Гіпотеза дипломної роботи

Що таке «гіпотеза»? Гіпотеза – це з давньогрецької мови перекладається як опис, припущення. У сучасному значенні термін використовується рівно так само. Це наукове припущення, яке доводиться в рамках дослідження. Тому в дипломній роботі такий елемент структури зустрічається досить часто. З інформацією в цій статті кожен студент зможе розібратися, що таке гіпотеза.

 

Гіпотеза як інструмент дослідження

 

Гіпотеза – цінний методологічний інструмент, без якого не вдасться підготувати гарне наукове дослідження. Таки чином студент виявляє нові ідеї і знання. Викладачі таке точно оцінять, якщо гіпотеза:

 • чітко випливає з теорії;
 • не містить неочевидних фактів;
 • ще ніким не спростована і не доведена експериментально;
 • заснована на справжніх знаннях;
 • не є аксіомою і загальновідомим фактом.

 

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

  Наукове припущення прописується у вступі, після опису предмета і об’єкта. Отже, підсумок по її доведенню, відбивається в заключенні й анотації до диплому. І тут не можна не сказати про головний аспект – дослідження має бути безпосередньо пов’язане з гіпотезою і присвячено їй.

   

  изоберетение

   

  Як не дивно, студенти часто пишуть розділи дипломної, які буквально живуть своїм життям, в кращому випадку побічно зачіпаючи пункти вступу. Результат плачевний: як мінімум, втрата часу на доопрацювання або перездачу, а як максимум – повний провал і завдання написати новий диплом з нуля.

   

  Не будемо про погані сценарії, і ще раз підкреслимо головне. Гіпотеза – це завжди твердження, яке повинно бути доведено або спростовано, і одночасно прогноз, який повинен бути адекватним і науково обґрунтованим.

   

  Гіпотеза повинна бути доступна для перевірки. Це означає, що в науковому світі є відповідні інструменти і механізми. Якщо ні – на жаль, припущенню ще не час.

   

  Правила і секрети формулювання гіпотези

   

  В основі гіпотези лежать припущення. Вони не беруться з повітря, а стають результатом аналізу теми, літератури, ситуації, і встановлення причинно-наслідкових зв’язків. Щоб здогад міг оцінюватися як наукове припущення, йому потрібно надати форму логічного обґрунтування. Сучасною мовою – зробити зрозумілим.

   

  Фундамент формулювання гіпотези – проблема, яка вивчається. Умовно процес поділяється на кілька етапів:

  1. Виявляються факти, які вже давно вийшли за рамки існуючих теорій і викликають питання, потребують трактування, пояснення.
  2. Формулюються гіпотези, які покликані пояснити нові виявлені факти.
  3. Ретельно вивчаються позначені припущення, виводяться можливі наслідки. Тобто описується, що є на даний момент і до чого це може привести.
  4. Виявлені слідства нових фактів порівнюються з вже існуючими науковими відкриттями.
  5. Якщо виведені слідства підтверджуються і при цьому доводиться, що немає суперечностей науковим основам – студента можна привітати з вдалим становленням нового наукового знання.

   

  Процес можна порівняти з квестом. Але це цікаво, якщо підходити до написання диплома відповідально. У довгостроковій перспективі гіпотезу можна розвинути до масштабу дисертаційного дослідження і зарубіжних наукових публікацій.

   

  Гіпотеза не може бути банальною. Очевидно про очевидне сотий раз говорити не потрібно. Простота і коректність – незмінні супутники вдалого формулювання.

   

  Приклади готових гіпотез

   

  Тема: «Зниження залежності дітей шкільного віку від інформаційно-телекомунікаційних систем»

  Гіпотеза. Слід очікувати, що мінімізація доступу дітей до гаджетів, заборона на використання мобільних телефонів в школі і мінімізація кількості домашніх завдань в комп’ютерному форматі, в комплексі стануть ефективним способом скоротити залежність від мережевих ігор і підвищити залученість учнів в процес освіти.

   

  Тема: «Документообіг в судовій системі»

  Гіпотеза. Передбачається, що застосування комплексного підходу до оптимізації документообігу в судах місцевої інстанції дозволить вирішити питання технічного оснащення, розробки спеціального програмного забезпечення і паралельного підвищення кваліфікації кадрів, і, як наслідок, призведе до прискорення прийняття та реєстрації документів, автоматизації формування бази даних.

   

  Показник грамотної гіпотези – відсутність конфлікту між вже існуючими загальновизнаними аксіомами і новими знаннями.

   

  При написанні гіпотези головне – не перемудрувати. Простота, лаконічність і коректність незмінно залишаються супутниками геніальних думок вже багато століть. А якщо ці самі геніальні думки в голову ну ніяк не приходять, а захист диплома близько, не впадайте у відчай. Звертайтеся в компанію «Наука-Сервіс» та поповнюйте ряди наших численних замовників – тепер уже успішних дипломованих фахівців

  Рейтинг

  0 / 5. 0

  Потрібна допомога?

  Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

     Напишіть свій відгук