Щоденник звіту з практики – як написати та оформити правильно?

На жаль, після складання державного іспиту та успішного захисту диплому далеко не кожен “колишній” студент виявляється готовим до роботи. У той же час, роботодавці очікують, що з університетської лави до них приходять професіонали, які готові з головою поринути у свою професію і мають за плечима великий багаж знань. Знання знаннями, а без практики нікуди не подітися. І навіть найвідповідальніші студенти, які добре зарекомендували себе за роки навчання у вищому навчальному закладі, не готові до роботи і за фактом нічого не мають.

 

Специфіка нашої освіти полягає в тому, що вона спрямована більше на здобуття академічних знань, ніж на здобуття практичних навичок, які будуть корисними у майбутньому. Для того, щоб хоч трохи виправити ситуацію, в навчальних планах передбачено проходження практики – звичайно, за 2-3 тижні освоїти все не вийде, але хоч якісь уявлення про роботу все ж таки з’являться. Та й у принципі практика дозволяє вкотре переконатися, що студент вибрав правильний вектор для свого розвитку.

 

Що таке щоденник практики і де його взяти?

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    Проходження практики дозволяє “побачити”, як використовувати отримані знання в повсякденній роботі, в чому полягає суть майбутньої професії тощо. Щоб “звітувати” про свої успіхи (виконану роботу та отримані навички), програмою передбачено захист практики. Для допуску до захисту практики студент має подати:

    • щоденник практики;
    • звіт про проходження практики (у деяких ВНЗ його не вимагають);
    • характеристику з місця проходження практики.

     

    Щоденник практики є формою звіту. У ньому студент розписує, чим він займався протягом усіх днів, що він перебував на базі практики (у щоденниках розписуються дати, види робіт, ставляться позначки про виконання робіт, також у щоденнику пишеться висновок керівника на базі проходження практики тощо).

    Отримати щоденник практики можна у деканаті ВНЗ (зазвичай методисти видають його під розпис студенту).

     

    Чим відрізняються переддипломна практика, виробнича практика та навчальна практика?

     

    Залежно від курсу, на якому навчається студент та тих знань, які він здобув за роки, проведені у стінах університету чи академії, практика може бути наступних видів:

    • ознайомлювальна (навчальна). Такий формат практики дозволяє ознайомитися з деталями майбутньої професії, поспостерігати за роботою діючих співробітників та підготувати себе до основної виробничої практики. Зазвичай така практика – доля студентів молодших курсів;
    • виробнича. Під час практики відбувається закріплення та конкретизація результатів теоретичного навчання у навчальному закладі, набуття студентами уміння та навичок практичної роботи за обраною спеціальністю чи професією.;
    • переддипломна. Ця практика є важливою частиною навчального процесу. Вона дозволяє студенту якісно підготуватися до написання та захисту диплома – зібрати матеріали, які допоможуть йому написати практичну частину роботи та сформулювати гарні висновки у ВКР;
    • науково-дослідна. Вона дозволяє студенту якісно підготуватися до написання та захисту свого наукового дослідження;
    • технологічна та ін.

    База проходження практики студентом обирається самостійно. Також він може одержати направлення від вищого навчального закладу (як правило, ВНЗ мають договори з різними підприємствами, установами та організаціями).

    Як заповнити щоденник практики?

     

    Щоденник практики є робочими записами студента-практиканта. У щоденнику проходження практики бажано описувати отриманий досвід максимально докладно, із зазначенням усіх деталей: так щоденник виглядає справжнім та «живим». Щоденник повинен містити в собі максимум фактичних даних, адже в іншому випадку документ схожий на мемуари. Заповнення журналу передбачає внесення величезної кількості даних:

    • про керівника практики від навчального закладу;
    • про керівника практики від підприємства, установи чи організації;
    • про роботи, які були виконані у той проміжок часу, коли студент проходив практику;
    • про цікаві факти, які виділив для себе студент тощо.

     

    На сторінках щоденника проставляються печатки (запевняють прибуття студента на базу, вибуття з неї, характеристика студента).

    У деяких університетах просять додатково надати характеристику на окремому бланку (крім того, що міститься на сторінках щоденника). Цей момент краще одразу уточнити у свого керівника від ВНЗ.

    Пункти для заповнення щоденника практики

     

    У кожному випадку оформлення щоденника буде своїм (все залежить від того, на якій спеціальності навчається студент і про який вид практики йдеться). Ми підготували для вас список пунктів, які можуть бути включені до щоденника практики:

    • ознайомлення з базою проходження практики;
    • знайомство з керівником від бази практики;
    • інструктаж з корпоративної поведінки;
    • ознайомлення із внутрішніми документами;
    • вивчення законів (для юристів, економістів);
    • підготовка звіту (спільно з керівником);
    • вивчення архівів організації;
    • оцінка динаміки роботи підприємства;
    • аналіз дебіторську заборгованість підприємства (для бухгалтерів) тощо.

     

    Як правило, під час підготовки щоденника не йдеться про підвищення унікальності – записи здійснюються студентом і так, тому зазвичай і текст унікальний. Якщо ви не хочете розбиратися з тим, які записи необхідно внести до щоденника, куди поставити дату, а де треба поставити друк, тоді оформлюйте замовлення заповнення щоденника практики в нашій компанії. Наші фахівці із задоволенням підготують для вас щоденник за результатами проходження переддипломної, навчальної чи іншого виду практики. А також у нас можна замовити звіт по практиці цілком. Вони чудово розуміються на всіх нюансах і тонкощах написання цього звіту.

     

    Серед переваг співпраці з нами за цим напрямком можна виділити не лише високий рівень професіоналізму співробітників, а й пунктуальність авторів та доступні ціни на послуги.

     

    • Скільки часу потрібно на підготовку щоденника практики?

    Зазвичай заповнення щоденника практики потрібно близько 5 днів.

     

    • Чи зможуть фахівці заповнити щоденник, якщо студент не надасть усі дані щодо підприємства, яке є базою проходження практики?

    Так, фахівці компанії з легкістю впораються із цим завданням, зберуть весь необхідний матеріал та підготують звіт вчасно.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук