Перевірка курсової роботи на плагіат

Якою б чудовою не була курсова робота, а без успішної перевірки на плагіат це всього лише теоретичне чтиво. Що найприкріше, унікальність буває низькою, навіть коли наукова робота написана з нуля. У цій статті ми розберемо, як перевірити курсову роботу, щоб не отримати неприємний сюрприз.

 

Плагіат та курсова робота

 

Перевірка на плагіат – це показник рівня оригінальності та унікальності тексту. Чим вище показник, тим краще. Головна причина, по якій викладачів хвилює цей показник – бажання перевірити, сам студент підготував роботу або скопіював чужий варіант. Цілі максимально зрозумілі, чи не так?

Важливі моменти:

Потрібна допомога?

Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

    1. Плагіат – це запозичення чужих думок, робіт, публікацій та видача таких матеріалів за власні напрацювання. В глобальному плані – це порушення авторських прав. На рівні курсової роботи є більш просте і зрозуміле визначення – халтура. Так от, халтурити не бажано.
    2. Поганий рерайт – це теж плагіат.
    • Якщо ви отримали та скопіювали кілька фрагментів з інших курсових або дипломів і з’єднали їх в нібито свою курсову, на позитивний результат розраховувати не варто.
    • Якщо ви переставили слова в реченнях або абияк замінили фрази, але «портрет» вихідного матеріалу очевидний, це не авторська робота.
    • Якщо ви прогнали чужий текст через програми синонімайзу і думаєте, що впоралися – дивіться результати перших двох пунктів.

    Курсові роботи не можуть обходитися без цитат. Цитати самі по собі апріорі не унікальні. Однак, по-перше, завжди в запасі є той самий залишок 15 відсотків (нагадуємо, що курсова повинна бути унікальна бажано на 85%), а по-друге, правильно оформлені виноски і посилання на законних підставах можуть бути виключені при перевірці і ніяк не нашкодити загальному показнику.

     

    Ще років 5 тому можна було не надто переживати з приводу курсової роботи – досить було підібрати більш-менш підходящий матеріал, накидати текст і оформити його відповідно до вимог. Сьогодні все набагато складніше. Крім того, що необхідно продумати зміст роботи та оформити її за стандартом, необхідно подбати ще про такий параметр як унікальність. Він визначає рівень самостійності проведеного дослідження та тісно пов’язаний з таким поняттям, як “академічна доброчесність”, що відповідає за відсутність плагіату в роботі.

    Курсова робота не повинна бути компіляцією наукових ідей та думок інших ідей, а має містити результати самостійного дослідження студента (оптимальним є показник на рівні 60-70%). У той же час, використовувані цитати мають бути оформлені належним чином.

    Насамперед слід зазначити, що сьогодні існує безліч різних сервісів, які надають послуги з перевірки робіт на плагіат. Всі вони використовують різні алгоритми перевірки, різні бази джерел та функціонують на різних підставах. Щоб не потрапити в незручну ситуацію, краще відразу уточнити сервіс, який використовується у ВНЗ для перевірки і “підганяти” роботу під нього. А то може статися так, що робота буде унікальною за вашими ресурсами, а співробітник кафедри поверне її із зауваженнями.

     

    Підготувати унікальну роботу непросто, адже винайти щось нове сьогодні дуже непросто. Особливо це стосується студентів та курсових робіт, адже по суті вони не мають настільки глибоких знань у предметі, щоб запропонувати свої варіанти удосконалення методології або сформулювати інші, корисні науці, висновки. І тому цілком логічно, що вони використовують різні джерела та на основі їх пишуть свої роботи. З точки зору розуміння плагіату та академічної доброчесності рерайт різних джерел теж не є правильним. Адже плагіат – це не просто копіпаст чужих робіт, це також запозичення чужих ідей і думок, і видача їх за свої.

    Тим не менш, нікуди від цього не дінешся і тому доводиться виходити з того, що є. Головне – зробити все так, щоб система не помітила ділянки тексту, які є запозиченими. Для цього потрібно якісно опрацювати текст – банальною перестановкою фраз тут точно не обійтися, а також не допоможуть синонімайзери та послуги подібного призначення. Ми підібрали для вас список сервісів, які найчастіше використовуються в університетах та академіях для перевірки студентських робіт.

     

    Вимоги до унікальності курсової роботи

     

    Показник 65% і вище – орієнтовний і бажаний результат. Насправді конкретні цифри залежать від внутрішньої політики навчального закладу та обраної дисципліни. Але не варто розраховувати на поблажливість до суцільно підсвічених текстів при перевірці на плагіат.

    Факультет і напрямок навіть в рамках одного Вузу також можуть відрізнятися своїми вимогами до унікальності. Наприклад, студентам медичних і технічних напрямів дається поблажливість аж до 50%. Це логічно, враховуючи специфіку термінології, велику кількість формул, розрахунків тощо. Природничі спеціальності стають приводом здати курсову роботу з 65% унікальності. Найменші «поблажки» у соціологічних і гуманітарних факультетів – 70-75%. Як стверджують «технарі» – болтологією можна розбавити все що завгодно.

    Отже, тепер головне. Уточніть потрібний вам відсоток у викладача. Також ця інформація повинна міститися в методичних рекомендаціях. До речі, не полінуйтеся, візьміть цю корисну брошуру на кафедрі. Там же може бути вказана бажана система перевірки. І найголовніше – не орієнтуйтеся на нижчу межу, залиште собі в запас до 5% унікальності понад. Перевірки можуть «скаканути», і на захисті буде неприємний сюрприз.

     

    Кращі онлайн-сервіси перевірки на плагіат

     

    Unicheck (Turnitin)

     

    Це корисний ресурс, який є одним із найбільш популярних у науковому середовищі. Раніше його можна було використовувати після покупки сторінок перевірок, сьогодні ж замовити потрібне рішення можна на сайті Turnitin. Він пропонує кілька рішень, щоб перевірити унікальність тексту. Серед них: Turnitin Originality, Turnitin Similarity і Turnitin iThenticate. Ціни на Turnitin Originality та Turnitin Similarity визначаються на запит навчальних закладів в індивідуальному порядку. А ось Turnitin iThenticate доступний у кількох форматах:

    • Індивідуальний пакет. Він передбачає можливість одноразової перевірки одного тексту обсягом до 25 тисяч слів. Вартість цього пакету складає 100 доларів.
    • 3-х кредитний пакет. Його можна використовувати для перевірки кількох невеликих рукописів або одного великого документа обсягом до 75 тисяч слів. 1 кредит документа, що перевіряється, стягується за будь-яке подання обсягом 25 тисяч слів і нижче. Вартість цього пакету складає 300 доларів.
    • Знижки на великому обсязі. Ціна даного пакету узгоджується індивідуально для ВНЗ та наукових установ, яким необхідна перевірка на плагіат великої кількості документів. Заявка подається в електронному форматі, у заявці треба вказати країну, спеціальність тощо.

     

    SIMILARITY CHECK

     

    Сервіс доступний користувачам Crossref. Звіт формується на основі аналізу тексту та визначення його відповідності джерелам, які містяться в базі iThenticate. Аналіз є досить глибоким і тому ресурс високо цінується серед видавців серйозних періодичних журналів, які індексуються міжнародними наукометричними базами типу Скопус. Сервіс не видає просто показник унікальності або плагіат, він лише підсвічує ділянки тексту, які є ідентичними тим, що містяться в базі.

    Учасники Crossref, які використовують Similarity Check, можуть використовувати ресурс на більш вигідних підставах. Пояснюється це тим, що користувачі сприяють удосконаленню бази та поповнюють її колекцію.

    Щорічний внесок за послугу Similarity Check складає 20% від звичайного членського внеску Crossref, а саме 55 доларів. Відповідно, для користувачів вартість послуги складатиме 330 доларів. Така ціна буде за умови замовлення послуги не через посередників (у такому разі вона буде вищою).

     

    StrikePlagiarism.com

     

    Цей сервіс застосовується понад 20 років, відомий по всьому світу і його можна використовувати у різних навчальних закладах, науково-дослідних центрах тощо, адже його можна легко адаптувати під потреби академічного чи бізнес-середовища. Система StrikePlagiarism.com визнана ENAI однією з найкращих систем антиплагіату у світі. Компанія підписала угоди з провідними базами даних Європи та агрегаторами, що дозволяє клієнтам отримувати доступ до міжнародних наукових журналів. Перевагою сервісу і те, що його алгоритм наділений здатністю розпізнавання більш ніж 200 мов.

    Щодо оплати, то тут все залежить від того, про корпоративного клієнта або індивідуальну особу йдеться. Так, індивідуальні особи можуть сплатити конкретну перевірку або залишити віртуальні гроші на рахунку. Розглянемо більш детально доступні способи:

    • Щоб надіслати документ на перевірку, потрібно мати відповідну кількість Токенів на рахунку. 1 токен дає можливість перевірити 18 тисяч символів і коштуватиме користувачеві 2,5 євро. Якщо потрібні будуть додаткові опції, їх треба відзначити відразу, і система перерахує ціну. Використання додаткових опцій зробить аналіз документа точнішим.
    • Якщо купити токени про запас, треба пам’ятати, що вони дійсні протягом 6 місяців.

    Щодо корпоративних клієнтів, то ціни для них розраховуються в індивідуальному порядку на запит. Система пропонує кілька варіантів на вибір:

    • ціна за обліковий запис. При виборі даної опції вартість розраховується виходячи з кількості акаунтів, з яких здійснюватиметься перевірка, термін дії договору, наявність системи зворотного зв’язку тощо;
    • ціна за документ. Остаточна ціна розраховується виходячи з розміру документу, терміну дії договору, а також доступу до наукової бібліотеки та системи зворотного зв’язку;
    • ціна за сторінку. Цей варіант цікавий для редакцій наукових журналів.

    Кожен варіант підходить університетам, академіям, науковим центрам тощо. Кожен вибирає найоптимальніший для себе варіант.

     

    Plagiarisma

     

    Цей ресурс є гарною альтернативою Turnitin, про який йшлося вище. Користувачі, які не зареєстровані на сервісі можуть перевірити за раз до 500 символів. Не можна сказати, що це дуже зручно, адже великий обсяг курсової не дозволяє отримати об’єктивний результат. Дробити курсову на такі маленькі шматки незручно, до того ж отримати об’єктивний звіт у такий спосіб у жодному разі не вийде. Для користувачів, які пройшли реєстрацію, система пропонує більше переваг, серед яких відсутність обмежень на розмір тексту, більш висока швидкість перевірки тощо. Переоцінити користь цього ресурсу складно.

     

    AntiPlagiarism.Net

     

    Програма використовує базу даних пошукових систем для формування звіту, відрізняється зручністю використання та є цілком доступною для студентів з України. Вартість 1 ліцензії складає 25 $ – вона використовується для одного комп’ютера та не має терміну дії. Також є можливість користуватися безкоштовною демоверсією на 1 день.

     

    Grammarly Plagiarism Checker

     

    Перевірка передбачає порівняння тексту із веб-сторінками з ProQuest. У звіті Grammarly містяться дані не лише про плагіат, а й про наявність граматичних та письмових помилок у тексті. Grammarly Premium також наголошує на певних реченнях, дає довідкову інформацію про джерело, а також розраховує показник унікальності тексту. Ресурс може використовуватися тільки для перевірки текстів англійською та є безкоштовним.

     

    Scribbr

     

    Для перевірки застосовуються дані з великої бази. При цьому ресурс “розуміє” періодику та інші джерела 20 мовами і показує високу глибину перевірки. Система визначає рерайт, а також розпізнає компіляції із різних джерел. Особливістю ресурсу є й те, що в ньому можна порівнювати між собою різні документи – це дуже зручно для випадків, коли потрібно визначити самоплагіат. Вартість перевірки на ресурсі залежить від кількості слів: $19,95 – до 7500 слів, $29,95 – до 50 000 слів та $39,95 – об’ємні тексти.

    Quetext

     

    Цей сервіс добре зарекомендував себе в академічному середовищі. Система здатна розпізнавати як копіпаст з тієї чи іншої джерела, а й перефраз тексту. Безкоштовно можна перевірити до 2,5 тисяч слів на місяць. Повна версія коштує $9,99 на місяць. Вона включає допомогу асистента цитування, виключення URL і перевірка 100 тисяч слів на місяць. Можна розширити функціонал.

    Кожен з цих сервісів має свої особливості використання та певні алгоритми перевірки, тому сказати однозначно який краще – складно. Щоб не витратити гроші даремно, краще уточнити у наукового керівника, де краще перевірити роботу. Але, як ми з’ясували, деякі ресурси коштують досить дорого і доступні лише для ВНЗ, тому перевірку самостійно вигідно далеко не завжди. Найчастіше краще замовити перевірку на плагіат у нашій компанії. “Наука Сервіс” пропонує найкращі умови співпраці для своїх замовників – у нас найкращі ціни на всі послуги, і ми робимо все максимально швидко. А за потреби у нас можна замовити додатково й редагування роботи.

     

    • Скільки коштує перевірка курсової роботи на плагіат?

    Вартість перевірки складає близько 200 грн. Однак у кожному окремому випадку вона визначається індивідуально, оскільки порядок освіти впливає цілий перелік чинників, серед яких: необхідність перевірки роботи на конкретному сервісі, обсягу роботи тощо.

     

    • Яким має бути показник унікальності у курсовій роботі?

    Перевірка на антиплагіат повинна показати 70-80% унікальності, проте цей показник досить приблизний. Який поріг у вашому ВНЗ уточнюйте у наукового керівника або методичних рекомендаціях. Для технічних спеціальностей цей час може бути знижений через наявність у роботі великої кількості термінів та специфіки роботи в цілому.

     

    • Чи всі роботи можуть бути доопрацьовані компанією?

    “Наука Сервіс” співпрацює з авторами різних спеціальностей і тому може допомогти реалізувати проекти з історії, філософії, соціології, психології тощо.

    Рейтинг

    0 / 5. 0

    Потрібна допомога?

    Заповніть форму нижче і наш менеджер зв’яжеться з вами на протязі 30 хвилин

          Напишіть свій відгук