Як відрахуватися з універу за власним бажанням?

Вибір вищого навчального закладу та, відповідно, майбутньої професії – важливий етап у житті кожної людини. Однак у 16-18 років далеко не кожна людина до кінця це усвідомлює і розуміє, з чим їй справді хочеться пов’язати свою долю. І буває так, що в цьому віці абітурієнт обирає університет чи академію під впливом батьків, піддавшись мейнстриму своїх колишніх однокласників (за компанію) або просто за принципом – де треба буде менше вчитися і напружуватися.

 

Через рік-два ситуація зазвичай прояснюється і стає зрозуміло – “ваш” напрям чи ні. І ось тоді багато хто замислюється над тим, щоб перевестися в інший ВНЗ, а то й зовсім приходить до висновку, що освіта їм не потрібна і отримати необхідні навички для роботи вони зможуть на курсах. Адже в такому разі витрачати ще кілька років на отримання “кірочки” просто не має сенсу. І це, не кажучи вже про те, що навчання за “нерідною” для себе спеціальності – це ще купа нервів, складності, апатія, і даремно витрачені гроші.

 

Щоправда, усвідомлення того, що обрана професія більше не спокушає, далеко не єдина причина, через яку людина може цікавитись усіма нюансами відрахування за власним бажанням. Докладніше про можливі причини, процедуру та наслідки відрахування читайте в нашій статті.

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     

    Причини відрахування за власним бажанням

     

    Мотивом ініціації процедури відрахування може стати насправді будь-що. Це можуть бути особисті, академічні, фінансові чи сімейні чинники. Зупинимося докладніше кожному з них:

     

    • власне бажання. Сюди входять: небажання далі освоювати обрану професію (про це йшлося вище), народження дитини та відсутність часу на навчання, визначення для себе більшої важливості практичних навичок тощо;
    • проблеми зі здоров’ям. Якщо є питання, які вимагають негайного медичного втручання, тоді слід отримати висновок ВКК і або взяти академічну відпустку, або ж ініціювати процедуру відрахування – тут кожен сам вирішує, як йому буде комфортніше;
    • переїзд за кордон на ТМП. В епоху коронавірусу та війни в Україні багато ВНЗ надавали можливість навчання дистанційно, проте з вересня 2023 року 99% повернулися на очну форму навчання, тому ті, хто переїхав до іншої країни, не можуть продовжувати навчання в Україні;
    • відсутність можливості оплачувати контракт. На жаль, здобуття вищої освіти з кожним роком обходиться все дорожче і дорожче, а рівень заробітних плат залишає бажати кращого, і тому не всі батьки здатні оплатити навчання своїй дитині. Бюджетних місць, як правило, у ВНЗ не багато, та й потрапити на них складно;
    • академічна неуспішність. На жаль, незважаючи на мрії та відповідальний підхід до навчання, далеко не всі можуть розібратися у вищій математиці або величезній кількості законів. І тоді виникають проблеми – підготовка до семінарів, практичних робіт потребує багато часу, писати курсову ніколи, з дипломом взагалі незрозуміло, що буде тощо.

     

    Для тих, хто не готовий покласти весь вільний час на вівтар навчання, найкращим рішенням буде змінити вектор і пошукати себе в іншому. Якщо ж усвідомлення того, що все складне прийшло наприкінці навчання, тоді варто шукати інші шляхи. З практичними та семінарами як не крути доведеться щось робити, а от письмові роботи можна замовляти у фахівців, економлячи тим самим особистий час. Так, наприклад, замовити дипломну роботу можна у компанії “Наука Сервіс”.

     

    Процедура відрахування

     

    Відрахування за власним бажанням передбачає виконання низки умов, серед яких:

    • підготовка заяви на ім’я ректора;
    • заповнений обхідний лист (він є підтвердженням того, що студент не має заборгованості перед бібліотекою, бухгалтерією тощо).

    Ці документи, а також залікову книжку студента, проект наказу та академічну довідку метод. Відділ подає на розгляд ректору. Рішення про відрахування ухвалюється протягом 10-14 днів.

    Відрахування неповнолітніх студентів здійснюється за погодженням зі службою у справах неповнолітніх місцевих органів виконавчої влади.

    Наслідки відрахування

     

    Перед тим, як ініціювати процедуру відрахування, слід добре зважити всі “за” та “проти”, а також порадитися з друзями, сім’єю, знайомими. Адже наслідки прийняття такого рішення є досить суттєвими:

    • ті, хто навчався на контракті повинні розуміти, що гроші, витрачені на навчання ніхто їм не поверне – можливо є сенс все ж таки закінчити її та отримати диплом;
    • час, який було витрачено теж не повернути, а навички можливо і стануть у нагоді в майбутньому: може взагалі немає сенсу “рубати з плеча”?

    У будь-якому випадку, якщо через деякий час ви зрозумієте, що припустилися помилки, завжди можна відновитися (ну, не зовсім завжди, але в більшості випадків з цим проблем не буде – принаймні коли йдеться про ту ж спеціальність і нетривалий проміжок часу).

     

    Альтернативні варіанти та рішення

     

    Перш ніж “обірвати усі зв’язки” треба добре подумати – може є сенс не подавати заяву, в якій викласти причини та бажання забрати документи з ВНЗ, а перевестися на заочну форму навчання, іншу спеціальність чи взяти академічну відпустку. Якщо ж студент прийняв остаточне рішення і зрозумів, що цей ВНЗ точно не допоможе йому реалізувати себе, то процедура нескладна, і ми вже її розглянули.

     

    А якщо вам йти з універу не хочеться, але навчання дається складно або часу на все не вистачає, то компанія «Наука Сервіс» готова стати вашим вірним другом. У нас можна замовити реферат, звіт з практики, курсову та навіть магістерську. Ми зробимо все, щоб допомогти вам на освітньому шляху.

     

    • Чи можуть відмовити у відрахування?

    Якщо у частині погодження цього питання зі службою у справах неповнолітніх місцевих органів виконавчої влади проблем не виникло, студент не має боргів перед бухгалтерією, бібліотекою тощо, то відмовити у відрахуванні йому не можуть, адже в Україні свобода вибору освіти і ніхто не може змусити студента продовжувати навчання.

     

    • Чи можна відновитись у ВНЗ після відрахування?

    Так, питання відновлення регламентовані Наказом МОН “Про затвердження Положення про порядок переведення, відрахування та відновлення студентів вищих закладів освіти”.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук