22.12.2020 Час читання: < 1 хвилини

Намає часу на написання дипломної роботи?

Довір це кандидату наук!

Дізнатись ціну

Зміст

  1. Що слід розуміти під висновками у дипломі?
  2. Що повинна включати структура заключної частини?
  3. Як пишеться висновок в дипломній роботі?

 

Чому б навчання не вчило, а серце вірить в чудеса. Саме так ми виправдовуємо себе, коли в останній вечір сідаємо доробляти диплом. Як правило, висновкам відводиться найменше часу – а даремно. Саме ця частина повинна містити всі найголовніше, підсумовувати, узагальнювати. Нарешті, висновки читають завжди.

 

Що слід розуміти під висновками у дипломі?

 

Дипломна робота структурно складається з декількох частин. Всі про них чули – вступ, розділи, підсумкова частина, література. Висновок є фінішним елементом змістовної частини дослідження. Так би мовити, головне про головне.

 

У цій частині повинні відображатися:

 

    • узагальнені підсумки, які підводять до відповіді на питання – чи всі цілі і завдання досягнуті, підтверджена або спростована гіпотеза;
    • суб’єктивна авторська думка щодо перспективності обраної теми;
    • практичні поради та рекомендації, які потенційно можуть бути впроваджені на практиці (якщо в дипломі є практична частина);
    • положення про захист ключових тез, які надають дослідженню індивідуальність і відрізняють його від робіт інших дипломників;
    • зведену оцінку емпіричного дослідження, якщо таке проводилося;
    • ключові висновки з теорії та практики проблематики, порушеної в процесі підготовки і написання.

 

Висновок – це така собі оглядова екскурсія по науковій роботі. Уявіть, що вам потрібно на 3-4 сторінках (а саме стільки приблизно становить обсяг диплома) викласти головні вижимки, розповісти головне, зробити так, щоб всі зрозуміли суть.

Лити воду, розводити демагогії і писати про все на світі в заключенні не потрібно. Це не той випадок, коли простір просто заповнюється літерами – пам’ятайте про якість змісту

Що повинна включати структура заключної частини?

 

Підсумковий розділ дипломної не є твором на вільну тему. Форма і зміст чітко регламентуються. Оцінюється і зовнішнє оформлення, і зміст. Важлива логічність, послідовність, грамотність. Обов’язкові структурні елементи:

 

  1. Вступна частина. Приклад того, як не можна починати висновок: «результатом проведеного дослідження підтверджена гіпотеза …». Така прямолінійність з першого рядка ні до чого доброго не приведе. Потрібно введення в проблему і пояснення, чому саме цю тему ви вибрали.

 

2. Основна частина. Тут викладається вся комбінація висновків, підсумків, результатів дипломної роботи. Висновок обов’язково включає базові аспекти теоретичної і практичної частини. Всі висновки повинні слідувати один за іншим, відповідаючи змісту.

 

3. Заключна частина. Цей сегмент присвячений висновкам висновків. Ось така тавтологія, але вона максимально чітко відображає суть структурного елементу. Прописуйте рекомендації, викладайте, яким чином можна втілити на практиці всі напрацювання.

Наприкінці слід дотримуватися цілісності та логічності. Кожен викладений висновок повинен відображати певне завдання дослідження. Структура цієї частини повинна повністю відповідати структурі самої дипломної роботи

Як пишеться висновок в дипломі?

 

Лайфхак на всі часи – пишіть висновок і вступ паралельно. Доречно це робити після складання основних розділів і розуміння суті та формату роботи. Звичайно ж, завдання не варто переносити на останній момент.

 

 

Чому ці структурні елементи пишуться одночасно?

  • У вступі формулюються задачі і цілі, висновки за якими відображаються в заключенні у такій же послідовності.
  • Спочатку озвучується гіпотеза, а в кінці вказується ступінь її підтвердження (або спростування).
  • Введення задає логічну послідовність і дозволяє врахувати всі основні аспекти.

 

Громіздкий висновок ні до чого. Стислість – сестра таланту (стислість, а не убогість). Тому робимо чіткі, зрозумілі вижимки. Найкраще брати в основу проміжні висновки по розділах і комбінувати їх в кінці. Однак не можна просто копіювати і вставляти фрази з тексту.

У дипломній роботі не повинно бути сліпого копіювання. У висновку дублюється зміст головного, але не самі фрази, речення, абзаци

Цей структурний елемент повинен бути унікальний сам по собі і при перевірці всієї роботи в комплексі. Обов’язковими вимогами при написанні є грамотність, точність фактичних даних, абсолютна відповідність змісту основної частини. Давайте підсумуємо: у висновку повинно бути «все чітко!».

 

Можна нескінченно писати про те, що і як треба. Але терміни часто тиснуть, а бажання і можливості писати самому не з’являються самі по собі. Як бути? Звернутися до професіоналів і замовити дипломну роботу.

 

 

Компанія «Наука Сервіс» вже багато років вважається надійним помічником студентів з усієї України і не тільки. Ми завжди «на підхваті» – звертайтеся, зробимо все на вищому рівні.

Рейтинг Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *