльності. Посилання прикріплюємо тут – https://mon.gov.ua/ua/ministerstvo/poslugi/licenzuvannya/vidomosti-pro-pravo-zdijsnennya-osvitnoyi-diyalnosti
Оцінка факультетів та освітніх програм
Визначьтеся зі спеціальністю та професією. Виходячи з цього, вибирайте варіанти навчальних закладів, де сильні відповідні факультети. І в яких вони, в принципі, є. Запевняємо, коло пропозицій суттєво знизиться, як тільки ви оціните педагогічний склад та вивчите напрямки.
Наявність факультету за потрібним профілем ще не означає якість викладання. Університети зараз йдуть шляхом універсальності, та, наприклад, психологів готують уже мало не в гірських інститутах. У цьому є зручність, якщо достатньо буде номінального диплома. Для хорошого кар’єрного зростання у майбутньому потрібний профільний підхід.
Перевірка репутації ВНЗ
Що-що, а сарафанне радіо у студентському середовищі працює на відмінно. Ознайомтеся з відгуками, не лише на офіційному сайті, а й на форумах, тематичних групах. При можливості поспілкуйтеся з випускниками та ще студентами цього навчального закладу. Цікавтеся, питайте, читайте.
У такий спосіб можна вивчити думки роботодавців, які працевлаштували фахівців з цієї установи. Особливо емоційно доносять свій погляд батьки, які зіткнулися з несправедливістю. Таким чином, реальні відгуки дають уявлення про умови, корупцію, адекватність викладачів, складність навчання. Просто треба не полінуватися та пошукати.
Питання вартості навчання
Ціна навчання часто головний бар’єр у вступі. Щоб зважити свої сили та можливості, важливо використати актуальну інформацію. Умови та вартість контракту можуть змінюватися щороку. Як ми з вами розуміємо, не в менший бік.
Важливий нюанс: ВНЗ часто вказують вартість навчання. За наївністю студенти сприймають це як цінник до фіналу. Але магістратура оплачується окремо. Плюс, у деяких навчальних закладах тривалість бакалаврату дорівнює 3 роки, 10 місяців, а в деяких – до 4,5 років. Ці моменти також слід враховувати.
Щодо оплати навчання, є альтернативний варіант оформлення пільгового кредиту на освіту. Можна розглянути такий варіант і «розтягнути задоволення», перераховуючи вартість навчання кілька років, ставши на ноги.
Пріоритетність заявок
На бюджет можна одночасно подати до 5 заявок, на контрактну форму – до 10. При цьому на випадок, якщо студенту пощастить одразу за кількома місцями, передбачено проставлення пріоритетності заявок. Тобто діє принцип – якщо усюди, то куди саме.
Це хоч і маленький, але бонус на час вступу. У разі провалу іспитів він не врятує, а от якщо стоятиме вибір між кількома рівноцінними кандидатами, до уваги беруться навіть такі деталі. Проставляючи номери, студент виявляє свій інтерес та бажання навчатися у конкретному ВНЗ, а це додаткова мотивація.
Вивчення ринку професій
Категорії «хочу» та «треба» не завжди збігаються. Студенти хочуть блискучий старт кар’єри менеджером Нафтогазу, а ринок роботодавців хоче розумного слюсаря. Не співпадіння. Тому при виборі ВНЗ важливо орієнтуватися на своє покликання та можливість його реалізації у майбутньому.
Так, на технічних спеціальностях важче вчитися. Але до таких навчальних закладів на непопулярні спеціальності легше вступити, зокрема на бюджет. Вартість може бути дешевшою, конкуренція меншою. Не завжди, звісно, але здебільшого. Тому загляньте в рейтинг найпопулярніших професій і спробуйте знайти в них себе. Збіглося? Отже, штурмуйте відповідний ВНЗ.
Настав час робити вибір. З університетом ви визначитеся самі, а з навчанням ми готові допомогти! Компанія «Наука Сервіс» швидко та якісно виконає всі види студентських робіт на замовлення, незалежно від того, в якому ВНЗ та на якому курсі ви навчаєтесь. Звертайтесь!