Юрий 02.06.2021 Час читання: 3 хвилин

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

 

Дипломна або курсова робота може бути шалено цікавою, корисною і грамотної, але, якщо немає достатнього відсотка унікальності – це беззаперечні доопрацювання. Розбіжності в пару пунктів не беруться до уваги. Але розрив в кілька десятків відсотків свідчить про плагіат. Щоб не допустити такого сценарію, потрібно, по-перше, всебічно перевіряти матеріал, а по-друге – не «плагіатити».

 

 

Загальноприйняті відсотки унікальності студентських та наукових робіт

 

Студентські роботи відносяться до тієї категорії, щодо якої сміливо можна сказати – чим вище, тим краще. Ніхто не зробить «ай-яй-яй», якщо реферат оригінальний на 90% замість заявлених 50%. Але дипломна робота з унікальністю 45% – це провал.

 

Наведені дані вважаються орієнтовними. У визначенні допустимого мінімуму оригінальності студентських робіт грає роль політика самого ВНЗ, розроблені рекомендації та аналіз матеріалу – якщо якість того варта, скинути кілька відсотків не складе труднощів.

 

Що таке добре, а що таке погано у кожного виду роботи своє. Це визначається також сферою науки і обраною темою. Щоб простіше було орієнтуватися, наведемо порівняння в таблиці.

 

Вид студентської роботи Напрямок Відмінно Добре Задовільно Незадовільно
Реферат Будь який 65% і вище 50% і вище 40% і вище до 40%
Курсова робота технічний 65-75% 60-65% 55-59% до 50%
гуманітарний 75-85% 70-75% 65-69% до 60%
Бакалаврська робота технічний 75-80% 70-74% 60-69% до 60%
гуманітарний 85-90% 80-84% 75-79% до 70%
Магістерська дисертація технічний 85-90% 80-84% 75-79% до 70%
гуманітарний 95% і вище 90-94% 80-84% до 75%
Наукова стаття технічний 90-100%
гуманітарний
Кандидатська дисертація технічний 90-100%
гуманітарний
Докторська дисертація технічний 90-100%
гуманітарний

 

100% оригінальні тексти або як підвищити унікальність

 

Перше, що потрібно знати – максимальна оригінальність далеко не запорука якості і безумовного захисту або здачі роботи. Це бонус, але не панацея. Але на зміст звертатимуть увагу завжди. Ну, як мінімум на вступ і висновок. Саме тому в унікальності не варто проявляти максималізм і перекручувати хороший матеріал, щоб вичавити 100%, а не наявні 95%.

 

Однак є важливі правила:

  • Не варто ходити по лезу ножа і орієнтуватися на нижню гранично допустиму межу унікальності. Якщо ви перевірили роботу, і вийшло 75%, то є висока ймовірність, що викладачі на перевірці побачать 70%.Тому завжди робіть запас мінімум в 5%, а краще більше.
  • Неприпустимо використовувати заборонені прийоми підвищення унікальності. Наприклад, не можна замінювати символи, використовуючи іншомовну розкладку, застосовувати сінонімайз, копіпаст або спотворювати дані для оригінальності. Сучасні програми швидко зчитують таке, і ризики не вартують репутації.
  • Не правильно орієнтуватися тільки на одну систему перевірки. Якщо у вас немає можливості використовувати Антіплагіат.ВУЗ, орієнтуйтеся відразу на кілька альтернативних програм. Тільки якщо по кожній з них буде хороший і достатній відсоток, шанси на потрібний результат максимально високі. Така обережність викликана різницею алгоритмів перевірки систем.

 

Для підвищення унікальності є маса законних прийомів. Перший і найголовніший з них – не копіювати джерела, а писати самому. Згадувати ази викладу і переказувати на папері матеріал своїми словами. Головне при цьому – зберегти вихідний сенс, достовірні дані і науковий стиль.

 

Друга рекомендація зводиться до грамотного складання виносок і оформлення цитат. Це дозволяє винести за межі тексту, який перевіряється, багато неунікальний фрагментів, наприклад, точні назви книг. При цьому смислове навантаження зберігається.

 

Третя порада полягає в боротьбі із заспамленністю. Якщо ви пишете, наприклад, дипломну роботу про банкрутство фізичної особи, не потрібно вставляти цю фразу в кожен абзац. Використовуйте альтернативні (але при цьому доречні формулювання).

 

Наприклад – фінансова неспроможність особи, процедура неплатоспроможності, ініціювання банкрутства, врегулювання фінансових проблем. Орієнтуйтеся на зміст і прибирайте часто повторювані слова і формулювання, особливо спеціальні терміни.

 

І ще одна, четверта порада, полягає в різноманітності джерел. Чим більше вихідного матеріалу взято в реальності (а не просто процитовано для наповнення списку використаних джерел), тим різноманітніше і оригінальніше буде зміст. Особливо якщо запозичувати матеріал із зарубіжних джерел.

 

Де перевіряти унікальність дипломної роботи?

 

Кайф теперішнього часу – величезний доступ до ресурсів, в тому числі безкоштовним. У вас, напевно, немає можливості «прогнати» текст через Антіплагіат.ВУЗ. Але є не менше якісні сервіси.

  1. Антіплагіат.ру – побратим вузівської версії. Є безкоштовний і платний формат. У другому випадку перевірка більш детальна. Але практика показує, якщо на безкоштовній версії відсоток досить високий, то проблем виникнути не повинно.
  2. Etxt. Популярна біржа копірайтингу з вдалим алгоритмом перевірки. Система відмінно підходить для роботи зі студентським форматом. Єдине – за один раз перевірити вдасться тільки 15 тисяч символів. Тобто дипломну роботу потрібно розбити на частини і фрагментарно дивитися унікальність.
  3. Text.ru. Сервіс, на якому можна перевірити і унікальність, і сео параметри тексту, і орфографію. Дуже зручно. Алгоритм перевірки досить «жорсткий» для спеціалізованих термінів, однак орієнтуватися на нього потрібно.

 

Це три базових, але не єдиних ресурсів. Є ще Advego, ContentWatch. Легкість для читання тексту можна перевірити на Гларед.ру і Тургенєв. Для максималістів, які в погоні за якістю звертають увагу на кожну дрібницю, буде цікавий сервіс Istio.

 

Варіантів безліч. Але якщо ви хочете все і відразу, без перевірок і витрат часу – з компанією «Наука Сервіс» легко стати володарем ідеальної дипломної роботи на замовлення.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.