31.07.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

 1. Права студента за законом
 2. Які можуть бути причини не захистити дипломну роботу?

 

Дипломна робота не захищена. Як бути, що робити і чому це сталося? Насправді, все не так вже критично, якщо міркувати філософськими категоріями. Практично завжди є другий шанс. А ось коли він випаде, залежить від вас.

 

Права студента за законом

 

Глобально право на освіту є у кожного. Це норма Конституції. Локально питання регулюється статутом вашого навчального закладу. Вперше чуєте про таке? Відкрийте на офіційному сайті і почитайте. Там обов’язково будуть пункти, присвячені питанням захисту і не захисту дипломної роботи.

 

Ще один документ з прописаними правами і обов’язками – договір на надання освітніх послуг. Його підписували ви або ваші батьки. Там також може бути багато, ну дуже багато цікавого. Здивовані? Тіште себе тим, що ви не студент юрфаку і до договорів не тяжієте.

 

А ось якщо ви майбутній правознавець або фінансист і не прочитали правовстановлюючих документацію універу і власний договір – мдаааа. Це фіаско, братан. Ну да ладно.

 

Ще діяльність ВНЗ регулюється внутрішніми постановами. Всі вони є в місцевій бібліотеці і на офіційному сайті. Загалом, незнання прав і обов’язків не звільняє від відповідальності, тому читайте. Нудновато, звичайно, але це корисно для загального розвитку і підкаже, що робити, якщо провалюється захист.

Незнання прав і обов’язків не звільняє від відповідальності, тому читайте внутрішні постанови ВНЗ

Отже, практика показує, що в разі провалу на захисті є три сценарії:

 

 1. Перенесення дати захисту на найближчий час, з іншою групою.
 2. Негативна оцінка на захисті та відрахування з правом повторити захист на наступний рік або завершити навчання і написати новий диплом протягом наступних трьох років.
 3. Академічна відпустка. Це своєрідна відстрочка години Х на один рік.

 

Безвихідні ситуації, щоб не було можливості повторити захист, наступають вкрай рідко. У вчиненні кримінального правопорушення, наприклад, і пов’язане з цим відрахування. Одним словом, ну дуже рідко.

 

Які можуть бути причини не захистить диплом?

 

В цілому можна говорити про два сценарії:

Студент «не дійшов» до захистуСтудент провалився на захисті
немає допуску до захисту

неявка

негативна рецензія

форс-мажори, непередбачені обставини

жорстке порушення плагіату

образлива поведінка на адресу членів комісії

незнання дипломної,

несамостійне написання

велика кількість помилок

 

Тобто, можна сказати, що є причини, коли дипломник винен і коли не винен. Одна справа – проспав, інше – потрапив в аварію. Різниця очевидна. Розберемо детальніше основні причини.

Винен – Виправлюся – Готовий – Хочу – Доведу

Ви не встигаєте здати диплом

 

Таке буває. Ніхто ж не відміняв чисто слов’янський підхід – залишати все на останній момент. А потім як з комунальними службами – взимку сніг завжди приходить несподівано. Ну що вже тепер моралі читати. Ви не встигаєте до дедлайну – домовляйтеся про перенесення. При людському підході, як правило, можна знайти компроміс.

 

Використовуйте такі аргументи:

 • об’єктивно був зайнятий – хворів, одружився, народжував дітей, вимушено працював;
 • готовий зараз надати частину матеріалу, а решта – найкоротші терміни;
 • проявив недбалість, що не зберіг копію, а жорсткий диск полетів;
 • винен – виправлюся – готовий – хочу – доведу.

 

Так, це слабкі аргументи, які вас не виправдовують. Але хоча б так. Мабуть тільки якщо ви документально не доведете важкий збіг обставин. Наприклад, довелося довго лежати в лікарні, доглядати за хворими родичами і щось таке ж вагоме.

 

Не прийшли на захист

 

Дивно, але буває. Форс-мажори, апендицити, заїли двері, судоми, хворої дитини ніхто не відміняв. Всі ми люди, трапляється. Що робити? Зателефонувати і попередити, попросити, благати перенести і увійти в становище. Якщо ви з науковим керівником в хороших відносинах, він замовить слівце. Як правило, комісія іде назустріч. Але причини повинні бути вагомими.

 

Елементарна недбалість неприпустима. Напередодні вечірка і ви просто проспали? Як так то. Сподіваюся, хоч не на медичному вчитеся – з такою-то відповідальністю. А тепер вимикаємо мораліста і включаємо логіку. Так сталося, потрібно вичавити максимум із ситуації.

 

Схема та ж, негайно телефонуйте, їдьте, пояснюйте (не правду, звичайно, а щось більш вагоме). А якщо не вийшло, у вас буде мінімум рік купити хороший будильник до наступної спроби.

Часта проблема дипломників – розбіжність поглядів з науковим керівником або членами комісії. Будьте розумнішими – поступіться, не конфліктуйте. Так і суб’єктивізму на захисті зменшиться. Від гріха подалі, як то кажуть

Ви не змогли захистити диплом перед комісією

 

Ось це вже гірше. Якщо в попередніх випадках є варіант перенесення на найближчі дати, який найчастіше спрацьовує, то провал на самому захисті майже не залишає шансів – відрахування, здача через рік, нова тема і все заново. Пам’ятайте:

 

 • Хороший матеріал на руках вирішує майже все, але не все. Якщо ви не можете зв’язати двох слів і зовсім нічого не знаєте по темі, вас легко звинуватять в несамостійному написанні. Тому підготуйтеся – доповідь, презентація, тези. Тему дипломної роботи вивчіть, врешті-решт.
 • Якщо будете хоч трохи орієнтуватися в матеріалі, є шанс, що незнання спишуть на хвилювання, адже робота-то хороша. Ще один варіант – нічого особливо захищати, оскільки в дипломі помилка на помилці і помилкою поганяє. Тут, звичайно, питання, як вас пропустили на передзахисті. Але мораль така – грамотність ніхто не відміняв.
 • Дипломна робота не пройшла перевірку на плагіат. Мова йде не про якісь відсутні один-два відсотки (в цьому випадку, як раз-то можуть відкласти здачу і дати можливість допрацювати), а про відвертий плагіат, не оригінальності, елементарному компонуванні декількох частин різних дипломів. В епоху інформаційних технологій і Антіплагіат.ВУЗ халява не пройде.

 

А взагалі є дуже хороший спосіб, що не схибити з дедлайном, якістю, грамотністю, оформленням – замовити дипломну роботу в компанії «Наука Сервіс». Так ви гарантуєте собі бездоганність матеріалу і зможете спокійно підготуватися до захисту. До слова, ми не кидаємо своїх замовників просто з дипломом на руках. Готуємо доповіді, презентації та забезпечуємо повний супровід до захисту.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 + eight =