Як написати звіт з практики?

У житті кожного студента настає період, коли потрібно проходження практики та написання звіту. Якщо ви довчилися до останнього курсу – зіштовхнулись з цією необхідністю мінімум тричі. І тут як кажуть, було – не було, а без звіту нікуди. Серйозно замислюєтеся про майбутнє? Спробуйте свої сили за професією в якості вихователя або в суді, в адміністрації міста або в туристичній фірмі. Не беруть? Можливий і такий сценарій. В цьому випадку домовляйтеся про формальну практику, адже головне – щоб був підписаний звіт. Компанія «Наука Сервіс» допоможе написати звіт з практики.

 

Що таке звіт з практики та як його написати?

 

Звіт з практики – обов’язковий документ, який демонструє викладачеві, чому навчився студент і як він може застосовувати отримані знання в реаліях на конкретному підприємстві або компанії. Часто це допуск до захисту студентської роботи і переходу на інший курс. Так-так, напевно ви вже в курсі, що наші знання нічого не варті без вміння їх використовувати у правильному руслі. Чули таке? Більшість викладачів вважає також. І якщо теорія – не ваш коник, і на семінарах ви відверто «кульгали» – виробнича або навчальна практика допоможе вам витягти себе як барон Мюнхаузен з болота. Жарт. Допоможе по-справжньому.

Що ж потрібно знати, щоб написати звіт з практики? Складанню звіту з практики передує безпосередня робота у початковій школі, ресторані, юридичній фірмі. І на цьому етапі студенту важливо отримати максимум інформації. Якої? Візьміть попередньо методичні рекомендації свого ВНЗ і ознайомтеся з ними. Ніхто не відміняв вимоги до грамотності, оригінальності, правильного оформлення. Звіти з практики повинні бути структурованими – титульний лист, зміст, вступ, основна частина, висновок, додаток. Схема стандартна, але в залежності від виду практики можуть бути свої нюанси.

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  Звіт з практики – це індикатор, за яким оцінюють професійну підготовленість студента

  Задачі та цілі звіту з практики

   

  Багаторічна схема викладання придумана не просто так (хоча, іноді це піддається сумнівам). Практика покликана сформувати у студента професійні навички і занурити «неоперених пташенят» у справжній ритм трудової людини. Думаю, сенс зрозумілий. Лаконічно цілі і завдання можна сформулювати так:

  1. Освоєння специфіки роботи підприємства або компанії зсередини. Якщо ви підете працювати за фахом на аналогічне підприємство – вже не будете виглядати як випадковий перехожий. Якщо продовжите наукову діяльність – будете мати чітке уявлення, як співвідноситься теорія і практика.
  2. Отримання практичних навичок, занурення у ритм і темп роботи, вивчення специфіки і Лайфхаків.
  3. Закріплення і більш осмислене розуміння всіх отриманих раніше теоретичних знань. Іноді те, що здається важким для сприйняття насправді досить побачити в дії, і картинка прояснюється.
  4. Примірка на себе посади, статусу, ритму. На практиці приходить усвідомлення правильності вибору професії і відчуття себе в ролі виконавця.
  5. Спосіб підвести підсумки навчання з конкретної дисципліни або курсу.

  Є статистика, за якими напрямками роботодавці воліють співпрацювати зі студентами-практикантами – маркетингові проекти, креатив і дизайн, а також продаж

  В чому різниця звітів з педагогічної, виробничої та переддипломної практики?

   

  Процес навчання включає три види практики, кожна наступна з яких складніща попередньої.

  • Вже на 1-2 курсі студент проходить так звана ознайомча практика. Її ще називають навчальною або педагогічною. Вона проводиться для закріплення вже отриманих знань і вивчення їх специфіки. Найпоширеніші форми – проведення екскурсій, лекцій, спостереження за процесом роботи.

  Однак студенти вузькопрофільних спеціальностей цілком можуть приміряти на себе посаду секретаря в суді, адміністратора в туристичній фірмі або підсобного співробітника на підприємстві. Це залежить від формату навчання і прагнень самого студента.

  • На 3-4 курсі передбачається виробнича практика. На цьому етапі вже не обійтися форматом «подивитися-послухати». Проходить практика на підприємстві, у банку, готелі, в дитячому садку в якості вихователя. Студент занурюється в процес зсередини, вивчає документацію, аналізує, збирає інформацію. За ним закріплюється куратор.
  • На заключному етапі навчання потрібна переддипломна практика. Отримані навички та вміння в безпосередній професійній діяльності повинні розкрити тему дослідження і стати основою дипломної роботи. Самі розумієте, це вже серйозно. І підхід повинен бути відповідним.

  Грамотно і якісно складений звіт з практики служить фактично готовим другим розділом дипломної роботи, оскільки є аналізом діяльності компанії або підприємства

  Характеристика та відгук до звіту

   

  Коли, здавалося б, головна робота позаду, не варто розслаблятися. «У старості виспимося» – відмінний девіз для студентів. До готового звіту з практики додається характеристика і відгук. Вони складаються (підписуються) керівником структури, в якій була пройдена практика. Відгук є лаконічним описом діяльності практиканта: наскільки добре студент себе зарекомендував, в чому брав участь, як проявив себе в тій чи іншій діяльності, які питання пропрацював за час проходження практики. У цьому ж контексті вказується відношення колективу до новачка – горезвісна громадська думка.

  Завдання студента – отримати позитивний відгук і рекомендації.  Притягнення до відповідальності за порушення трудової дисципліни точно не стане прикрасою біографії. Характеристика схожа за змістом з відгуком, але потрібна не для всіх видів практики. Наприклад, на 1-2 курсі складно охарактеризувати студента як фахівця, якщо його роль обмежується тільки тим, що він дивиться і слухає в сторонці, нікому не заважаючи. Але все індивідуально.

  Одна з причин, чому керівники не хочуть підписувати відгук і характеристику, – відсутність часу для їх складання. Проявіть ініціативу і запропонуйте готовий варіант для підпису. Нескромно? Можливо. Акцентуйте увагу, що економите час.

  Рейтинг

  4 / 5. 2

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук