08.10.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

 1. У чому специфіка очно-заочної форми навчання?
 2. Переваги очно-заочної форми навчання
 3. Недоліки очно-заочної форми навчання

 

За статистикою 3% студентів роблять вибір на користь очно-заочної форми навчання. Це на 1% менше, ніж тих, хто вчиться дистанційно. І перший, і другий варіант зростають в популярності, що цілком зрозуміло, з урахуванням останніх змін в світі. Є свої переваги і недоліки. Хто знає, може за таким пошуком «золотої середини» майбутнє?

 

У чому специфіка очно-заочної форми навчання?

 

Відповідь очевидна – в поєднанні двох традиційних способів отримувати знання і диплом. Щоб зрозуміти суть, досить згадати раніше відомі вечірні школи. Напевно ваші батьки чи бабусі з дідусями розповідали, як поєднували роботу і навчання: після зміни йшли на вечірні уроки. У нашому випадку схема приблизно така ж.

 

Основні характеристики:

 • навчальний процес організовується після робочого часу – як правило, з 18.00 до 22.00 максимум;
 • в тиждень організовується максимум 3 навчальні дні, в кожному з яких не більше трьох пар;
 • в результаті успішного закінчення видається диплом про вищу освіту встановленого зразка, який нічим не відрізняється від стандартних варіантів при очній формі навчання;
 • іспити, заліки і практика захищаються виключно очно.

 

Це аспекти, взяті від очної форми. Що ж взято від заочної освіти? Велика кількість домашнього навантаження, включаючи реферати, курсові, додаткові заняття.

 

Освітня програма складена таким чином, що студент навантажується серйозною самостійною роботою.

Очно-заочна форма освіти дозволяє отримати диплом бакалавра не за 4 роки, а за 4,5-5 років.

Переваги очно-заочної форми навчання

 

Так зване вечірнє навчання поєднує в собі кращі характеристики двох варіантів. А саме:

 

 • для вступу потрібен відносно низький прохідний бал (він значно нижче стандартної форми навчання);
 • вартість контракту значно нижче середньоринкової цінової категорії. Сума залежить від ВНЗ і факультету, проте в середньому розцінки в 2-3 рази нижче;
 • за деякими спеціальностями передбачена бюджетна форма навчання;
 • терміни зарахування набагато більш пізні, що дозволяє використовувати таку можливість як запасний план, якщо зірветься вступ на очну форму;
 • передбачено користування розширеним пакетом пільг. Однак важливо сказати, що такі переваги надають не всі роботодавці – в основному бюджетні сфери і державні структури.

 

Ще одна специфіка зі знаком плюс – можливість поєднувати роботу і навчання, тобто забезпечувати своє надійне фінансове становище, отримувати практичний досвід і стаж трудової діяльності. Випускники таких факультетів не прийдуть працевлаштуватися на нове місце роботи з порожнім резюме. За їх плечима вже будуть такі бажані пункти зі стажем роботи.

Трудовий кодекс захищає очно-заочників, якщо вони отримують першу вищу освіту. Яким чином? По-перше, роботодавець повинен надати оплачувану відпустку, щоб скласти іспити. Його тривалість – до 50 днів на рік. По-друге, для складання іспиту та захисту диплома надається відпустка на 4 місяці. Однак вищий навчальний заклад повинен мати державну акредитацію.

Недоліки очно-заочної форми навчання

 

Негативні аспекти теж є. І, мабуть, найголовніший з них – втома. Потрібно готуватися до божевільного (або принаймні ускладненого) графіку. Робота, навчання, самостійні заняття не залишають часу на відпочинок і забирають всі сили. Головне, пам’ятати, що недосип і фізична втома тимчасові – мета виправдовує засоби.

 

Ще одним потенційним недоліком є ​​погане засвоєння і дефіцит знань. Причина така ж – брак часу, обмежена можливість черпати інформацію на лекціях, мінімальний час спілкування з викладачами.

 

Студенты-заочники

 

Однозначна проблема – немає пільг іногороднім студентам у вигляді права на місце в гуртожитку. Істотний мінус для чоловіків – відсутність відстрочки від армії. Тут вже треба буде вирішувати питання самому, або почекати з навчанням. Відсутня стипендія, навіть якщо студент є абсолютним відмінником.

 

Не всі роботодавці входять в положення студента. Добре, якщо робочий день нормований, і не потрібно затримуватися, щоб доробити проекти. Якщо немає – у студента виникають проблеми: потрібно постійно домовлятися, відпрошуватися, узгоджувати. Не часто роботодавець входить в положення співробітника. Це як з лікарняними і дітьми: начебто право є, але надто часте його використання не вітається.

Середньостатистичні дані свідчать, що «заочники» проводять в університеті мінімум удвічі менше часу, ніж «очники».

Вибір за вами. Зважте всі за і проти. Компанія «Наука Сервіс» нагадує, де б ви не вчилися, ми в будь-який момент готові надати допомогу і підготувати будь-які студентські роботи на замовлення.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 + 16 =