07.11.2019 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

1. Бакалаврська робота

2. Дипломна робота

3. Магістерська робота

4. Основні відмінності бакалаврської, дипломної та магістерської роботи

 

Бакалаврська, дипломна, магістерська – в чому ж відмінності? Студент і наукова робота – нерозривна зв’язка. Вона актуальна на будь-якому факультеті, незалежно від спеціальності, профілю, здібностей. Навчання як сходи мають кілька ступенів: бакалаврат – магістратура або бакалавр – спеціаліст. І кожна з цих сходинок завершується захистом дипломної роботи. Інакше далі шляху немає.

 

Бакалаврська робота

 

Бакалавр – перший ступінь вищої освіти. Підсумкова бакалаврська робота пишеться по завершенню четвертого курсу і є допуском для вступу до магістратури або на наступний курс. Як правило, це проміжний етап. Тому диплом бакалавра вимагає не так багато зусиль … помилково вважає більшість і стикається з труднощами.

 

Основна вимога до випускної кваліфікаційної роботи бакалавра – якість. Слід грунтовно підійти до вибору теми, актуальності, змісту і джерел. Грамотності, потрібної унікальності і цікавого теоретичного обгрунтування, як правило, досить для отримання диплому.

 

Значна частина студентів на цьому зупиняється і йде реалізовуватись у практичній площині. Але якщо є намір вступати до магістратури, бакалаврська робота часто стає базою дослідження для наступних наукових робіт.

 

Можна скористатись послугами професійної компанії і замовити бакалаврську роботу, а можна спробувати зрештою розібратись в усіх тонкощах і написати її самостійно.

За теперішніх часів … без поплавця не можна … Диплом … на поверхні тримає. х / ф «Це трапилося в міліції»

Дипломна робота

 

Поняття диплому можна розглядати у двох аспектах:

 

  1. Узагальнений термін, що охоплює як диплом спеціаліста, так і бакалавра або магістра.
  2. Випускна кваліфікаційна робота по завершенні другого етапу навчання, захист якої дозволяє отримати закінчену вищу освіту та статус фахівця.

 

Дипломна робота або дипломний проект представляє собою наукове дослідження, в якому розкривається певна проблематика, і вишукуються способи її вирішення, нейтралізації негативних наслідків, превенції посилення проблеми.

 

Основою дипломної роботи виступають теоретичні аспекти та тези, які доводять інформацію по темі. Метою такої роботи є не просто демонстрація отриманих на попередніх курсах знань, а підтвердження, що студент бере участь в розробці та реалізації новітніх методик, і його діяльність є корисною для наукового простору.

 

Іноді студенту важко впоратись із цим завданням, оскільки воно є новим і вимагає значного часу на його виконання. Тому, дипломна робота на замовлення стає таким собі порятунком на кінцевому етапі навчання.

Зі знанням має бути обов’язково пов’язане вміння … Сумне явище, коли студент хоча і дещо знає, але нічого не вміє. А. Дистерверг

Магістерська робота

 

Наступний за бакалавратом (а іноді після спеціаліста) етап навчання – магістратура. Її підсумком є написання магістерської роботи, яку іноді називають магістерською дисертацією. Проводити аналогії з кандидатськими та докторськими дисертаціями не варто, але ступінь відповідальності вже набагато вища за дипломну роботу.

 

Характерні риси:

  • Глибина дослідження;
  • Оригінальність;
  • Поєднання теорії з науково-практичною діяльністю;
  • Посвячення однієї проблематики;
  • Практична цінність результатів;
  • Наявність полемічних і дискусійних матеріалів;
  • Відображення наукової позиції автора.

 

Такий формат робіт відносно новий і з’явився у зв’язку з переходом на Болонську систему навчання. Залежно від ВНЗ вимоги до магістерської роботи відрізняються: в ряді навчальних закладів характеристики за складністю ближче до дисертацій, в інших університетах магістерська робота більше схожа з дипломом.

 

bakalavr-magistr

 

У перспективі магістерські дисертації можуть братися в основу досліджень для здобуття наукових ступенів. Навіть якщо магістратура – фінальний етап навчання, ще жодному магістру не зашкодив гучний успіх на захист.

«Студент — це ще нічого, з якого може вийти все»

 

Основні відмінності бакалаврської, дипломної та магістерської робіт

 

Випускні кваліфікаційні роботи відрізняються багатьма критеріями. Перш за все – значимість, тобто відповідь на питання, що дає захист тієї чи іншої роботи. Безперечно, з точки зору статусу магістерська робота лідирує серед перерахованих вище видів.

 

Наступні відмінності:

 

  • Обсяг. Для бакалавра достатньо підготувати матеріал на 50-70 друкованих аркушів + титульний лист і література. Захист диплома спеціаліста зобов’язує скласти роботу на 70-90 аркушів, а претендентам на статус магістра потрібно підготувати дослідження мінімум на 100-120 сторінок.

 

  • Джерела. На першому етапі навчання випускна робота пишеться з урахуванням вивченого матеріалу і повинна відображати ступінь його освоєння. Диплом зобов’язує обрати конкретну тематику і спиратися на джерела, які її розкривають. Використання теоретичного курсу необов’язково і саме по собі не досить. Для магістерської роботи характерне більш глибоке вивчення теми з різних сторін, поєднане з досвідом конкретного підприємства і власним аналізом.

 

  • Ступінь використання теорії. Бакалаврська і дипломна робота в основному базуються на теоретичних знаннях і напрацюваннях, магістерська робота передбачає використання теорії як допоміжного компонента власного дослідження.

 

  • Оригінальність. Чим менше за значимістю робота, тим нижче допускається відсоток унікальності. Якщо для диплома може бути достатнім 65-75%, то магістерські роботи повинні відповідати вимогам 90%.

 

  • Структурні елементи. У магістерській роботі обов’язково включена практична частина. Висновки обов’язково йдуть після кожного розділу. У дипломній роботі для бакалавра акцент на власних практичних напрацюваннях і емпіричній складовій не робиться. Висновки служать підсумками та розміщуються один раз у кінці.

 

  • Для магістерської дисертації потрібна більш глибока обробка джерел, кількість яких має становити не менше 80-100 одиниць. В дипломах вимоги до кількості та оформлення нижчі.

 

З огляду на те, що дворівнева система освіти не скрізь повністю впроваджена і формат є відносно новим, крім закріплених правил у навчальних закладах існують так звані нормативи «так прийнято». І якщо з офіційними вимогами впоратися легше, то негласні правила часто стають каменем спотикання. Найгостріше цю перешкоду відчувають майбутні магістри.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *