30.09.2019 Час читання: 2 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Що таке звіт з практики?
  2. Задачі та цілі звіту з практики?
  3. Педагогічна, виробнича та переддипломна практика: яка різниця?
  4. Характеристика та відгук до звіту

 

У житті кожного студента настає період, коли потрібно проходження практики та написання звіту. Якщо ви довчилися до останнього курсу – зіштовхнулись з цією необхідністю мінімум тричі. І тут як кажуть, було – не було, а без звіту нікуди.

 

Серйозно замислюєтеся про майбутнє? Спробуйте свої сили за професією в якості вихователя або в суді, в адміністрації міста або в туристичній фірмі. Не беруть? Можливий і такий сценарій. В цьому випадку домовляйтеся про формальну практику, адже головне – щоб був підписаний звіт. Компанія «Наука Сервіс» допоможе написати звіт з практики.

 

Що таке звіт з практики та як його написати?

 

Звіт з практики – обов’язковий документ, який демонструє викладачеві, чому навчився студент і як він може застосовувати отримані знання в реаліях на конкретному підприємстві або компанії. Часто це допуск до захисту студентської роботи і переходу на інший курс.

 

Так-так, напевно ви вже в курсі, що наші знання нічого не варті без вміння їх використовувати у правильному руслі. Чули таке? Більшість викладачів вважає також. І якщо теорія – не ваш коник, і на семінарах ви відверто «кульгали» – виробнича або навчальна практика допоможе вам витягти себе як барон Мюнхаузен з болота. Жарт. Допоможе по-справжньому.

 

Що ж потрібно знати, щоб написати звіт з практики? Складанню звіту з практики передує безпосередня робота у початковій школі, ресторані, юридичній фірмі. І на цьому етапі студенту важливо отримати максимум інформації. Якої? Візьміть попередньо методичні рекомендації свого ВНЗ і ознайомтеся з ними.

 

word-48

 

Приклад звіту з практики ви можете завантажити безкоштовно на нашому сайті

 

Ніхто не відміняв вимоги до грамотності, оригінальності, правильного оформлення. Звіти з практики повинні бути структурованими – титульний лист, зміст, вступ, основна частина, висновок, додаток. Схема стандартна, але в залежності від виду практики можуть бути свої нюанси.

Звіт з практики – це індикатор, за яким оцінюють професійну підготовленість студента

Задачі та цілі звіту з практики

 

Багаторічна схема викладання придумана не просто так (хоча, іноді це піддається сумнівам). Практика покликана сформувати у студента професійні навички і занурити «неоперених пташенят» у справжній ритм трудової людини. Думаю, сенс зрозумілий. Лаконічно цілі і завдання можна сформулювати так:

 

  1. Освоєння специфіки роботи підприємства або компанії зсередини. Якщо ви підете працювати за фахом на аналогічне підприємство – вже не будете виглядати як випадковий перехожий. Якщо продовжите наукову діяльність – будете мати чітке уявлення, як співвідноситься теорія і практика.
  2. Отримання практичних навичок, занурення у ритм і темп роботи, вивчення специфіки і Лайфхаків.
  3. Закріплення і більш осмислене розуміння всіх отриманих раніше теоретичних знань. Іноді те, що здається важким для сприйняття насправді досить побачити в дії, і картинка прояснюється.
  4. Примірка на себе посади, статусу, ритму. На практиці приходить усвідомлення правильності вибору професії і відчуття себе в ролі виконавця.
  5. Спосіб підвести підсумки навчання з конкретної дисципліни або курсу.

Є статистика, за якими напрямками роботодавці воліють співпрацювати зі студентами-практикантами – маркетингові проекти, креатив і дизайн, а також продаж

В чому різниця звітів з педагогічної, виробничої та переддипломної практики?

 

Процес навчання включає три види практики, кожна наступна з яких складніща попередньої.

  • Вже на 1-2 курсі студент проходить так звана ознайомча практика. Її ще називають навчальною або педагогічною. Вона проводиться для закріплення вже отриманих знань і вивчення їх специфіки. Найпоширеніші форми – проведення екскурсій, лекцій, спостереження за процесом роботи.

 

Однак студенти вузькопрофільних спеціальностей цілком можуть приміряти на себе посаду секретаря в суді, адміністратора в туристичній фірмі або підсобного співробітника на підприємстві. Це залежить від формату навчання і прагнень самого студента.

 

  • На 3-4 курсі передбачається виробнича практика. На цьому етапі вже не обійтися форматом «подивитися-послухати». Проходить практика на підприємстві, у банку, готелі, в дитячому садку в якості вихователя. Студент занурюється в процес зсередини, вивчає документацію, аналізує, збирає інформацію. За ним закріплюється куратор.

 

  • На заключному етапі навчання потрібна переддипломна практика. Отримані навички та вміння в безпосередній професійній діяльності повинні розкрити тему дослідження і стати основою дипломної роботи. Самі розумієте, це вже серйозно. І підхід повинен бути відповідним.

Грамотно і якісно складений звіт з практики служить фактично готовим другим розділом дипломної роботи, оскільки є аналізом діяльності компанії або підприємства

Характеристика та відгук до звіту

 

Коли, здавалося б, головна робота позаду, не варто розслаблятися. «У старості виспимося» – відмінний девіз для студентів. До готового звіту з практики додається характеристика і відгук. Вони складаються (підписуються) керівником структури, в якій була пройдена практика.

 

Відгук є лаконічним описом діяльності практиканта: наскільки добре студент себе зарекомендував, в чому брав участь, як проявив себе в тій чи іншій діяльності, які питання пропрацював за час проходження практики. У цьому ж контексті вказується відношення колективу до новачка – горезвісна громадська думка.

 

Завдання студента – отримати позитивний відгук і рекомендації.  Притягнення до відповідальності за порушення трудової дисципліни точно не стане прикрасою біографії. Характеристика схожа за змістом з відгуком, але потрібна не для всіх видів практики. Наприклад, на 1-2 курсі складно охарактеризувати студента як фахівця, якщо його роль обмежується тільки тим, що він дивиться і слухає в сторонці, нікому не заважаючи. Але все індивідуально.

 

Одна з причин, чому керівники не хочуть підписувати відгук і характеристику, – відсутність часу для їх складання. Проявіть ініціативу і запропонуйте готовий варіант для підпису. Нескромно? Можливо. Акцентуйте увагу, що економите час.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (5 оценок, среднее: 4,80 из 5)
Завантаження...

Всего комментариев: 2


  1. Дмитро :

    Що таке тема практики, як це розуміти? Її потрібно самостійно придумати чи вона повинна бути вказана в годі ?

    • Юрий :

      Пане Дмитре! Уточніть, будь ласка, про яку тему практики йде мова? У тексті вказується тема дослідження, яка стосується дипломної роботи. Під час проходження переддипломної практики студент може на базі практики провести дослідження, яке покладено в основу другого розділу дипломної роботи, наприклад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *