21.06.2022 Час читання: 3 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

Написання вступу курсової роботи викликає складнощі у більшості студентів, оскільки саме в ньому необхідно чітко, коротко та лаконічно розкрити актуальність обраної теми. Першим кроком на шляху до успіху є правильний вибір теми, а далі все залежить від розуміння студентом того, що від нього хочуть члени комісії та його науковий керівник. Щоб не допустити помилок, слід розібратися з базовими поняттями та вимогами до написання курсової, а особливо – з вимогами викладу актуальності обраної теми дослідження.

 

Визначення актуальності теми курсової роботи

 

Під актуальністю курсової роботи необхідно розуміти частину вступу, у якій розкривається необхідність проведення дослідження та її значущість для наукової спільноти. Тут студент має відповісти на такі запитання:

  1. Чому було обрано цю тему для дослідження? (Відповідь: «Бо вона була у списку тем, які пропонувала кафедра» – не підходить)
  2. Які теоретичні та практичні питання допоможе вирішити її написання?
  3. Який вплив вказана проблематика має на навколишній світ і чи несе вона для нього цінність?

 

Актуальність теми має показувати її затребуваність у науці, практичну та теоретичну значимість. Для обґрунтування актуальності курсової необхідно не просто звернути увагу на те, наскільки проблема вивчена в науці та оцінити рівень її корисності, а й навести докази у вигляді наукових джерел (цитат авторитетних учених) та особистого досвіду.

Одним з головних критеріїв оцінки курсової є вміння сформулювати особисту думку та обґрунтувати її. Не варто нехтувати нею. Слід своїми словами висловити думку щодо тематики дослідження

Удосконалення методології дослідження, авторська класифікація отриманих знань, заповнення прогалин у науці, аргументація суб’єктивної думки зі спірних питань, поява нових цікавих та значимих відомостей у досліджуваній темі – це ті фактори, що впливають на актуальність роботи та нерозривно пов’язані з нею. Тут також можна відзначити такий пункт, як неактуальність чужих наукових праць у сучасному світі, проте з ним слід бути дуже обережним. Критика має бути максимально конструктивною та стриманою. Це навіть більша прерогатива людей, які мають науковий ступінь, ніж студентів. Аргументи про доцільність наукового дослідження мають бути короткими та чіткими.

Актуальність формує мету та завдання дослідження

Способи обґрунтування актуальності теми курсової роботи

 

На практиці використовується 2 методи написання актуальності курсової роботи:

  • визначення актуальності теми у вступі курсової роботи. Цей варіант є найприйнятнішим у наукових колах і саме він найчастіше прописаний у методичних рекомендаціях, що видаються зазвичай на кафедрі;
  • визначення актуальності теми курсової роботи у висновках. Такий варіант має право на існування, проте використовується рідше. Та й реалізувати його трохи складніше, враховуючи тісний взаємозв’язок між актуальністю та метою дослідження.

 

За наповненням обидва варіанти однакові. При написанні необхідно визначити, чи була зазначена проблема предметом розгляду на роботах вчених (якщо так, то яких), чому її важливо вирішити. По можливості варто також описати причини виникнення. При цьому не можна забувати про науковість викладу та використання хоч і лаконічних, але гарних формулювань. Все має бути чітким, зрозумілим, але бути виконаним на високому академічному рівні.

Щоб не виникло непорозумінь, краще уточнити у наукового керівника, який з варіантів обґрунтування актуальності теми (у вступі або висновках) є прийнятним.

Як обґрунтувати вивчення неактуальної проблеми?

 

На жаль, список тем для курсових оновлюється на кафедрі не щороку. У зв’язку з цим студенту цілком може «повезти» і йому дістанеться неактуальна тема. Це, звичайно, неприємно, але аж ніяк не критично. Вийти із ситуації можна так:

  • визначити рівень важливості теми. Звичайно, вона може бути вже вивчена в роботах багатьох учених і таке інше, але це не означає, що автору курсової не можна повторювати їх думки або ж підтримувати їх;
  • висвітлити у роботі ті аспекти, які є дискусійними. Адже не дарма вчені “сперечаються” між собою з того чи іншого питання. Насправді, чим більше думок та розбіжностей, тим цікавішим буде власне дослідження;
  • надати проблемі новизни та пов’язати її із сучасним світом. Це, звичайно, зробити буде не дуже просто, але цілком можливо. Якщо самостійно зробити не вийде, завжди можна звернутися до професіоналів за допомогою;
  • поспілкуватися з науковим керівником та попросити пораду. Можливо він порадить літературу на тему, яка допоможе знайти вихід із ситуації, а можливо дозволить змінити тему. Так, так, і таке буває!

 

Типові помилки під час формування актуальності теми

 

Найбільш поширеними помилками при написанні актуальності курсової є:

  • термін “актуальність” загубився у тексті та не використовується ні у вступі, ні у висновках;
  • актуальність надто завуальована і не вдається зрозуміти саму суть проблеми;
  • в актуальності немає жодної наукової проблеми, яка потребує дослідження;
  • аргументація актуальності немає під собою наукової основи;
  • аргументація спирається на недостовірні факти або припущення;
  • надто великий або надто маленький об’єм. Оптимальним є виклад актуальності у 5-6 реченнях.

 

Актуальність теми – обґрунтування необхідності проведення наукового дослідження. Дуже важливо красиво і змістовно описати її, адже по суті в цих кількох реченнях полягає вся суть дослідження, що проводиться, і пояснюється, заради чого було витрачено стільки дорогоцінного часу студентом і світилами науки, і була написана курсова робота.

 

Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам не губитися і не допускати помилок при формулюванні актуальності курсової теми, коли виникне така необхідність. А якщо ви зовсім заплутаєтеся у великому обсязі інформації, компанія «Наука Сервіс» завжди прийде на допомогу. У нас можна замовити курсову роботу і не переживати про формулювання актуальності, наукової новизни та інших важливих елементів роботи.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *