11.03.2022 Час читання: 3 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

На помилках вчаться. Якщо ви дійшли висновку, що помилилися з вибором спеціальності, або спочатку навчання розкрили в собі нові таланти і схильності – не зволікайте і розгляньте варіант переходу. Ідеально, коли це можливо у межах одного навчального закладу. Зі статті ви дізнаєтесь порядок та особливості переходу на інший факультет усередині свого ВНЗ.

 

Правове регулювання переводу на іншу спеціальність студента

 

Головні документи, що регламентують право студента перевестись з одного факультету на інший – Закон України «Про вищу освіту» та Наказ Міністерства освіти України № 245, який затвердив Положення про порядок переведення, відрахування та відновлення студентів вищих навчальних закладів.

 

Порядок визначає сам навчальний заклад. Як правило, така інформація знаходиться у відкритому доступі на сайті. Зміна факультету – зручний варіант вчасно “одуматися”. Це нормально, що молоді студенти мають сім п’ятниць на тижні. Методом спроб і помилок можна знайти себе і реалізувати. Тому право змінити факультет – це шанс урятувати свою вищу освіту.

 

Коли і куди можна перевестися студенту

 

Студенти-бюджетники можуть також претендувати на бюджетне місце іншого факультету, якщо воно є. Альтернативний варіант – перевестися на контракт. Там конкуренції менше. Студенти-контрактники також теоретично можуть пробуватися на бюджетне місце. Найчастіше застосовується конкурсна основа та рейтинг. Контрактникам складніше перейти на бюджет.

 

Під час переводу враховуються такі показники:

  • загальна успішність студента;
  • активність участі в житті університету та громадського життя;
  • репутація та характеристики поведінки;
  • творча та наукова діяльність;
  • наявність публікацій та наукових статей;
  • відгук куратора, викладачів, членів студентського самоврядування.

 

Для студентів бакалаврату будь-якої форми навчання рішення про зміну факультету доступне лише після першого курсу. У середині навчального року передумати не можна. Теоретично верхнього ліміту, коли пізно змінювати спеціальність, теж немає. Але практика показує, що не пізніше за третій курс – потім академічну різницю через зміну програми наздогнати просто неможливо.

Учні на магістратурі можуть перевестися лише за тією самою спеціальністю, змінивши спеціалізацію. Кардинальні зміни втілювати пізно – лише вступ знову, але вже за іншою спеціальністю.

Процедура переходу на інший факультет у вузі

 

Умовно весь процес зміни факультету можна поділити на 5 стадій:

  1. Нова спеціалізація. Визначьтеся, де хочете продовжити навчання. Проаналізуйте навчальний план та переконайтеся, що академічна різниця не величезна (максимум 50%, але чим менше, тим краще).
  2. Вільна вакансія. Переконайтеся, що є. Для цього зверніться до деканату. Там складаються списки, хто відрахований, переведений, пішов, взяв академічну відпустку і не вийшов із неї. Вакантні місця контракті виникають, коли контрактники порушують умови договору.
  3. Заява про перевід. Ви, як студент, пишете заяву на ім’я ректора та аргументовано викладаєте своє прохання. Обов’язково прикладаєте залікову книжку, бажано, з відмітками добре і відмінно. Немає залікової книжки? Потрібно поновлювати, інакше заяву не розглянуть.
  4. Рішення комісії. У разі позитивного вердикту про переведення студента на інший факультет працівники деканату пишуть та складають наказ. Для набрання ним законної сили потрібен підпис ректора.

 

Далі слідує формальна процедура, знайомство з новими однокурсниками, і активне надолуження втрачених дисциплін. Практика показує, що перевестися з факультету на факультет вдається лише один раз.

 

Які документи потрібні для переводу?

 

До заяви завжди додається залікова книжка чи академічна довідка. По суті це два єдині обов’язкові пункти. Але практика показує, що потрібний паспорт та студентський квиток для підтвердження особи, копія ідентифікаційного коду.

 

Подальший перелік залежить від регалій студента та аргументів переходу. Це можуть бути публікації, підтвердження активної наукової та суспільної діяльності для ВНЗ, характеристики. Внутрішніми правилами навчального закладу перелік може бути розширено. Наприклад, запитується угода про навчання (якщо вона укладалася).

 

На новому факультеті студенти стикаються із проблемою закриття академічної різниці. Плюс паралельно засвоюють новий матеріал. Навантаження величезне. У компанії «Наука Сервіс» ви зможете замовити усі види студентських робіт будь-якої складності. Ми допоможемо впоратися з авралами та надамо готові роботи. Вам залишиться тільки прочитати та здати або захистити матеріал. Надаємо гарантії на безкоштовні доопрацювання.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Всего комментариев: 6


  1. Марія :

    Якщо перевестись після першого курсу на іншу спеціальність, то переводишся на 2 курс тої спеціальності чи на 1?

    • Юрий :

      Пані Маріє, все залежить від самої спеціальності (чи суміжна вона, чи кардинально інша), від форми навчання (очна чи заочна), контракт чи бюджет. Методист на кафедрі дасть Вам повну інформацію і врахує всі ці фактори.

  2. Діана :

    доброго дня, навчаюсь в ущилищі на кухаря кондитера після 9 класу, на другому курсі, зрозуміла що не хочу навчатися, і хочу перевестись в інше місто на спеціальність право, як це буде рахуватися, шо я поступаю після 11 чи знову після 9, якщо здам НМТ в цьому році?

    • Yurii :

      Добрий день. Вступати до ВНЗ можна тільки після 11 класу, або закінчення ПТУ (отримавши молодшого спеціаліста) чи закінчення коледжу (отримавши молодшого бакалавра). Якщо Ви не не закінчили училище, то вступати у ВУЗ поки не можете. Можете спробувати поступити до коледжу на обрану спеціальність.

  3. Евгенія :

    Добрий день. Я навчаюсь на магістратурі по психологіі(053), чи можливо перевестися на фізична терапія та ерготерапія (227) на магістратуру???

    • Yurii :

      Добрий день. Учні на магістратурі можуть перевестися лише за тією ж спеціальністю, змінивши спеціалізацію. Наприклад, медична психологія, економічная психологія, педагогічна психологія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *