Юрий 11.02.2021 Час читання: 2 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

 1. Що таке есе?
 2. Характеристики есе
 3. Як написати есе?
 4. Класифікація есе
 5. Які помилки допускаються при написанні есе?

 

Складно уявити більш творче і незвичайне завдання перевірки знань, ніж есе. Такий креатив можна по повній програмі використати в інтересах студента. Адже робота передбачає, що будуть описані власні переживання і роздуми з якої-небудь проблеми. Погодьтеся, не часто надається така можливість.

Що таке есе?

 

Термін походить від французького слова, і буквально означає – нарис, досвід, проба. Стосовно до нашої освіти есе більше ототожнюється з нарисами, статтями. Це літературно-критична, історико-публіцистична, історична проза. Автор відображає індивідуальну позицію, іноді в досить нешаблонній формі.

 

Есе – відмінна альтернатива для студентів з творчим мисленням, яким легше викласти свої думки вільно, ніж для «ботанів» сухими цифрами і фактами. Але в основі такого стилю повинна бути певна база теоретичних знань, інакше текст перетвориться просто в балаканину.

 

Характеристики есе

 

Есе досить незвичайні і творчі завдання. Але і вони мають певні обов’язкові характеристики:

 • творче осмислення теми;
 • авторська позиція;
 • особистісне бачення проблеми і способів її вирішення;
 • базування на власному інтелектуальному досвіді;
 • грамотність;
 • унікальність;
 • невеликий об’єм;
 • відкритість.

 

Есе засноване на фактажі, фундаментальній теорії. Просто цей тип завдання має більш вільну форму викладу, але це зовсім не означає, що воно не повинно підкріплюватися знаннями. Без цієї другої складової есе перетвориться в твір на вільну тему з гранями фантазійного.

 

Як написати есе?

 

Одним з важливих критеріїв є обсяг тексту. Він повинен бути невеликий. Поняття розтяжне – скажете ви. А ми відповімо – не більше 10 сторінок. Але, як правило, 5-6 досить, все залежить від теми і так сказати, широти вашої думки.

 

Есе пишеться за однією обраною проблематикою дослідження. Але стосовно саме до цього напрямку таке формулювання занадто серйозне. Не забувайте, що есе не обмежується виключно науковим стилем, скоріше навпаки – це ж спочатку літературний жанр. Тому проблематика розбавляється критичними питаннями, якимись цікавими ситуаціями, біографіями, тобто пожвавлюється.

Оповідання має бути простим. Звичайно, це зовсім не означає, що можна опускатися до крайніх заходів і висловлювати весь свій арсенал жаргонної і нецензурної лексики. Але розмовні слова, метафори, порівняння, епітети цілком допускаються.

Класифікація есе

 

Есе як літературний жанр поділяється на кілька видів:

 1. Опис. Такі есе відображають, як студент сприйняв той чи інший предмет. Описуються внутрішні якості та зовнішні ознаки. При цьому аналіз і критика не застосовується.
 2. Ілюстрації. Слова і логічні аргументи на таких есе замінюються наочними прикладами – випадками з життя, конкретними ситуаціями, загальновідомими фактами.
 3. Оповідання. Це есе-розповіді з яскраво вираженим власним оцінним забарвленням. Таким способом можуть викладатися короткі біографії, оповідання про минуле, й інші аспекти, пов’язані з власним ім’ям і конфліктом.
 4. Порівняння. В рамках такого есе зіставляються два предмета, явища, події. Вони аналізуються з точки зору схожих і різних аспектів, після чого робляться висновки.
 5. Організація. Міркування в такому есе підкріплюються доказовими тезами, які виставляються на перше місце.
 6. Класифікація. У таких есе суб’єктивно виділяються певні типи, категорії, види. Базисом служить особистісна перевага автора. Прикладом таких есе можуть бути рейтинги предметів. При цьому важливо якісне обґрунтування.

Унікальність есе повинна бути не менше 85%

Які помилки допускаються при написанні есе?

 

Студентам складно розмежувати, де реферат, де твір, а де есе. Звідси і помилки. Найпоширеніша – ігнорується структура. Тим часом у есе вона є:

 • есе – 1 сторінка;
 • основний зміст – 3-5 сторінок;
 • висновок – 0,5-1 сторінка;
 • титульний лист;
 • список джерел (якщо є, не обов’язково).

 

Ще однією розповсюдженою помилкою можна назвати надмірну академічність. Ось ці два останніх слова теж відносяться до них. В есе ніхто не лає за відсутність термінів, складних наукових конструкцій. А ось перебір з ними означає, що есе не вийшло.

 

З цією помилкою тісно пов’язана така помилка, як відсутність авторства. Часто, боячись написати зайвого, студенти забувають про суть есе – викласти свій погляд, своє бачення, дати власну оцінку. У цій роботі не потрібен переписаний підручник, тут цінується думка.

 

Пропонуємо не ризикувати своєю репутацією і замовити есе в компанії «Наука Сервіс»

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.