27.04.2021 Час читання: 2 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Поняття наукової новизни дослідження
  2. Особливості наукової новизни
  3. Правила формулювань

 

Які тільки думки про дипломні роботи та їх призначення не доводиться чути. Найбільш поширені аргументи – марна трата часу, бюрократичні пережитки і просто купа макулатури. Десь там, в глибині душі з цим згодні навіть викладачі. Але поки гідна альтернатива не запропонована (або не запроваджена), доводиться брати максимум з того, що є. Головна цінність дипломних робіт криється в науковій новизні. Поговоримо про те в статті.

 

Поняття наукової новизни дослідження

 

Про наукову новизну в роботі можна говорити тільки тоді, коли відкрито щось нове, отримано новий, раніше не існуючий результат, застосована абсолютно унікальна інтерпретація. Ключова умова – раніше цього ще ніхто не робив. Якщо автор переконаний в геніальності своєї наукової праці і не підозрює, що велосипед вже винайдено – його проблеми.

 

Основні характеристики поняття:

  • ємність;
  • грамотність;
  • реальність;
  • чітка визначеність;
  • унікальність;
  • достовірність.

 

Це базові критерії, без яких не можна стверджувати про новизну. Для дипломних робіт вимоги знижені в порівнянні з дисертаціями та науковими статтями. Саме тому науковою новизною для студентів буде вважатися альтернативний спосіб застосування вже відомого методу, нове трактування раніше відомих подій, процесів, явищ, дій.

 

 

Тобто для наукової новизни не обов’язково щось винаходити з нуля, можна просто відобразити нове бачення або знання про вже відомі об’єкти. Це в більшій частині пов’язане з мисленням, умінням встановлювати причинно-наслідкові зв’язки і компонувати вже наявні факти з новими ракурсами, інструментарієм, можливостями. З огляду на динаміку ритму життя, сьогодні можна стверджувати, що неочевидного в очевидному набагато більше, ніж здається.

Науковою новизною можна вважати авторські визначення, конкретизацію принципів, пропозиції схем і алгоритмів

Особливості наукової новизни

 

Дослідницька новизна може мати відношення до різних аспектів: процесів, явищ, механізмів, закономірностей. А ще до подій, алгоритмів, засобів, моделей, методів і багато чого іншого.

 

Залежно від виду дослідження ступінь наукової новизни буде відрізнятися. Наприклад:

  • В курсових роботах це зовсім не обов’язкова умова.
  • Студенти-дипломники можуть обмежитися тільки новою інтерпретацією або по-іншому використаними відомими методами.
  • Для магістерської дисертації потрібні мінімум два критерії новизни.
  • У кандидатських дисертаціях новизною вважається вирішення питань конкретних наукових сфер.
  • Докторські дисертації відображають новизну як принципово нове відкриття, глобальне і масштабне досягнення.

 

Тобто, чим вище рівень, тим більш значна ціна питання. Так що в дипломних роботах не потрібно винаходити геніальні предмети або перевертати світ науки з ніг на голову.

Новизна – це завжди характеристика змістовної сторони результату

Правила формулювань

 

Наукова новизна повинна бути не просто озвучена в дипломі, але ще і грамотно сформульована та достатньо доведена. Кожна констатація факту передбачає наявність аргументації. Цьому передує велика робота з дослідження та аналізу літератури по темі.

 

Для формулювань потрібна ємність і відсутність неоднозначного трактування. Важливо вказувати, в чому саме полягає наукова новизна. Наприклад, в тому, що:

  • виявлені закономірності,
  • розроблені рекомендації;
  • виявлено специфіку;
  • змодельовано процес;
  • визначено модель тощо.

 

Одночасно важливо враховувати і вказувати, за яких саме обставин отриманий такий результат. Наприклад, змодельований демографічний процес за умов зниження рівня криміногенності обстановки.

 

ТОП установок, які включають опис наукової новизни: розкритий, встановлений, обґрунтований, визначено, розроблений. Головне питання, на яке потрібно відповісти: що я зробив, довів або обґрунтував такого, що не було зроблено попередниками. Чому саме моя робота краща і корисніша за інших?

 

Звичайно, в дослідженнях немає місця порожнім фантазіям і мріям. Новизна – це не втілення мрії про існування драконів або паралельному всесвіті, а реальні факти і докази, які вже мають місце, реальних, доступних для пізнання науковими методами аспектів.

Наукова новизна – родзинка дослідження. Вона завжди тісно пов’язана з темою

Якщо геніальна думка прийшла вам, де гарантія, що в цей час з аналогічною науковою новизною не захищається диплом якимось студентом з іншого кінця країни? Замовляючи готову роботу в компанії «Наука Сервіс», ви отримуєте гарантії не тільки на якість і терміновість, а й на безкоштовні доопрацювання. Ми з вами до переможного кінця.

 

 

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *