03.09.2021 Час читання: 3 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

Реферат – справжній порятунок студента і готовий вихід з авральних ситуацій. По суті, нічого складного: написав, оформив, здав, отримав потрібний результат. Це не дисертацію писати і не на практику їздити кожен день. Вмійте грамотно скористатися наявними можливостями і не забувайте, що здавати роботу потрібно в бездоганному вигляді.

 

Що таке реферат?

 

Реферат вважається найпоширенішою формою перевірки знань. Цей варіант відомий ще зі школи. Надається тема або студент вибирає її на свій розсуд, потім підбирається й аналізується матеріал, після чого пишеться міні наукова робота. Алгоритм елементарний. Бонусом вважається той факт, що реферати готуються вдома.

 

Щоб не завалити елементарне завдання, пам’ятайте, що кожен реферат повинен відповідати таким критеріям:

 

 1. Структурність. Титульна сторінка, план, вступ, розділи, висновок, список літератури – схема банальна і стара, але без неї нікуди.
 2. Логічність. Неправильно вставляти нехай навіть дуже розумні, але роз’єднані блоки і абзаци, які разом виглядають як «Не приший кобилі хвіст». За підсумком повинна вийти цілісна текстова композиція.
 3. Науковість. Реферат – це не роздуми на вільну тему і не статейки з жовтої преси, а нехай і лайтова, але наукова робота. Стиль повинен бути відповідний. При цьому пам’ятайте, що академічність зовсім не дорівнює занудству, а крім спеціальних незрозумілих термінів є ще й звичайні слова.
 4. Грамотність. Як не крути, а навіть найцікавіший в світі зміст спотвориться, якщо читач бачитиме помилку на помилку. Зрештою, включіть опцію Word за визначенням помилок, і пройдіться по підкресленим словам, виправляючи або замінюючи їх.

 

Значення рефератів зводиться до перевірки знань і закріплення засвоєного матеріалу. Завдання розраховане на те, що поки студент друкує роботу і аналізує матеріал, в його голові закладається зерно знань. А там вже як піде.

 

Хочете отримати позначку відмінно? Зробіть реферат унікальним на 80%. Якщо досить задовільного вердикту, планка опускається до 45%. Нижче 40% не можна – буде незалік.

 

Правила написання та оформлення рефератів

 

Безпрограшний варіант – взяти кілька крутих наукових статей по темі, доповнити їх парою фундаментальних книг і дисертацією якогось світоча науки. Такий мікс точно призведе до успіху, і у реферату є всі шанси на успіх.

 

Якщо потрібен варіант простіше, головне правило зводиться до того, що джерел повинно бути кілька, а копіпаст заборонений. У списку літератури вказується мінімум 15 пунктів. Для оформлення списку використаних джерел орієнтиром служать методичні рекомендації та стандарти ДСТУ.

 

Серед інших обов’язкових вимог:

 • наскрізна нумерація арабськими цифрами, з урахуванням титульного аркуша, але без проставлення на ньому номера;
 • виділення назв структурних елементів великими літерами і вирівнювання посередині;
 • інтервал між назвами розділів і текстом – 3;
 • обов’язкова розмітка полів: справа – 3 см, знизу і зверху – 2 см, зліва 1,5 см;
 • Times New Roman, 14 кегль, полуторний інтервал, чорний колір;
 • оформлення цитат в лапках, винос виносок вниз сторінки;
 • відображення в списку літератури всіх робіт і авторів, на які є посилання в тексті реферату;
 • відсутність складних словесних конструкцій і перенасиченості спеціальною термінологією;
 • виняткова правдивість і достовірність фактів і даних.

 

Тема реферату повинна бути актуальною і реальною. Важливо обґрунтувати, чому саме цей напрямок вибрано, у чому його значимість і гострота. Про всяк випадок підкреслимо, що аргумент: «мені викладач сказав це писати», м’яко кажучи, не проходить.

 

Тема повинна повністю розкриватися в змісті. Не можна назвати реферат «Проблеми метеликів», а в розділах писати про земляних черв’яків. З огляду на те, що така робота є збірною солянкою теорії з декількох джерел, важливо її зв’язати і зробити так, щоб текст виглядав єдиним цілим, а не просто розрізненими тезами (навіть якщо самі по собі вони хороші).

 

У рефератах немає місця фантазіям, брехні, ліричним роздумам. Зрозуміло, якщо прізвище Пушкіна написати, як Врушкін, а датами Другої світової війни вказати який-небудь 1959 рік унікальність автоматично підвищиться, але якість відразу сходить нанівець.

 

Сумніваєтеся, якого обсягу реферату буде досить? Для гуманітаріїв орієнтиром служить норма в 25-30 друкованих аркушів. Технарі беруть якістю, а не кількістю слів, тому для них середній обсяг допустимо в діапазоні про 15 до 20 аркушів. Мається на увазі чистий текст без додатків і списку використаних джерел.

 

Незалежно від того, в якому ви ВНЗ вчіться і в якому регіоні проживаєте, компанія «Наука Сервіс» завжди готова допомогти з будь-якими видами студентських робіт. Потрібен відмінний реферат? Звертайтеся.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 10 =