Дипломна робота не захищена. Як бути, що робити і чому це сталося? Насправді, все не так вже критично, якщо міркувати філософськими категоріями. Практично завжди є другий шанс. А ось коли він випаде, залежить від вас.
Права студента за законом
Глобально право на освіту є у кожного. Це норма Конституції. Локально питання регулюється статутом вашого навчального закладу. Вперше чуєте про таке? Відкрийте на офіційному сайті і почитайте. Там обов’язково будуть пункти, присвячені питанням захисту і не захисту дипломної роботи. Ще один документ з прописаними правами і обов’язками – договір на надання освітніх послуг. Його підписували ви або ваші батьки. Там також може бути багато, ну дуже багато цікавого. Здивовані? Тіште себе тим, що ви не студент юрфаку і до договорів не тяжієте.
А ось якщо ви майбутній правознавець або фінансист і не прочитали правовстановлюючих документацію універу і власний договір – мдаааа. Це фіаско, братан. Ну да ладно. Ще діяльність ВНЗ регулюється внутрішніми постановами. Всі вони є в місцевій бібліотеці і на офіційному сайті. Загалом, незнання прав і обов’язків не звільняє від відповідальності, тому читайте. Нудновато, звичайно, але це корисно для загального розвитку і підкаже, що робити, якщо провалюється захист.
Потрібна допомога?
Незнання прав і обов’язків не звільняє від відповідальності, тому читайте внутрішні постанови ВНЗ, Отже, практика показує, що в разі провалу на захисті є три сценарії:
- Перенесення дати захисту на найближчий час, з іншою групою.
- Негативна оцінка на захисті та відрахування з правом повторити захист на наступний рік або завершити навчання і написати новий диплом протягом наступних трьох років.
- Академічна відпустка. Це своєрідна відстрочка години Х на один рік.
Безвихідні ситуації, щоб не було можливості повторити захист, наступають вкрай рідко. У вчиненні кримінального правопорушення, наприклад, і пов’язане з цим відрахування. Одним словом, ну дуже рідко.
Які можуть бути причини не захистить диплом?
В цілому можна говорити про два сценарії:
Студент «не дійшов» до захисту |
Студент провалився на захисті |
|
|
Тобто, можна сказати, що є причини, коли дипломник винен і коли не винен. Одна справа – проспав, інше – потрапив в аварію. Різниця очевидна. Розберемо детальніше основні причини.
Ви не встигаєте здати диплом
Таке буває. Ніхто ж не відміняв чисто слов’янський підхід – залишати все на останній момент. А потім як з комунальними службами – взимку сніг завжди приходить несподівано. Ну що вже тепер моралі читати. Ви не встигаєте до дедлайну – домовляйтеся про перенесення. При людському підході, як правило, можна знайти компроміс. Використовуйте такі аргументи:
- об’єктивно був зайнятий – хворів, одружився, народжував дітей, вимушено працював;
- готовий зараз надати частину матеріалу, а решта – найкоротші терміни;
- проявив недбалість, що не зберіг копію, а жорсткий диск полетів;
- винен – виправлюся – готовий – хочу – доведу.
Так, це слабкі аргументи, які вас не виправдовують. Але хоча б так. Мабуть тільки якщо ви документально не доведете важкий збіг обставин. Наприклад, довелося довго лежати в лікарні, доглядати за хворими родичами і щось таке ж вагоме.
Не прийшли на захист
Дивно, але буває. Форс-мажори, апендицити, заїли двері, судоми, хворої дитини ніхто не відміняв. Всі ми люди, трапляється. Що робити? Зателефонувати і попередити, попросити, благати перенести і увійти в становище. Якщо ви з науковим керівником в хороших відносинах, він замовить слівце. Як правило, комісія іде назустріч. Але причини повинні бути вагомими. Елементарна недбалість неприпустима. Напередодні вечірка і ви просто проспали? Як так то. Сподіваюся, хоч не на медичному вчитеся – з такою-то відповідальністю. А тепер вимикаємо мораліста і включаємо логіку. Так сталося, потрібно вичавити максимум із ситуації.
Схема та ж, негайно телефонуйте, їдьте, пояснюйте (не правду, звичайно, а щось більш вагоме). А якщо не вийшло, у вас буде мінімум рік купити хороший будильник до наступної спроби.
Часта проблема дипломників – розбіжність поглядів з науковим керівником або членами комісії. Будьте розумнішими – поступіться, не конфліктуйте. Так і суб’єктивізму на захисті зменшиться. Від гріха подалі, як то кажуть
Ви не змогли захистити диплом перед комісією
Ось це вже гірше. Якщо в попередніх випадках є варіант перенесення на найближчі дати, який найчастіше спрацьовує, то провал на самому захисті майже не залишає шансів – відрахування, здача через рік, нова тема і все заново. Пам’ятайте:
- Хороший матеріал на руках вирішує майже все, але не все. Якщо ви не можете зв’язати двох слів і зовсім нічого не знаєте по темі, вас легко звинуватять в несамостійному написанні. Тому підготуйтеся – доповідь, презентація, тези. Тему дипломної роботи вивчіть, врешті-решт.
- Якщо будете хоч трохи орієнтуватися в матеріалі, є шанс, що незнання спишуть на хвилювання, адже робота-то хороша. Ще один варіант – нічого особливо захищати, оскільки в дипломі помилка на помилці і помилкою поганяє. Тут, звичайно, питання, як вас пропустили на передзахисті. Але мораль така – грамотність ніхто не відміняв.
- Дипломна робота не пройшла перевірку на плагіат. Мова йде не про якісь відсутні один-два відсотки (в цьому випадку, як раз-то можуть відкласти здачу і дати можливість допрацювати), а про відвертий плагіат, не оригінальності, елементарному компонуванні декількох частин різних дипломів. В епоху інформаційних технологій і Антіплагіат.ВУЗ халява не пройде.
А взагалі є дуже хороший спосіб, що не схибити з дедлайном, якістю, грамотністю, оформленням – замовити дипломну роботу в компанії «Наука Сервіс». Так ви гарантуєте собі бездоганність матеріалу і зможете спокійно підготуватися до захисту. До слова, ми не кидаємо своїх замовників просто з дипломом на руках. Готуємо доповіді, презентації та забезпечуємо повний супровід до захисту.