28.11.2019 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

 1. Статті Scopus: на які теми приймають і не приймають?
 2. Етапи публікації статті у Scopus
 3. Терміни публікації статті

 

Публікація статей у Scopus – затратний процес в усіх відношеннях. І за часом, і за зусиллями, і звісно за фінансами. Однак мета виправдовує всі зусилля. Але ж нині підтвердження вченого звання, успішний захист докторської дисертації, отримання грантів і визнання світової наукової спільноти саме вимагає наявність публікацій у виданнях, які індексуються базою данних Scopus. Саме тому слід глибше вивчити питання, як проходить публікація у журналах найавторитетнішої наукометричної бази даних.

Статті, які публікуються у виданнях Scopus, не завжди у повній мірі можна класифікувати за звичними науковими дисциплінами для українських вчених

Статті Scopus: на які теми приймають і не приймають?

 

Зустрічають за одягом. У випадку з науковою статтею – це назва. База Скопус не стала винятком. Редакція у багатьої випадках надає відмову фразою про невідповідність теми тематиці журналу. Це стає серйозною перешкодою для публікації. Така відмова може мати кілька причин:

 

 • надмірно щирока спрямованість;
 • погано досліджена тематика;
 • зайва регіональна приналежність;
 • невиразне формулювання і т. д.

 

Причини не завжди носять об’єктивний характер. Іноді, як говоритися, справа не в вас, а власне у самому видавці. Чому так відбувається?

 

Перший крок у процесі публікації – пошук відповідного журналу. В силу відсутності досвіду саме це завдання може сприйматися невірно. При підборі журналу потрібно особисто заходити на його сайт і знайомитись із актуальною інформацією. На слові – актуальна – робимо особливий акцент. Якщо Микола Петренко публікувався у цьому журналі кілька років тому і детально розповів всі лайфхаки – це ще не гарантія стовідсоткового потрапляння. Стаття буде «забракована» на першому етапі публікації, якщо автор надмірно переоцінює значущість власних напрацювань або не в достатній мірі орієнтується в сучасних тенденціях.

 

Публікація стає неможливою, якщо відмова редактора в тактовній формі вуалює претензії до змісту і якості матеріалу. Ось, мабуть, і всі ключові камені спотикання. Перевірте вашу тему. Переконайтесь, що все перераховане вище не про вас? Тоді йдемо далі.

Не можна одночасно подавати заявки на публікацію однієї і тієї ж статті у різні наукові видання. Це не підвищує, а навпаки зводить до нуля шанси на публікацію, оскільки порушуються етичні принципи

 

Етапи публікації статті у Scopus

 

Публікації в журналах Scopus – це крок за кроком послідовний алгоритм дій. На кожен наступний етап неможливо перейти, не пройшовши попередній. Глобально можемо виділити наступні кроки (це враховуючи наявність якісної статті, перекладеної на академічну англійську мову, та наявності перевіреного журналу):

 

 1. Рецензування. Стаття має бути оцінена на предмет відповідності критеріям значимості, актуальності, унікальності, оригінальності, етичним принципам і науково-публікаційного нормам конкретного видання. Іншими словами, рецензент перевіряє все – від доречності до грамотності. Рекомендації, надані рецензентами, є сигналом для редакційної комісії.
 2. Підтвердження про наміри публікації. Включення статті до визначеного номеру журналу та отримання accepted letter – офіційного документа, який власне і підтверджує наміри редакції про публікацію Вашої статті. У данному листі-підтвердженні зазвичай міститься інформація про вихідні дані видання, рік та номер де буде розміщена ваша стаття.
 3. Моніторинг та комунікація. Після отримання листа-підтвердження та сплати редакційного внеску, необхідно підтримуати зв’язок із редактором журналу з метою контролю вчасності виходу необхідного номеру та направлення його на індекцію у Scopus. Іноді процес індексації може відбуватись із затримками. Якщо така ситуація зрештою сталась, ми рекомендуємо писати у службу підтримки Scopus з проханням проіндексувати Вашу статтю.

Дата публікації дорівнює даті появи матеріалу на сайті журналу. Якщо стаття направлена автору редакторами в PDF форматі, не варто розцінювати такий крок як публікацію. Це всього лише направлення макету для ознайомлення і фінального корегування

Терміни публікації статті

 

У більшості випадків необхідно опублікувати статтю у виданні Scopus у максимально короткі терміни. Це складно. Не можна точно спрогнозувати, коли стаття буде проіндексована БД Scopus. На терміни публікації впливає значна частина факторів:

 

 1. Галузева приналежність статті. Чим більш популярна наука, тим більше є журналів, куди можна подати статтю, а відповідно і розширюється діапазон дат виходу різних номерів.
 2. Популярність самого видання. Чим більше редактор отримує статей протягом періоду підготовки збірника, там менше шансів потрапити в необхідний проміжок часу. Ви, банально, можете застрягти в черзі через перевантаження.
 3. Ступінь готовності статті. Якщо стаття перебуває в ідеальному стані (проведене якісне дослідження, стаття має структуру IMRAD, перекладена на академічну англійську.
 4. Терміни рецензування статті. Є журнали, рецензування статей в яких відбувається протягом 1-3 місяців. Це як правило зазначається на самому сайті видання. Тому краще обирати саме той журнал де цей термін є мінімальним.
 5. Та інші фактори.

 

В середньому терміни публікації у виданнях Scopus становлять від 4 до 6 місяців. Але є виключення, як у бік збільшення, так і зменшення даного періоду. У деяких випадках стаття може бути опублікована протягом одного місяця (це за умов тісного контакту із редактором, наявності ідеальної статті, вільного місця у номері, який готується до виходу та інших факторів).

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + one =