Вступ у курсовій роботі: що потрібно знати?

Зазвичай від початку навчання у ВНЗ до першого написання курсової роботи студента відокремлює півтора-два роки. З настанням цього моменту багато хто традиційно впадає в паніку, оскільки завдання досить нове, і часто викликає подив. Але чи такий страшний ворог, як його малюють насправді? Зовсім ні! Якщо уважно вивчити структуру, план та деякі нюанси написання, курсова робота буде здана на відмінно. При цьому зовсім не обов’язково ставати заручником часу, щоби на 100% розбиратися в нюансах. Ця публікація допоможе дізнатися, як спростити написання, правильно здійснити оформлення та уточнити інші нюанси дослідження.

 

Актуальність, новизна та ступінь розробленості курсової роботи

 

Після того, як студентом отримано тему, можна розпочати написання курсової. Як правило, робота складається з двох основних розділів: теоретичного та практичного. Проте одним із найважливіших компонентів вважається вступ – перший етап, якому важливо приділити особливу увагу. Введення, своєю чергою, не обходиться без актуальності, новизни, ступеня розробленості та інших складових:

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    • Актуальність дозволяє визначити значущість обраної тематики та розкрити потребу у її вивченні. Студент повинен дати розгорнуту відповідь на запитання: чому саме ця тема несе користь?
    • Новизна – це обов’язкова складова, яка показує інноваційний підхід до вивчення теми. Варто відзначити, що зазначений елемент не завжди є обов’язковим, але його наявність буде додатковим плюсом для оцінки.
    • Ступінь розробленості – ще один науковий етап, метою якого вважається формування дослідників-попередників теми та їх характеристика. Іншими словами, це пошук джерел літератури та авторів, які раніше працювали над обраною тематикою.

     

    Об’єкт та предмет, цілі та завдання дослідження

     

    Зміст наукового дослідження неспроможний уникнути зазначених етапів. Об’єктом вважається наукова галузь чи окремий процес, детальне дослідження якого відбувається у межах теми. Предмет, своєю чергою, є властивістю об’єкта, аналізованого студентом. Багато авторів часто плутають ці два терміни, тому слід зазначити приклад: об’єктом дослідження може бути Парламент країни, а предметом стануть його складові: діяльність депутатів, графіки їхньої роботи, повноваження тощо. Що стосується мети та завдань дослідження, тут все набагато зрозуміліше.

     

    Мета – це формування нових принципів чи, наприклад, методів, що виникли під час написання. Також цілями можуть бути: закріплення знань, розробка нових матеріалів, систематизація теорії та практики. Завдання схожі на цілі, проте вони більш конкретні. Для спрощеного розуміння описуваних етапів пропонується вивчити приклади:

     

    Об’єкт Предмет Ціль Завдання
    Парламент Діяльність депутатів парламенту, їх повноваження, графік виходу працювати тощо. Знайти новий підхід до опису діяльності парламенту та закріпити вже існуючі знання на тему. Детальний аналіз понять, вивчення існуючої літератури на тему парламенту, дослідження термінів.
    Музична школа Діяльність вчителів, програми для учнів, графіки навчання тощо. Закріпити знання, які вже є на тему. Пошук інноваційних методів та рекомендацій для опису об’єкта. Аналіз понять та термінів. Оцінка та детальний опис роботи музичної школи як єдиного організму, що складається з низки “підорганізмів”.
    Письменник Теми, з якими працював автор, його популярні твори, принципи, ідейні погляди та ін. Проаналізувати кілька найпопулярніших творів. Провести дослідження конкретних етапів біографії тощо.

     

     

    Формування гіпотези дослідження

     

    Гіпотеза є різними припущеннями щодо методів досягнення цілей. Курсова робота не може обійтися без цього етапу, оскільки він дозволить викладачеві визначити творчий потенціал автора. На погляд формування гіпотез може здатися простим завданням, проте практично все інакше. Це з наявністю вимог, про які потрібно знати:

    1. При написанні потрібно лише одне, найбільш наближене до реальності припущення.
    2. Повинні бути короткі описи гіпотези. При цьому важливо мати можливість детально оцінити припущення.
    3. Заборонено застосування понять чи визначень, які вигадані автором чи підходять під тематику.

     

    Теоретична та методологічна база курсової роботи

     

    Теорія та методологія – найважливіші стадії дослідження, які враховуються для формування курсової. Для правильного визначення понять та його сприйняття краще розглянути просту таблицю:

     

    Теоретична база Методологічна база
    Для формування бази студенту необхідно здійснити дослідження наукової літератури. Теоретична база включає поняття, терміни принципи та підходи, які використовувалися при вивченні теми. Також до бази входить список літератури. Являє собою сукупність методів у науці, які застосовувалися у процесі написання курсової роботи. Методологія може мати теоретичний чи практичний характер.

     

     

    Введення курсової роботи: принципи правильного оформлення

     

    Курсова робота має бути здана у суворій відповідності до правил оформлення:

    • шрифт від 12 до 14 (зазвичай застосовується Times new Roman);
    • інтервал між рядками – 1.5;
    • наявність відступів 1.24 див;
    • вирівнювання тексту за шириною сторінки;
    • структурна послідовність вступу.

     

    Висновки

     

    Написання наукового дослідження – завдання не просте, але цілком здійсненне, якщо грамотно розібратися з нюансами. Виникають труднощі чи немає бажання витрачати час на самостійне написання? Тоді рекомендується замовити курсову роботу. Є потреба в додатковому роз’ясненні деталей? Пропонуємо отримати додаткову консультацію у зручному форматі.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук