Як скласти план дипломної роботи

План – важливий початок дипломної роботи. Це як схема руху по маршруту в іншому місті: чим грамотніше складеш, тим легше і цікавіше пройде подорож. У вашому випадку подорожжю можна назвати фінішну пряму до диплому. Повернемося до плану. Яким він повинен бути і як уникнути помилок, розберемося в цій статті.

 

Призначення плану дипломної роботи

 

Про планування зараз не говорить тільки ледачий. Можна довго сперечатися про доцільність, але що стосується диплома, необхідність плану давно вже стала аксіомою. Він потрібен, і все. Навіщо? У нього величезне призначення:

  • розкрити тему і зміст диплому;
  • підкреслити актуальність;
  • показати логічність і послідовність;
  • структурувати думки та ідеї;
  • відобразити методологію.

Тобто пункти плану, це не просто одне-два речення з нумерацією сторінок. Це цілий алгоритм, підказка, і навіть коротка витримка всього дослідження. А, значить, на попередньому захисті і власне захисті саме за планом будуть орієнтуватися на суть диплома, формувати перше враження. Плюс до всього план вважається обов’язковим структурним елементом диплому. Це як вхідні двері в квартиру – повинні бути. Без плану ніхто і дивитися ваш диплом не буде, що цілком логічно.

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    План може і повинен бути гнучким, змінюватися і адаптуватися під зміст в ході дослідження. Не дарма одне з трактувань терміна у словнику звучить як «постійно мінливий, живий документ»

    Різновиди плану в дипломі

     

    Плани бувають простими і складними. Простий варіант ми бачимо на другій сторінці кожного диплома. А розгорнутий – демонструємо викладач і самі використовуємо для орієнтира. Складний план являє собою детальний, розгорнутий покроковий опис того, що робити, куди йти, як писати. Такий собі must have цінителів часу і любителів порядку. Насправді річ дуже потрібна і корисна. Чому? Детальний план допомагає:

    • зрозуміти, чи в тому напрямку додаються зусилля, і що вимальовується у підсумку;
    • не написати зайвого і не втратити головного;
    • розпланувати час і скласти графік написання;
    • підстрахуватися від зривів термінів і непередбачених ситуацій (досить в графіку зробити запас хоча б на пару тижнів).

    Чим детальніше план, тим легше писати диплом. Як говоритися, підготовка важче самого написання, але воно того варто. План доведеться коригувати, це факт. І, можливо, навіть не один раз. Головне, щоб на момент здачі його пункти повністю відповідали формулюванням в самому дипломі. Тобто не забувайте вносити зміни і там, і там.

    Розгорнутий, тезовий план може бути називним, питальним і цитатним. Кожен з них цікавий по-своєму, але складання запитань полегшує написання

    Структура плану дипломної роботи

     

    Одного погляду досвідченого викладача на план буде достатньо, щоб визначити, наскільки повно і грамотно він складений. Детальні пункти, звичайно ж, залежать від дисципліни, теми, формату дипломної роботи. Але є обов’язкові елементи, які так чи інакше повинні бути присутніми в будь-якому плані.

    Мова йде про вступ, теоретичну і практичну частини, наукову новизну, висновки і списку літератури. Крім того в плані диплома важливо доказ наукової новизни, яке, як правило, слідує за практичною частиною. Заключна частина обов’язково супроводжується висновками. До диплому завжди йдуть програми, будь-схеми, таблиці чи діаграми. Скільки повинно бути розділів і чи обов’язково вони поділяються на підрозділи? Це залежить від кількості поставлених завдань та їх складності. Як правило, кожному завданню присвячується розділ або параграф. На це і потрібно орієнтуватися.

    Основа плану – класична структура дипломної роботи. В основу його розробки, а в подальшому і оформлення, важливо брати методичні рекомендації

    Помилки при складанні плану

     

    Злегка зневажливе відношення до складання плану призводить до помилок. Всі сили кинуті на вступ, а вже деталі оформляються на швидку руку. Результатом часто стають доопрацювання. Отже, найпоширеніші помилки:

    1. Непослідовність. Пункти плану виглядають, як би врозкид, хаотично і незв’язно. Ця алогічна структура викликає подив і сумнів у якості матеріалу. Найчастіше, такі сумніви не безпідставні.
    2. Елементарні помилки в орфографії і пунктуації. Це фіаско. Ось так банальна неуважність призводить до втрати довіри з перших речень. Прочитайте хоча б раз, що написали. Не гидуйте програмами перевірки орфографії, або зверніться до коректора для вичитки диплома.
    3. Невідповідність змісту дипломної. По-перше, пункти в плані і заголовки в матеріалі мають бути ідентичними. По-друге, важлива смислова відповідність назви розділу і його внутрішнього наповнення.

    Компанія «Наука Сервіс» швидко та якісно виконає дипломні роботи на замовлення будь-якого профілю. З нами ви гарантуєте собі успішний захист.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук