Що таке очно-заочна форма навчання?

За статистикою 3% студентів роблять вибір на користь очно-заочної форми навчання. Це на 1% менше, ніж тих, хто вчиться дистанційно. І перший, і другий варіант зростають в популярності, що цілком зрозуміло, з урахуванням останніх змін в світі. Є свої переваги і недоліки. Хто знає, може за таким пошуком «золотої середини» майбутнє?

 

У чому специфіка очно-заочної форми навчання?

 

Відповідь очевидна – в поєднанні двох традиційних способів отримувати знання і диплом. Щоб зрозуміти суть, досить згадати раніше відомі вечірні школи. Напевно ваші батьки чи бабусі з дідусями розповідали, як поєднували роботу і навчання: після зміни йшли на вечірні уроки. У нашому випадку схема приблизно така ж.

Основні характеристики:

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    • навчальний процес організовується після робочого часу – як правило, з 18.00 до 22.00 максимум;
    • в тиждень організовується максимум 3 навчальні дні, в кожному з яких не більше трьох пар;
    • в результаті успішного закінчення видається диплом про вищу освіту встановленого зразка, який нічим не відрізняється від стандартних варіантів при очній формі навчання;
    • іспити, заліки і практика захищаються виключно очно.

    Це аспекти, взяті від очної форми. Що ж взято від заочної освіти? Велика кількість домашнього навантаження, включаючи реферати, курсові, додаткові заняття.

    Освітня програма складена таким чином, що студент навантажується серйозною самостійною роботою.

    Очно-заочна форма освіти дозволяє отримати диплом бакалавра не за 4 роки, а за 4,5-5 років.

    Переваги очно-заочної форми навчання

     

    Так зване вечірнє навчання поєднує в собі кращі характеристики двох варіантів. А саме:

    • для вступу потрібен відносно низький прохідний бал (він значно нижче стандартної форми навчання);
    • вартість контракту значно нижче середньоринкової цінової категорії. Сума залежить від ВНЗ і факультету, проте в середньому розцінки в 2-3 рази нижче;
    • за деякими спеціальностями передбачена бюджетна форма навчання;
    • терміни зарахування набагато більш пізні, що дозволяє використовувати таку можливість як запасний план, якщо зірветься вступ на очну форму;
    • передбачено користування розширеним пакетом пільг. Однак важливо сказати, що такі переваги надають не всі роботодавці – в основному бюджетні сфери і державні структури.

    Ще одна специфіка зі знаком плюс – можливість поєднувати роботу і навчання, тобто забезпечувати своє надійне фінансове становище, отримувати практичний досвід і стаж трудової діяльності. Випускники таких факультетів не прийдуть працевлаштуватися на нове місце роботи з порожнім резюме. За їх плечима вже будуть такі бажані пункти зі стажем роботи.

    Трудовий кодекс захищає очно-заочників, якщо вони отримують першу вищу освіту. Яким чином? По-перше, роботодавець повинен надати оплачувану відпустку, щоб скласти іспити. Його тривалість – до 50 днів на рік. По-друге, для складання іспиту та захисту диплома надається відпустка на 4 місяці. Однак вищий навчальний заклад повинен мати державну акредитацію.

    Недоліки очно-заочної форми навчання

     

    Негативні аспекти теж є. І, мабуть, найголовніший з них – втома. Потрібно готуватися до божевільного (або принаймні ускладненого) графіку. Робота, навчання, самостійні заняття не залишають часу на відпочинок і забирають всі сили. Головне, пам’ятати, що недосип і фізична втома тимчасові – мета виправдовує засоби. Ще одним потенційним недоліком є ​​погане засвоєння і дефіцит знань. Причина така ж – брак часу, обмежена можливість черпати інформацію на лекціях, мінімальний час спілкування з викладачами.

    Однозначна проблема – немає пільг іногороднім студентам у вигляді права на місце в гуртожитку. Істотний мінус для чоловіків – відсутність відстрочки від армії. Тут вже треба буде вирішувати питання самому, або почекати з навчанням. Відсутня стипендія, навіть якщо студент є абсолютним відмінником.

    Не всі роботодавці входять в положення студента. Добре, якщо робочий день нормований, і не потрібно затримуватися, щоб доробити проекти. Якщо немає – у студента виникають проблеми: потрібно постійно домовлятися, відпрошуватися, узгоджувати. Не часто роботодавець входить в положення співробітника. Це як з лікарняними і дітьми: начебто право є, але надто часте його використання не вітається.

    Середньостатистичні дані свідчать, що «заочники» проводять в університеті мінімум удвічі менше часу, ніж «очники».

    Вибір за вами. Зважте всі за і проти. Компанія «Наука Сервіс» нагадує, де б ви не вчилися, ми в будь-який момент готові надати допомогу і підготувати будь-які студентські роботи на замовлення.

    Рейтинг

    5 / 5. 1

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук