Як правильно написати реферат?

Реферат – справжній порятунок студента і готовий вихід з авральних ситуацій. По суті, нічого складного: написав, оформив, здав, отримав потрібний результат. Це не дисертацію писати і не на практику їздити кожен день. Вмійте грамотно скористатися наявними можливостями і не забувайте, що здавати роботу потрібно в бездоганному вигляді.

 

Що таке реферат?

 

Реферат вважається найпоширенішою формою перевірки знань. Цей варіант відомий ще зі школи. Надається тема або студент вибирає її на свій розсуд, потім підбирається й аналізується матеріал, після чого пишеться міні наукова робота. Алгоритм елементарний. Бонусом вважається той факт, що реферати готуються вдома.

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    Щоб не завалити елементарне завдання, пам’ятайте, що кожен реферат повинен відповідати таким критеріям:

     

    1. Структурність. Титульна сторінка, план, вступ, розділи, висновок, список літератури – схема банальна і стара, але без неї нікуди.
    2. Логічність. Неправильно вставляти нехай навіть дуже розумні, але роз’єднані блоки і абзаци, які разом виглядають як «Не приший кобилі хвіст». За підсумком повинна вийти цілісна текстова композиція.
    3. Науковість. Реферат – це не роздуми на вільну тему і не статейки з жовтої преси, а нехай і лайтова, але наукова робота. Стиль повинен бути відповідний. При цьому пам’ятайте, що академічність зовсім не дорівнює занудству, а крім спеціальних незрозумілих термінів є ще й звичайні слова.
    4. Грамотність. Як не крути, а навіть найцікавіший в світі зміст спотвориться, якщо читач бачитиме помилку на помилку. Зрештою, включіть опцію Word за визначенням помилок, і пройдіться по підкресленим словам, виправляючи або замінюючи їх.

     

    Значення рефератів зводиться до перевірки знань і закріплення засвоєного матеріалу. Завдання розраховане на те, що поки студент друкує роботу і аналізує матеріал, в його голові закладається зерно знань. А там вже як піде.

     

    Хочете отримати позначку відмінно? Зробіть реферат унікальним на 80%. Якщо досить задовільного вердикту, планка опускається до 45%. Нижче 40% не можна – буде незалік.

     

    Правила написання та оформлення рефератів

     

    Безпрограшний варіант – взяти кілька крутих наукових статей по темі, доповнити їх парою фундаментальних книг і дисертацією якогось світоча науки. Такий мікс точно призведе до успіху, і у реферату є всі шанси на успіх.

     

    Якщо потрібен варіант простіше, головне правило зводиться до того, що джерел повинно бути кілька, а копіпаст заборонений. У списку літератури вказується мінімум 15 пунктів. Для оформлення списку використаних джерел орієнтиром служать методичні рекомендації та стандарти ДСТУ.

     

    Серед інших обов’язкових вимог:

    • наскрізна нумерація арабськими цифрами, з урахуванням титульного аркуша, але без проставлення на ньому номера;
    • виділення назв структурних елементів великими літерами і вирівнювання посередині;
    • інтервал між назвами розділів і текстом – 3;
    • обов’язкова розмітка полів: справа – 3 см, знизу і зверху – 2 см, зліва 1,5 см;
    • Times New Roman, 14 кегль, полуторний інтервал, чорний колір;
    • оформлення цитат в лапках, винос виносок вниз сторінки;
    • відображення в списку літератури всіх робіт і авторів, на які є посилання в тексті реферату;
    • відсутність складних словесних конструкцій і перенасиченості спеціальною термінологією;
    • виняткова правдивість і достовірність фактів і даних.

     

    Тема реферату повинна бути актуальною і реальною. Важливо обґрунтувати, чому саме цей напрямок вибрано, у чому його значимість і гострота. Про всяк випадок підкреслимо, що аргумент: «мені викладач сказав це писати», м’яко кажучи, не проходить.

     

    Тема повинна повністю розкриватися в змісті. Не можна назвати реферат «Проблеми метеликів», а в розділах писати про земляних черв’яків. З огляду на те, що така робота є збірною солянкою теорії з декількох джерел, важливо її зв’язати і зробити так, щоб текст виглядав єдиним цілим, а не просто розрізненими тезами (навіть якщо самі по собі вони хороші).

     

    У рефератах немає місця фантазіям, брехні, ліричним роздумам. Зрозуміло, якщо прізвище Пушкіна написати, як Врушкін, а датами Другої світової війни вказати який-небудь 1959 рік унікальність автоматично підвищиться, але якість відразу сходить нанівець.

     

    Сумніваєтеся, якого обсягу реферату буде досить? Для гуманітаріїв орієнтиром служить норма в 25-30 друкованих аркушів. Технарі беруть якістю, а не кількістю слів, тому для них середній обсяг допустимо в діапазоні про 15 до 20 аркушів. Мається на увазі чистий текст без додатків і списку використаних джерел.

     

    Незалежно від того, в якому ви ВНЗ вчіться і в якому регіоні проживаєте, компанія «Наука Сервіс» завжди готова допомогти з будь-якими видами студентських робіт. Потрібен відмінний реферат? Звертайтеся.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук